Skocz do zawartości

Montaż bagażnika na rowery z tyłu przyczepu


gzaw

Rekomendowane odpowiedzi

Troche odświeże temat, bo rozmyślam nad transportem rowerów.

Już prawie kupiłem bagażnik na tylną ścianę przyczepy, ale znalazłem w swojej budce fragment takiej ściany.....

post-10026-0-12493600-1363355697_thumb.jpg

 

...no kurcze jakoś nie widzę,żeby min 50kg mogło się utrzymać na czymś takim.....falować na wybojach...i nie wyrwać wielkiej dziury w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Troche odświeże temat, bo rozmyślam nad transportem rowerów.

Już prawie kupiłem bagażnik na tylną ścianę przyczepy, ale znalazłem w swojej budce fragment takiej ściany.....

attachicon.gifIMG_20130315_144351.jpg

 

...no kurcze jakoś nie widzę,żeby min 50kg mogło się utrzymać na czymś takim.....falować na wybojach...i nie wyrwać wielkiej dziury w ścianie.

Uchwyty górne bagażnika nie powinny być przykręcany bezpośrednio do ściany lub do części dachowej a tylko i wyłącznie do listwy jak to jest pokazane post wcześniej.

Pod listwą znajduje się łączenie blachy dachu i blachy ściany tylnej a pod nim wewnątrz drewniana belka wzmacniająca. Trzeba się przewiercić przez listwę, obie blachy, belkę wzmacniającą i zamocować uchwyty górne bagażnika na śruby a nie na wkręty. Widziałem bagażniki Fiamma mocowane właśnie w taki sposób. Mocowania górne od wewnątrz były wzmocnione dużymi prostokątnymi podkładkami ( blaszki z otworami ok. 3,5-4 cm X 5-6 cm). Śruby posiadały nakrętki z teflonem. Oczywiście wymagane jest dobre uszczelnienie całości. Trzeba też uważać aby wiercone otwory nie trafiły w półkę lub w ściankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też uważać aby wiercone otwory nie trafiły w półkę lub w ściankę.

Gorzej kiedy z tyłu jest łazienka ;)

 

Montując takie bagażniki staramy się wzmocnić dużym podkładem od środka - choć widziałem kempingi z zagranicy które miały tylko fabryczne mocowanie od FIAMMA ;o i też jeździły

Ściana to tylko "sandwich" w konstrukcji są drewniane wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem też ,że w komplecie śrub i nakrętek były dodatkowe dystansy z tulejek co by tego sandwich-a za mocno nie ścisnąć .

 

Poczekamy na naszego Andrzeja ,pewnie nie jeden bagażnik montował i nie jedną sciankę rozbierał wiec jako fachowiec powie w którym miejscu jest najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wygodniej i prościej jest przewozić rowery na aucie  :niewiem:

 

wydaje mi się, że nie. Auto Speedy -iego ma prawie 180cm - razem z takim bagażnikiem - montaż na nim 3 rowerów to chyba dobra godzina roboty i duży stres - co by auta nie uszkodzić.

 

ja mam bagażnik w angielce - uchodzącej przecież za słaby jakościowo towar - zamontowany tak jak pod koniec poprzedniej strony w tym wątku - u góry przez listwę + podkładki metalowe w środku - a na dole przez ścianę też z niewielką blaszką pod nakrętką. Taki bagażnik zastałem na przyczepie - nie zakładałem, że będę go używał. Jednak po wizycie u Andrewa1 - kiedy to szarpał za bagażnik i stwierdził, że jest zamontowany bardzo solidnie - zrobiłem z rowerami min 4000km i jest super. Montaż od 10 do 20min - 2 rowerów i pokrowca. 

 

Jedynie trzeba mieć na uwadze - wyważenie przyczepy, te 30kg na plecach przyczepy - zabiera nam obciążenie z haka - zawsze wyjazd z rowerami wymaga rozsądniejszego pakowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S=max ma 165cm wzrostu, więc wrzucam rowery na dach ( jak jadę bez budki to mam uchwyt na hak...rewelka).

 

Znam sposób montażu bagażnika na tylnej ściance. Tyle ,że to fragment konstrukcji, nazwany tu "belką" bardziej przypomina listwę. I nawet jakby dać blachy od środka 10x10cm...to ciągle mówimy o min 50kg ( 3 x15kg/rower + 10kg sam bagażnik) huśtających się tak jak tył budki, co (jak wmoim  przypadku) przy jednej osi, 7m długosci całkowitej i polskich dziurach.....no to po prostu nie może być zdrowe dla konstrukcji cepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zlocie w Częstochowie właśnie zostawiam przyczepę u Andrzeja na montaż bagaznika, nie chce samemu kombinować, próbować czy się uda prawidłowo przewiercić ścianę.  

a bez przyczepy to platforma na haku,( auto prawie 2 metry )  spokojnie można i ponad 100/h i nic nie gwiżdże, trzeba tylko pamiętać że tam za autem jeszcze metr ma platforma. Bagażnik na dach cenowo jest porównywalny z platformą na hak.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zrobiłem z rowerami min 4000km i jest super. Montaż od 10 do 20min - 2 rowerów i pokrowca. 

U mnie (dachowiec Mont Blanc) montaż 2 rowerów, to 2 minuty... Homologacja do 130 km/h. Już raz kiedyś naszarpałem się z Teścia bagażnikiem na hak porzyczając go...

Dobry dachowiec, tylko powtarzam dobry! i połowa nerwów z głowy, ja ze swoim bagarznikiem śmigałem po autostradzie 140 i rowery są trzymane bardzo stabilnie. Oczywiście przeciwieństwem są supermarketowe bagażniki na dach auta- tu rzecz określiłbym jako kręcenie bata na włąsną ....!

 

To jest np: dobry, stabilny bagażnik jednak jeden uchwyt to koszt 350 zł średnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam porządny dachowy bagażnik, ale odkąd mam platformę na hak, to jest inne życie. Cisza, cisza i zupełnie inne prowadzenie się samochodu....no i można rowery zapakować już w garażu podziemnym. Spalanie oczywiście też niższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (dachowiec Mont Blanc) montaż 2 rowerów, to 2 minuty... Homologacja do 130 km/h. Już raz kiedyś naszarpałem się z Teścia bagażnikiem na hak porzyczając go...

Dobry dachowiec, tylko powtarzam dobry! i połowa nerwów z głowy, ja ze swoim bagarznikiem śmigałem po autostradzie 140 i rowery są trzymane bardzo stabilnie. Oczywiście przeciwieństwem są supermarketowe bagażniki na dach auta- tu rzecz określiłbym jako kręcenie bata na włąsną ....!

 

To jest np: dobry, stabilny bagażnik jednak jeden uchwyt to koszt 350 zł średnio...

Ale ten bagażnik jest droższy jak moje auto :look:   :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.