Skocz do zawartości

Dziwny problem z akumulatorem


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, jacekzoo napisał:

 

 

Rozładuje i naładuje aku i zobacze czy pluje

Nic Cię to nie kosztuje więc warto spróbować. Z ciekawości to sprawdź do jakiego napięcia ładuje ta ładowarka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to coś pomoże, to podpowiem, że najczęściej spotykane u nas w przyczepach kempingowych są tutaj baterie żelowe firmy;  Solar, Banner (takie ja mam), Exide w przedziale 100-120Ah.  Przystępne cenowo. Ostatnio tez pojawiły się w kamperach baterie firmy Toyama ale ja nie mam pojęcia? co to jest za marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AutoPart galaxy voyager, bardzo fajne i dobre. Cenowo nie wiem, ale na wiosnę też muszę kupić.

A prostownik sprawdź dwoma miernikami, jednym prąd, drugim napięcie, zobacz jakie wartości daje prostownik i jak aku to przyjmuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chris_66 napisał:

A prostownik sprawdź dwoma miernikami, jednym prąd, drugim napięcie, zobacz jakie wartości daje prostownik i jak aku to przyjmuje

jeden jako woltomierz podłączony pod klemy, obserwujesz jak wzrasta napięcie i do ilu wzrasta pod koniec ładowania

drugi podłączony szeregowo (amperomierz) - do sprawdzenia prądu początkowego i obserwacji spadku prądu w funkcji czasu

1050423233_adowanie.jpg.95275690b9b6b2304fd477a73e07caca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sznajder trochę dziwnie powinno być schneider .Kupiłem do samochodu żony firma banner 2 lata gwarancja jest.Tej firmy nie znam nowe jest nowe,wiesz co masz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to taki adidas zwany oldidos :D ale stronę mają, po drugiej stronie słuchawki gość w miarę konkretny. Może podróbka, może tylko nazwa podobna.... trudno mi ocenić. 

 

Właśnie jestem na etapie rozładowywania aku do przeprowadzenia testu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kynig61 napisał:

 Sznajder trochę dziwnie powinno być schneider .Kupiłem do samochodu żony firma banner 2 lata gwarancja jest.Tej firmy nie znam nowe jest nowe,wiesz co masz .

To stara polska  firma , kiedyś to był ZAP Piastów , bardzo dobre akumulatory , sznajder prawidłowo, to po polsku .Korek wyjmujesz tak, najpierw trzeba wyjąć ten biały środek ,to jest klin rozprężający , ja zawsze go wciskam do środka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, chciałem trochę rozładować aku żeby podłączyć do ładowania żeby sprawdzić jaki prąd daje ładowarka i czy aku znowu będzie pluł kwasem. I tak w piątek o godz 16 włączyłem oświetlenie w budzie, w sumie ok 15w, na aku było 13,5v. Powolutku sobie spadało, wczoraj wieczorem było 12,2. Dzisiaj rano w budzie ciemno a na aku tyle CB91906B-F84C-4575-A4FE-5444557A6E4D.thumb.jpeg.1f68dfbaa33cbec14590dd36b28bb5df.jpeg

po chwili podłączyłe miernik i było troszkę więcej, tak rosło

 

Po jakiejś godzinie na mierniku było 9,8v, chciałem podłączyć ładowarke w szeregu z amperomierzem żeby sprawdzić czy prąd idzie prawidłowy, ale ładowarka w ogóle nie widziała akumulatora. 

To podłączyłem aku bezpośrednio pod ładowarke i ładowanie się rozpoczęło

 

i generalnie nie wiem co mam z tym zrobić, czy możliwe żeby ładowarka była uwalona i gotowała akumulator? Czy niepotrzebnie się z tym kopię i po prostu sam aku reklamować? Chciałem potwierdzić poprawne działanie ładowarki żeby następnego aku nie uwalić

Akumulator i ładowarka kupione w kwietniu tego roku, mam faktury na zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, ładowarki mają różnie "ustawione" fazy ładowania, zależnie od procesora i oprogramowania zaszytego w pamięci - nie w każdej wygląda to identycznie. Aby miarodajnie sprawdzić taką ładowarkę, to powinieneś podłączyć przyrząd z ciągłym zapisem wartości pomiarowych, które byłyby notowane przynajmniej przez kilka, do kilkunastu godzin. Wtedy odczytując zapis lub tylko ekstrema, możliwe by było dokładne sprawdzenie parametrów ładowania czas/prąd/napięcie. Zakładam, że tak specjalistycznego przyrządu nie posiadasz. Zakładam również, że nie będziesz siedział przez kilka godzin, wpatrując się we wskazania swojego miernika. Nawiasem mówiąc, ten miernik nie nadaje się do tak długiego pomiaru prądu, ponieważ maksymalnie wytrzymuje 10 sekund pomiaru i wymaga 15 minut przerwy. W związku z tym, pomiar powinieneś zrobić na prawie rozładowanym akumulatorze, ale nie tak, jak to zrobiłeś (rozładowany kompletnie - do zera :o). Pierwszy pomiar, zaraz po podłączeniu ładowarki, a następne np. co godzinę.
Jeśli ładowarka nie widziała accu, gdy łączyłeś ją szeregowo z miernikiem, to przyczyn może być kilka:
- nie przełożyłeś czerwonego przewodu pomiarowego w pierwsze od lewej strony gniazdo miernika
- niedokładnie przyłożyłeś końcówki pomiarowe (brak kontaktu w którymś miejscu)
- jeśli przewód pomiarowy był jednak przełożony prawidłowo do wymaganego gniazda, to nie był ustawiony prawidłowo zakres pomiarowy miernika (powinien być ustawiony na "10" A). Inna możliwość, to uszkodzony miernik na tym zakresie - powinieneś sprawdzić, czy działa. Jeśli nie działa, to w najlepszym przypadku uszkodził się tylko bezpiecznik.

PS
Podczas "kontrolowanego" rozładowywania akumulatora, zwłaszcza, gdy są w stosunku do niego duże wątpliwości, nie można tego procesu zostawić samopas. Zostawiając oświetlenie na całą noc bez kontroli, zrobiłeś, co zrobiłeś. Nawet, jeśli ten akumulator był jeszcze cokolwiek wart, to teraz pewnie już tak nie jest. Zafundowałeś mu ekstremalne przeżycia, więc nawet jeśli częściowo uda się go reanimować, to nigdy nie będziesz pewien, kiedy dopadnie go zawał.
Moim zdaniem, próbuj go reklamować, choć cienko to widzę, ale kto wie ... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa się wyjaśniła, wyciek i nalot nie był efektem ładowania a.... podskakiwania przyczypy. Dzisiaj po ładowaniu w rękach nim zagibotałem i elektrolit wychlapał się nawet nie z otworka odgazowującego a z połączenia obudowy nad nim, albo gdzieś źle była sklejona albo gdzieś się rozlazła. Jutro aku leci do reklamacji, na razie nie kupuje, mam nadzieję że jak uwzględnią reklamację to uda się tak załatwić że w center campie zostawią sobie ten nowy a mi wymienią na żelowy z moją dopłatą. A jak nie to wtedy kupie tego exida co @Kristofer zalinkował w innym temacie. 

07FA18A8-58ED-41E5-B74B-FCC73AC091C9.jpeg

3AFCE36B-338C-4C2E-8400-7BD231077441.jpeg

FC4243F6-5B5A-401A-B83A-A31BAB5D435A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.