Skocz do zawartości

Przyczepa Gruau


Bodzio 65

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej lekkie przyczepy o niezbyt mocnej konstrukcji. Trzeba na pewno dokładnie sprawdzić, bo tu zdarzają się niespodzianki częściej niż w innych, cięższych i solidniejszych modelach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gruau z 1998 roku. 

Fakt - leciutka jak cholera, bez większego spinania się ją przestawiam u siebie na podwórku sam, a auto nie czuje, że cokolwiek ciągnie :)


Musisz dobrze posprawdzać wszystkie zakamarki - narożniki przy podłodze, krawędzie ścian przy podłodze na całej długości, kąty od podłogi po sufit, w szafkach czy nic nie widać, podłoga od spodu - moja miała chyba nigdy nie impregnowaną dodatkowo podłogę i sklejka nie tyle co popękała, a pofalowało ostatnią warstwę całej podłogi (zerwałem, zaimpregnowałem całość 3krotnie).

Aaa...nikt nie wspominał nigdzie z tego co się orientuję. Ściany wewnątrz - możesz mieć wrażenie, że są całe miękkie. Uwierz, że są - moja ma pod warstwą okleiny/tapety coś w rodzaju miękkiej wyściółki z poplątanych włókien zamiast cieniutkiej sklejki (nie, nie jest to płyta pilśniowa, która nasiąkła wilgocią - postaram się jutro podrzucić fotkę jak to mniej więcej wygląda jak złapię chwilę wolnego). Twarde ściany mam tylko w łazience na dobrą sprawę. 

O naszym wakacyjnym domku na kołach możesz ew przeczytać tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga to sklejka-izolacja-sklejka i na to wykładzina typu linoleum na całość podłogi. Zdjęcie zaraz będzie jak to wygląda pod okleiną na ścianie.


A ta z ogłoszenia:

2.png.25156ca293d88d30a6a617ca0e0b0d20.png

zaznaczone czerwonym kółkiem miejsce gdzie ktoś grzebał i wymienił kawałek poszycia, na zdjęciu od przodu widać wyraźnie inny odcień panelu bakisty


3.png.2ed7690962ecd2dad6b47cd64d373ec3.png

- górne kółko - szafka nierównomiernie przylega do sufitu,
- dolne kółko - szafa odstaje od ściany bocznej

 

4.png.5ebb6269f971e57bfbf6995ee482f1e6.png

- ktoś wymienił przód na sklejkę, ale nawet tego nie pomalował czy nie okleił żeby nie raziło aż tak. Do tego z prawej strony wilgoć widać - te przebarwienia.

Z pierwszego zdjęcia w ogłoszeniu wnioskuję, że nawet lampy tylne ma nieoryginalne. Z jakiegoś powodu również brak zdjęć lewej strony i tyłu (pojechałem obejrzeć taką co właśnie nie było zdjęć 1 ze stron...gdyby były to nawet bym się nie zdecydował jechać). Zdekompletowana kuchnia - jest dziura po 3cim palniku, ktoś też wstawił inną lodówkę. 


Jak nie masz daleko to w sumie możesz podjechać i pomacać, a może znajdziesz jeszcze coś więcej niż widać na tych słabych zdjęciach.Ale jak dalej niż ja wiem 50km to szkoda czasu i pieniędzy.


Moja też nie była ideałem, wymagała trochę pracy, teraz przed przyszłym rokiem tez mam trochę do dłubnięcia...ale mam wrażenie, że mimo wszystko wyglądała lepiej.

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować poprzedniego postu...

Zdjęcie przedstawiające co jest pod okleiną/tapetą na ścianie w przyczepie Gruau - jest na dobrą sprawę miękka (wyczuwalna miękkość przy nacisku palcem) wyściółka z prasowanych włókien.

20181106_134404.jpg.50355ccf970cfa748155addd929e8f76.jpg

 

Zdjęcie z okolic nadkola w szafie. Odcięte, bo po ostatnim myciu przed schowaniem przed jesienią i zimą zauważyłem w szafie na podłodze kałużę wielkości może monety 5PLN - podcieka delikatnie pod listwę nad nadkolem - sprawdzone i widać na łączeniu listwy ze ścianą bąbelki uciekającego powietrza po polaniu wodą. Będę zdzierał w szafie do dolnej półki właśnie okleinę/tapetę i sprawdzał dokładnie co i jak tam wygląda. W dotyku wszystko suche, bez zapachu pleśni czy wilgoci, deski konstrukcji gdzie odkryte są twarde. Ale robota dopiero na wiosnę - teraz za duża wilgoć co rano i wieczór u mnie w lesie.

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bodzio 65 napisał:

Ruina !!!! - tak krótko na temat ?

.... już ze zdjęć jedzie grzybem ....

Nawet nie ma co się zastanawiać .... szukaj dalej.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.