Skocz do zawartości

Montaż bagażnika na rowery z tyłu przyczepu


gzaw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Posiadam angielską pryczepę Bailey i chałbym do niej zamontować bagażnik z tyłu przyczepy. Wybrałem już model Fiamma cary bike ul zamontować samemu czy zlecić serwisowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

chodzi o spsób montażu , jak wiercić, gdzie wiercić - czy wzmacniać listwą od środka, czy bagażnikna trzy rowery to nie za dużo.

Szary 11 pisałeś o instrukcji czy przy zakupie bagażnika jest jakaś uczciwa instukcja montażu czy jak zwykle fajans. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaż nie jest trudną sprawą,ale z zadawanych pytań wynia,że kolega nie ma dużego doświadczenia w majsterkowaniu więc radzę poszukać fachowca.błąd może być trudny do poprawienia,pozostawić brzydkie ślady,lub nawet spowodować zagrożenie(jak się urwie).

proponuję koledze uzupełnić profil podając lokalizację może znajdzie się pomocna dłoń ze śrubokrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary 11 pisałeś o instrukcji

 

 

Mam też bagażnik fiammy, tyle, że na dyszel, ale producent stworzył bardzo przejrzystą instrukcję więc napewno bardzo ona ułatwi pracę.

 

więc radzę poszukać fachowca

 

Przynajmniej po to by podpowiedział :ok:

 

 

jak wiercić, gdzie wiercić - czy wzmacniać listwą od środka

 

Szczerze mówiąc nie zakładałem i nie widziałem z bliska bagażnika rowerowego (znaczy sposobu zamocownia) montowanego z tyłu. Ale czytałem, że powinno się wzmocnić listwą od środka...

 

Ale najlepiej niech ktoś doświadczony się wypowie.

 

Wiesz co? Jeśli nie kupiłeś jeszcze tego bagażnika to może lepiej kup na dyszel? Nie trzeba wiercić, widzisz rowery podczas jazdy, nie ingerujesz w konstrukcję przyczepy...

 

Piszesz o 3 rowerach a to ok. 45kg. Ściana przyczepy napewno to poczuje z czasem :hmm: Tylko na dyszlu 3 się nie zmieszczą... wtedy może dachowy bagażniczek, a jak mały rowerek to do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wewntualnie jak ma to być bagażnik na tył to niech będzie on dokręcany do ramy przyczepy bo obawiał bym się o poczycie przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak mnie wywołuje :ok: ale ja nie za wiele pomogę . Bagażnik miałem już zamontowany jak kupiłem przyczepkę .Odkręcałem i przerabiałem bagażnik ale właśnie dlatego żeby nie wiercić nowych otworów w przyczepce . Bagażnik trochę zasłaniał tylne lampy i trzeba było go podnieść, .nie znając rozmieszczenia listew pod blachą zdecydowałem się na przerobienie bagażnika tak żebym nie musiał wiercić nowych otworów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o spsób montażu , jak wiercić, gdzie wiercić - czy wzmacniać listwą od środka, czy bagażnikna trzy rowery to nie za dużo.

Gdzie wiercić, to zapytaj sprzedawcy bagażnika. Z resztą powinno to być napisane w instrukcji. Wzmacniać nic nie trzeba, bo i jak niby to zrobić od środka? Na zdjęciach widać mocowanie mojego bagażnika na dwa rowery, który zakupiłem wraz z przyczepą. Przy dwóch przyczepa sprawuje się dość dobrze, choć wolę jechać bez. Ale trzy... trochę dużo- szczególnie, ze to ciężar na samym ogonie. W sumie to zależy od holownika, ale ja bym proponował kupić bagażnik na dach samochodu. Zawsze lepiej jest takie ciężary wrzucać do auta...

