Skocz do zawartości
dżemik

opłaty / procedury przy zakupie auta z zagranicy

Rekomendowane odpowiedzi

jacek00
1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Nie musi, czy będzie w dwóch językach czy tylko w obcym tłumacz przysięgły musi być

Jak któregoś razu przywiozłem auto z dwujęzyczną umową to i tak musiałem ,,przetłumaczyć,,

Pewnie wszystko zależy od WK :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciejek34

to zależy na kogo akurat trafimy w okienku, miałem problemy z rejestracja budy, następnym razem donioslem te niby potrzebne dokumenty ale już nie były potrzebne bo w okienku była inna pani ;-)

Pewnie wszystko zależy od WK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielpoz

Może być umowa w naszym ojczystym języku. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adaml61

Za potwierdzenie zgodności dwu języcznej kasowali od 20 -50 ,za tłumaczenie zależnie   od języka od 70-350 by , teraz miej samochodów jedzie ,u nas paru tłumaczy znikło , za niemiecki ok.150 ,francuski rok temu płaciłem 200 .Może być w języku polskim aby nie była zawarta na terenie naszego kraju bo dojdzie pcc i kolejne 2% , można to wszystko zlecić firmie ,tylko że za wysokość ceny zadeklarowanej do akcyzy odpowiadamy sami .Przedtem jak weryfikacja była na bieżąco , najwyżej zapłaciło się więcej ,teraz mogą dojść od setki za nawet 5 lat . Na nas leży obowiązek udowodnienia wartości przedmiotu przedstawionego do akcyzy , bo pan celnik ma gdzieś rachunek z zagranicy , on ma cennik z kraju i co jest tańsze niż w nim to podejrzane , mamy oszusta , trzeba mu dowalić domiar . Dlatego przy znacznych wartościach warto wżąć rzeczoznawcę (około 500 zl ) i spać spokojnie , Cena  która nie budzi wątpliwości to średnia   z cennika ( eurotaks ) zazwyczaj przy autach , podzielona przez 118,6 przy >2l pojemności silnika  razy 100 minus 1000żł to koszty rejestracji i analogicznie z mniejszą pojemnością .To taka wiedza w pigułce , Jak ktoś będzie w potrzebie ( nie w ciekawości ) proszę o info na priw, postaram się oddzwonić  .Nie będę się rozpisywał . pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi