Skocz do zawartości

Montaż bagażnika na rowery z tyłu przyczepu


gzaw

Rekomendowane odpowiedzi

Scenić jest, wychodzą tylko inne wersje silnikowe, co i tak nie ma znaczenia przy konstrukcji dachu. Więc moje spostrzezenie było bez sensu.

Zastanawiam sie też nad zamontowaniem rowerów na ścianę tylną, ale w pozycji pionowej. Widziałem takie rozwiązania na forum, ale z przodu przyczepy. Czy jest jakaś różnica przemawiajaca za zamontowaniem w ten sposób. Bagaznik musiałbym zrobić wtedy we własnym zakresie, bo takich w sprzedazy nie widzałem, ale nie byłoby to problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wg mnie kombinujesz strasznie pod górkę. Materiały robocizna itp itd. ...a na końcu wychodzi produkt bez atestów który porzy odrobinie szczęścia będzie spełniał warunki dopuszczenia do ruchu całej cepki (wystające ostre krawędzie i takie tam). Może się powtórzę ale wg mnie rowery i budka to tylko bagażnik dachowy.

Już wcześniej kolega poddał Ci bardzo słuszna uwage o masach i dociążaniu holownika a nie budki....tego się trzymaj.

 

Montaż na tylnej ścianie budki to IMO wyrywanie tylnej ściany (nawet jak sie da podkładki 20x20cm lub odrywanie ramy od budki ( w przypadku montażu uchwytu do haka i ramy)

Montaż na przednim dyszlu jest ciut lepszy ,choć i tak nacisk na hak trzeb będzie kompensować kładąc ciężkie rzeczy za oś budki ( co też nie jest zdrowe).

 

 

..może się mylę...szacowne grono forumowe zweryfikuje pewnie;)

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli z kosztami w przypadku własnego wykonania się nie zmieszczę w kosztach zakupu gotowego osprzętu, to płakać nie będę. Chodzi mi o najlepsze rozwiązanie przy założeniu, że buda jest długa i ma 20 lat. Chcę, jak temat wątku wskazuje, zamontować rowery z tyłu. Jest to dla mnie najwygodniejsze rozwiązanie, choś wiem, że są inne. Podoba mi sie Twoja opozycja, bo przynajmniej jest z kim podyskutować i wymienić się opiniami.

Nie chodzi mi o dyskusji przewagi wożenia rowerów z tyłu przyczepy, czy z przodu samochodu. Tylko żebym nie żałował juk już podziurawię budę i nic mi z tego nie przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak bagażnik na dach nie wiem jaki masz model auta ale tu jest droższy i tańszy

natomiast bagażnik czy mocowanie na rowery to już jakie chcesz taki lub taki

Natomiast bagażnik an przyczepę to na dyszel i taki

A na tył przyczepki już 600zł taki uszkodzony lub taki  ceny oczywiście idą w górę, mocowanie na pewno będzie

pasowało bo przecież wiele ludzi jeździ tak z rowerami, jeżeli natomiast chodzi Ci o koszt to trzeba to przeliczyć

co się bardziej opłaca i co będzie bardziej funkcjonalne. Ja podałem raczej ceny minimalne bo w górę zawsze można iść z kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem...chesz sobie po prostu pospawać. Ok.

 

Osobiście zrezygnowałbym z haka przykręcanego do ramy i na nim mocowanej platformy, bo sam hak to nie potrzebne extra 20-30kg. Ddochodzą też mętne kwestie legislacyjne posiadani sprzęgu przyczepy w przyczepie.... i jeszcze mętniejsza ich interpretacja.

Poszukałbym (albo zrobił) platformę (bo wg mnie to najstabilniejsze i najprzyjemniejsze w załadunku rozwiązanie) ale troche zmodyfikowanej:

- mocowanie faktycznie na dole do ramy, tak,żeby platforma utrzymywała się w poziomie z rowerami tylko dzieki dolnemu mocowaniu ( a więc musi być na sztywno).

- Górne mocowanie do listwy ( tak jak firmowe bagażniki),ale nie jako punkt nośny a jedynie usztywniający (tak,żeby bagażnik bujał się z budką ,a nie we własnym rytmie). Więcej grzechów nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przepisami masz rację. Już widzę zdziwienie niebieskiego pana podczas choćby rutynowej kontroli na widok kuli z tyłu przyczepy. Jednak kilkoro ludzi na tym forum ma takie rozwiazanie. Jest to o tyle dobre, że pozwala na zastosowanie jednego bagaznika zarówno do przyczepy jak i do samochodu, no i moge odpiąć bagażnik bardzo szybko. Ale jednak jakieś usztywnienie, cos na kształt mocowania górnego, jak piszesz, warto zastosować dla zachowania lepszej stabilności. Tym bardziej, ze planuje wozić przyszłościowo 3 rowery.

Jesli nawet platforma nie bedzie mocowana na kulę, tylko w jakis inny sposób to i tak dobrzebyło by, żeby była szybko demontowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli się już tak uparłeś na ten tył to Sppedy ma rację że trzeba zrobić specjalną konstrukcję, nawet składaną, ale taką którą przykręcisz jednoczecnie do ramy i podłogi przyczepki. Pozwoli to wzmocnić całość, i zapobiegnie odrywaniu ramy od budy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odnowię temat.

Ostatnio zakupiłem bagażnik na hak - w związku z tym zacząłem czytać i tutaj niespodzianka : http://superauto24.se.pl/auto-porady/bedzie-trzecia-tablica-rejestracyjna-na-bagaznik-rowerowy_595205.html

 

Wreszcie więc koniec z plastykowymi podróbkami - tylko nie mogę znaleźć od kiedy i czy zdążę przed wakacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Powrócę do tematu. Górne mocowania bagażnika przez listwę aluminiową bo tam mamy wzmocnienie konstrukcyjne / tak nawiasem -jakiej wysokości jest to wzmocnienie- czy można mocować tuż pod listwą?/. A jak wyznaczyć optymalne mocowanie dolnych punktów bo chyba też powinny trafić na poprzeczną belkę wzmacniającą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Niema mnie tu zbyt wiele ale dożuce coś od siebie do tematu,może kogoś zainteresuje, może zainspiruje a może się zwyczajnie pochwale. Gdy kupiłem moją drugą córkę która jest w stanie niemal idealnym nie miałem sumienia dziurawić ściany więc po kilku wieczorach w garażu ze starego Thule wyszło coś takiego

IMG_20190914_165251.jpg

IMG_20190914_164413.jpg

IMG_20190914_164356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.