post-60130-imported-985794c6-d23f-4b54-89f0-19bfd7848a3e_thumb.jpg

post-60130-imported-e505b405-55c8-4c2e-90b4-d7be51dd5256_thumb.jpg

post-60130-imported-2910e8dd-67c4-4501-8ba7-2152f85dfadb_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia widzę to tak :ok:... w konkurencyjnej na rynku brytyjskim firmie (nie będe reklamował:ok: ) do każdej ściany tylnej wstawiane są drewniane bloki, do kórych mocuje się specjalne uchwyty np na rowery. Jeśli takie uchwyty nie są przewidziane to dużo producentów rezygnuje z dodawania dodatkowych kilogramów. Trudno mi powiedzieć o akurat twoim modelu przyczepy, ale zazwyczaj w przyczepach brytyjskich sciana tylna to nic innego jak 3mm płyta przytwierdzana do ramy wykonanej z listew 21mmx21mm wypełniona styropianem. W środku ramy są zazwyczaj podłużne listwy wzmacniające + bloki, do ktorych przytwierdza się to co ma być przytwierdzone z zewnątrz. Do mocowania wew. elementów zwykle stosuje się płytki metalowe umieszczane po stronie wew. pomiędzy 3mm płytą, a steropianem. Oczywiście od strony zew. przyczepy nakłada się tylni panel wykonany z tworzywa sztucznego. To jest regułą na wyspach, przynajmniej w obecnych czasach... no i było przynajmniej 5 lat wstecz :hmm:... Nikt raczej nie wkłada zbędnej ilości materiału bez celu. Każdy wie jak ważną rolę odgrywa waga przyczepy. Wiem, że to akurat Tobie nie pomogło, ale nie polecałbym wiercenia na oślep. Gdyż możesz trafić w obszar gdzie jest tylko styropian i tylko będziesz miał dodatkową wentylację :ok: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecałbym wiercenia na oślep. Gdyż możesz trafić w obszar gdzie jest tylko styropian i tylko będziesz miał dodatkową wentylację :ok: Pozdrawiam.

 

Bardzo słuszna uwaga :ok:

Dla przykładu dodam ,że w moim Knausie (mój model) producent nie zaleca montowania bagażnika na rowery na tylnej scianie.Nie wiem czy podyktowane jest tym ,że mam sporej wielkości lodówke z zamrażalnikiem 145L która znajduje sie w tylnej częsci przyczepy czy też zupełnie czymś innym :hmm: A tak bardzo chciałem mieć bagażnik na trzy rowery.J mam tylko możliwośc montażu bagażnika na dyszlu a tu jak wiadomo to max 2 rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras, w tym wypadku zostaje Ci montaż na dachu autka i ja tak zrobiłem , a dlatego, ze na wyprawy rowerowe nie zawsze jade z przyczepką.

Faktem jest , ze jadąc z przyczepką i rowerki na dachu autka sa więkdze opory powietrza, ale chyba , nie az tak dużo , z koleji zmiejszam cieżar przyczepki.

W sumie nie wiem które rozwiązanie lepsze , bo w swojej mam możliwośc montażu z tyłu przyczepki, ale już mam uchwyty na autku , jakie są wasze opinie czy montować z tyłu przeczepki czy wozić rowerki na aucie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wir57, przewóz rowerów na dachu samochodu odpada bo tam jest zarezerwowane dożywotnio :hmm: miejsce na łódke. Będzie zamontowany bagażnik na dyszlu na rowery dla małżonki i córeczki a mi pozostanie łódka :ok: .Bo szczerze mówiąc jak mam wybrać rower czy łódka to wybieram to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i słuszny wybór też bym wybrał łódke , bo lubie wędkować i to nawet masz wspaniały wykręt , żona z córką na rowerki ,Ty nie możesz , bo brak rowerka wiec na łódke , nieźle wykombinowałeś :hmm::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są wasze opinie czy montować z tyłu przeczepki czy wozić rowerki na aucie??

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej wozić rowery na aucie. Opory nie wiele wzrosną, bo przecież nie pędzisz z przyczepą 120 czy więcej :hmm:, a poprawia to zdecydowanie rozkład mas przyczepa-holownik :ok:

Ten przysłowiowy worek kartofli poprawi prowadzenie zestawu, gdy dociąży holownik, a nie przyczepę- i to w tak niekorzystnym miejscu umiejscowionym daleko od osi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.