Skocz do zawartości
dżemik

opłaty / procedury przy zakupie auta z zagranicy

Rekomendowane odpowiedzi

dżemik

Ma ktoś wiedzę i / lub doświadczenie z formalnościami związanymi z zakupem używanego auta z zagranicy?

-Auto przyjechało by normalnie, legalnie na kołach i włoskich rejestracjach. Właściciel wystawił by fakturę w euro... i co dalej... co, jak i po kolei

-Urząd Celny -ile -poj 2,5 dizel

-badania techniczne

-Urząd Miasta - zmiana nr. rej.

-ubezpieczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Są firmy które zajmują się tym od A do Z
Umowa do tego tłumaczenie, opłata akcyzowa w zależności od pojemności,  przegląd, urząd skarbowy czyli zwolnienie z opłaty VAT.
I to chyba wszystko potem wydział komunikacji tam książka pojazdu numery rejestracyjne i już.

3.1 % do pojemności 2 litry
18,6 % powyżej 2 litry pojemności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciejek34

Recykling

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

O właśnie 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dżemik

Chodziło mi o takie "poprowadzenie z rączkę" 😁 jeżeli miałbym sam to robić i na ile się to opłaca

Czy jest to tak zawiłe że lepiej dać zarobić jakiejś firmie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kynig61

Jeśli masz czas to nic trudnego.Szwagier  miesiąc temu kupił w Niemczech Nissana ,wszystkie opłaty wyniosły go 1600zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adaml61

Przy pojemności powyżej 2 litrów warto zrobić wycenę przez rzeczoznawcę , najlepiej poleconego aby była korzystna , od wyliczonej ceny odjąć koszty rejestracji ( akcyza + urzędy ,tłumacz itp.) i z taką wartością przedstawić dokument  do naliczenia akcyzy . Teraz urzędy celne nie weryfikują od razu , mają na to 5 lat , może zaboleć bez wyceny .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr
4 godziny temu, dżemik napisał:

Chodziło mi o takie "poprowadzenie z rączkę" 😁 jeżeli miałbym sam to robić i na ile się to opłaca

Czy jest to tak zawiłe że lepiej dać zarobić jakiejś firmie

Dlaczego skorzystaj z firmy która się tym zajmuje. Ale i bez problemu zrobisz to sam. 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dżemik

Dobra... możemy od początku?

Pomijamy kwestie (sprawdź progi, wycieraczki, wycieki itp.)

1) Kupuję samochód -tzn: zostawiam kasę, wyjeżdżam samochodem z fakturą, zagranicznym dowodem rejestracyjnym, pewnie zagranicznymi badaniami technicznymi, ubezpieczeniem OC pojazdu które przechodzi na mnie (tutaj nie wiem jak to jest do końca), i pewnie karta pojazdu.

2) która instytucja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adaml61

No i trochę nieścisłości , chociażby, umowa dwu języczna musi być potwierdzona przez tłumacz przysięgłego .Jak chcesz wiedzieć dokładnie co i jak daj numer tel. na priw. to ci wytłumaczę co i jak .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciejek34

Umowa musi być w dwóch językach?

No i trochę nieścisłości , chociażby, umowa dwu języczna musi być potwierdzona przez tłumacz przysięgłego .Jak chcesz wiedzieć dokładnie co i jak daj numer tel. na priw. to ci wytłumaczę co i jak .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
8 minut temu, maciejek34 napisał:

Umowa musi być w dwóch językach?

Nie musi. Ale jak zrobisz w jednym języku obcym to będziesz musiał ją przetłumaczyć. Jeśli spiszecie w dwóch językach, czyli obcym i naszym to nie ma konieczności tłumaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Nie musi, czy będzie w dwóch językach czy tylko w obcym tłumacz przysięgły musi być

Teraz, jacek00 napisał:

Nie musi. Ale jak zrobisz w jednym języku obcym to będziesz musiał ją przetłumaczyć. Jeśli spiszecie w dwóch językach, czyli obcym i naszym to nie ma konieczności tłumaczenia.

Jak któregoś razu przywiozłem auto z dwujęzyczną umową to i tak musiałem ,,przetłumaczyć,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciejek34

No właśnie, czyli dwie czy jedna tłumacz musi podbić, cenowo podbicie może taniej wyjdzie niż tłumaczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi