Skocz do zawartości

Montaż bagażnika na rowery z tyłu przyczepu


gzaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, ja natomiast twierdzę, że nie ma nic wygodniejszego niż bagaznik na trzy rowery z tylu na cycepce. w mojej pierwszej przyczepce montowałem bagażnik sam. Też była to przyczepka angielska -SWIFT. W drugiej przyczepce miałem już bagażnik zamontowany w ASO. W jedenej i drugiej od środka wstawione sa blaszki, które wzmacniają bagażnik w górnej części - wiadomo, waga rowerów i obciążenia podczas jazdy - bez tych blaszek rowery mógłbym zostawić gdzieś po drodze. Natomiast jeżeli chodzi o bagażnik na dyszlu - OK, ale tylko na dwa rowerki. Przy trzech napewno przy manewrowaniu pzyczepą przy jeździe do tyłu będzie problem.

Wejdź na moją galerię, tam kilka zdjęć. Pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze, że w przyczepie Swift nie można zamontować z tyłu uchwytu na rowery, wiadomo że jak człowiek się uprze to i zamontuje :ok: (więkrzym lub mniejszym kosztem, a nawet poprzez oszpecenie środka przyczepy dodatkowymi elementami wzmacniającymi).

 

W jedenej i drugiej od środka wstawione sa blaszki, które wzmacniają bagażnik w górnej części

 

Pytanie tylko czy jest inny sposób zrobienia tego, tak aby nie naruszyć estetyki wew i zew przyczepy oraz nie ponieść zbyt dużego nakładu finansowego. No i w przypadku twojej przyczepy firmy Swift ... takowy był :hmm:... wystarczyło napisać model oraz rok produkcji i bez problemu wskazałbym Ci miejsca w których można mocować uchwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchwyty w środku - blaszki - były zamontowane w środku szafek, także nie było ich widać i nie szpeciły środka. Taka blaszka to koszt około 10 zł, a można też było je wykonać samemu. No a na zewnątrz, to otwory były zasłonięte bagażnikiem. Logiczne. Pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda opcja jest dobra byle by tylko rowery jechały wszędzie ze mną :) Temat jest o bagażniku z tyłu przyczepy wiec powiem ze spotkałem w zeszłym roku gościa który woził tak rowery Nie mówił mi ani nic na plus ani na minus tego sposobu transportu jednośladów tylko że każdy sposób dobry byleby rowery dowieść do celu :ok: okazało się że mu się kiedyś to nie udało :ok: ale nie z powodu wadliwego montażu czy bagażnika lecz ... złodzieji :ok: Stanął sobie w korku przed światłami i nagle patrzy a jakieś wyrostki z jego rowerami suną w krzaki i tyle je widział :hmm: Przecieli paski mocujące a on żadnego zabezpieczenia nie miał bo przez myśl mu taka akcja nie przeszła i odjechało pare tysięcy :) sprzęt miał facet naprawde dobry żal tylko że miał :] więc szanowni koledzy pomyślcie o zabezpieczeniu :] bo za przyczepą nic nie widać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z tyłu duże otwierane okno ,jak bagażnik wpływa na otwieranie okna ?

W wypadku gdyby mi ograniczył otwieranie okna to będę musiał wybrać inny wariant wożenia rowerów :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się nad sposobem przewożenia rowerów , wybór pad na bagażnik samochodowy:

autko obecne kombi i następne tylko kombi czyli z relingami - bagażnik pozostaje bez zmian belki poprzeczne przydadzą się do przewożenia innych żeczy, wyjazd bez przyczepy rowery moge zabrać, opory powietza przez rowery czy przyczepe co za różnica , przy zmianie przyczepy bagażni zamontowany z tyłu "idzie" do klienta , a na dyszlu ograniczenia ilościowe , trudne manewrowanie tyłem, problem z otwieraniem bagażnika w kombi, czy vanach.

przeanalizuj wszystkie za i przeciw.

wybór nalezy do Ciebie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że często producenci przewidują montaż bagażnika na tylną ścianę za pomocą listwy zewnętrznej. Listwa ta służy także do montażu markizy okiennej.

Są specjalne bagażniki dedykowane np. do przyczep hobby, które mają taką listwę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bagażnik na tył przyczepy.

1. Można okryć rowery szczelnie za pomocą pokrowca, odpada problem mokrych siodełek.

2. Można spiąć je stalową linką do bagażnika wszystkie razem. Jest to jakieś elementarne zabezpieczenie.

3. Mocowania bagażnika od wewnątrz ukryte są zwykle w szafkach.

4. Po przejechaniu z 3 rowerami kilku tysięcy km po różnej jakości drogach nie ma śladów zmęczenia mocowania więc nie jest to jakieś bardzo "męczące" dla przyczepy.

5. Okno tylne faktycznie otwiera się tylko odrobinę, ale za to można je zostawić niezamknięte.

6. Ciężko jest ukraść rowery tak na szybko bo samo mocowanie to wyższa szkoła jazdy - trzeba sobie do dokładnie przećwiczyć bo przynajmniej u mnie jest dosyć "ciasno".

7. Przeróbka z 2 na 3 rowery zdała egzamin http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2619

 

Pozdrawiam i zdecydowanie polecam.

post-61010-imported-80aa0542-a93e-4a03-9dbf-2478aecf0db3_thumb.jpg

post-61010-imported-49ac20ca-6124-4461-8a97-bf01f74fb1e6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry wszystkim. Właśnie zawitałem na forum. Jest to mój pierwszy post. Do rzeczy:

Nie posiadam bagażnika na tył przyczepy, ale bardzo chciałbym. Zawsze zabieram rowery ze sobą. Pierwszy raz zamontowałem je na dachu samochodu, ale fatalnie mi się jechało (przyczepa + rowery) to za dużo. Miałem wtedy co prawda słaby samochód. Ale następnym razem rowery wsadziłem po prostu do środka przyczepy (dwa normalne górskie dla dorosłych). Jest trochę gimnastyki w drzwiach i może to i partyzantka, ale jechało mi się znacznie lepiej i nad głową mi nie świszczało.

Jestem za bagażnikiem na tył przyczepy, widziałem wielu podrużujących w ten sposób. Jest to wg mnie bardzo duża a wygoda. Łatwo jest umieszczać i zdejmować rowery z takiego bagażnika. Sam go nie mam bo jest drogi i mnie nie stać, ale chciałbym go mieć. Z resztą witus bardzo ładnie już to wychwalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosć od którego kupowalem przyczepę ma do wyboru do koloru bagazników na dyszel na tyl jak komu pasuje jak by ktos szukal to na pw prosze naprawde uczciwy i solidny gosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

W tamtym roku montowałem bagażnik rowerowy na tyle własnej przyczepy.

Bazę wiercenia otworów przyjołem od otworów górnych gdzie w mojej przyczepie nie trzeba było montować wzmocnień , przewierciłem fabryczne listwy aluminiowe.

Mocowania dolne musiały być jednak wzmocnione, ponieważ cała tylnia ściana ( w połowie) pod nasiskiem poddawała sią nawet do 5cm..

Dwustronnie na całej dłogości przykręciłem listwy aluminiowe o szerokości 5cm., a na nich zostały przykręcone dolne śruby bagażnika. Wzmocnienie listwami aluminiowymi było bardzo dobrym pomysłem ponieważ bez rozbierania ściany uzyskałem dużą sztywność i estetyczny wygląd tylnej części przyczepy. Pozdrawiam.

 

2i7blo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam.

W tamtym roku montowałem bagażnik rowerowy na tyle własnej przyczepy.

Bazę wiercenia otworów przyjołem od otworów górnych gdzie w mojej przyczepie nie trzeba było montować wzmocnień , przewierciłem fabryczne listwy aluminiowe.

Mocowania dolne musiały być jednak wzmocnione, ponieważ cała tylnia ściana ( w połowie) pod nasiskiem poddawała sią nawet do 5cm..

Dwustronnie na całej dłogości przykręciłem listwy aluminiowe o szerokości 5cm., a na nich zostały przykręcone dolne śruby bagażnika. Wzmocnienie listwami aluminiowymi było bardzo dobrym pomysłem ponieważ bez rozbierania ściany uzyskałem dużą sztywność i estetyczny wygląd tylnej części przyczepy. Pozdrawiam.

 

Obrazek

 

Czy moglby kolega w wolnej chwili porobic zdjecia tych swoich wzmocnien aluminowych?

Tez zamierzam zamontowac bagaznik z tylu przyczepy na bardzo ciezkie rowery i musze to jakos wzmocnic co by rowerkow wraz ze sciana nie zgubic :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Montaż bagażnika na tył przyczepy:

Bagażnik Fiamma 02093-76 CARRY-BIKE CARAVAN UNIVERSAL

 


Wiercimy wiertłem 4mm listwę na tyle przyczepy.Wiercimy w zgięciu gdzie jest uszczelka, ponieważ woda spływająca z dachu opływa to miejsce.Firma Fiamma proponuje montaż góry bagażnika na wkręty i przy ograniczeniu Ciężaru do 35kg zgodnie z instrukcja jes

post-84273-imported-cb7b21c9-b9e1-4a04-95c9-b25fd1daf27e_thumb.jpg

 

Uchwyt górny bagażnika.

post-84273-imported-d809a888-8138-4eb1-8773-f98951492cce_thumb.jpg

 

Widok mocowania

post-84273-imported-30fce055-cc87-4d8a-a766-c6f7289f012b_thumb.jpg

 

Dolne mocowanie

post-84273-imported-41f21f62-1c75-4528-95e1-22321e287abc_thumb.jpg

 

Orientacyjny czas pracy to 4h, trosze zdolności manualnych.

post-84273-imported-9891e6f9-294f-43d5-9bc8-86bb5583ef2f_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.