Skocz do zawartości

Grecja Camping Triton II k/Nafplio


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pierwszy raz wybieram się do Grecji . Chciałbym dotrzeć do miejscowości Nafplio na cemping Triton II.(Pelopones) lipiec lub sierpień 2019. Tam jako ze stałej bazy chciałbym zwiedzić okolice.

Może ktoś był na tym cempingu. Proszę o opinię ,rady jak tam najlepiej dojechać z Opola z przyczepą, jakie opłaty po drodze, gdzie najlepiej przenocować po drodze itp.no i oczywiście coś o samym cempingu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady. (załoga 64,62 +11)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Nafplio. Nic ciekawego. Przejeżdżałem tą nadmorską drogą przez Tolo (tam się zatrzymałem na kąpiel i rekonesans), potem Lido i przejazdem do Drepano, obok kempingów Assini, Argolic. Z ulicy to nie wygląda ciekawie. Kempingi co prawda przez ulicą do wody mają dostęp, ale są "w głąb" od wody. Bardzo wąskie, ciasne. Nie zatrzymałem się  i nie zwiedzałem żadnego bo nam nie "podeszły" aby tam zostać na 2. choćby dni. Dla mnie nie ta jakość i przestrzeń.

Może ktoś rzeczywiście tam mieszkał to Ci powie więcej.

Pojechaliśmy dalej, aż do Githio, i tu stacjonowaliśmy jeżdżąc  od Monemwazjii, przez Elafonisos do Girou i Voidokili. Polecam kemping Meltemi, normalne europejskie warunki, potężny co ma znaczenie dla znalezienia miejsc w sezonie. Miejsca praktycznie zawsze w cieniu I ma normalne WC (zwróć uwagę bo większość kempingów to "na Małysza" ?, ma własny duży basen. Obok kemping Githion Bay podobnej klasy.

Zapraszam do poczytania relacji z Grecja 2017, może tam odpowiem na kilka Twoich pytań:

https://forum.karawaning.pl/topic/23099-grecja-2017/

Pzdr

Stefan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Znam ten rejon. Polecam miasteczka Nafplio, Tolo, i Argos. To ostatnie do zwiedzania...

Przed Tolo masz dwa kempingi. Jeden przy samym morzu na lewo  z głównej drogi, a ciut wcześniej na prawo z ulicy drugi. Jednak tu trzeba podejść do plaży ok 300 metrów. Nazw nie pamiętam. Ten przy morzu dużo droższy. Tu bym uderzył zamiast do Nafplio. Tam ogrom ludzi i taki punkt przesiadkowy do zwiedzania regionu. Tolo jest bardzo fajne i na przedmieściach jest fajna plaża.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy kilka razy na Peloponezie i w Nafplio i w Gythio, które wymieniłeś OLST. W tym roku i w ubiegłym spędziliśmy na Meltemi Camping po o 2 tygodnie jeżdząc stamtąd zwiedzać resztę półwyspu Mani i jego urokliwych miejsc  jak np. Pyrgos Dirou, Sparti, Monemvasię i Elafonisi. Nie mówię już o objeździ całego półwyspu z kamiennymi wioskami, wieżami i niesamowitymi widokami oraz małymi zatoczkami do kąpieli. Meltemi Beach to faktycznie fajny Camping z basenem, również polecam. Natomiast zupełnie nie zgadzam się z Twoją ceną miasta Nafplio i okolic!!!!! to są niesamowite miejsca -Samo Nafplio jest przepiękne, w okolicy masz jedna z najpiękniejszych i najbardziej cennych zabytków archeolgicznych ( Mykeny, Epidavros ), mozna zrobić wypad na Poros, Hydrę i wiele wiele innych niesamowitych miejsc i pięknych plaż! . A jesli chodzi o Camping Assini Beach znadujący się tuż przy kolejnym starożytnym stanowisku arecheologicznym -  to wyjaśnia , że jest duży,  przy samej plaży, standard bardzo dobry, na miejscu sklepik, tawerna i pełna infrastruktura sanitarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Olst-polecany kemping Meltemi wydaje się być konkretny-tylko trochę daleko. Z Opola to 2350 km- wydłuża podróż, Ale sama podróż moze być ciekawa

 

daleko jest , to fakt:) ale  na pewno warto, podróż przez cały Peloponez to jedno, ale półwysep Mani, który rozpoczyna się tuż za Gythio(  zaraz koło niego jest camping Meltemi) robi niesamowite wrażenie. to osobliwy rejon Grecji.. My z krakowa mamy chyba tyle samo ale po ubiegłorocznej pierwszej wizycie na Mani, w tym roku pojechaliśmy tam znowu...nie dało się inaczej:) i pewnie pojedziemy jeszcze nie raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z trasą i noclegami było już wiele. Do Węgier włącznie nie ma problemu. Parkingi piękne, olbrzymie, z węzłami sanitarnymi, zawsze coś znajdziesz, choć najlepiej szukać po 18:00. I tak potem może obok podjechać lodówka ?.

44.343812, 21.079668

Ja chcę Ci wrzucić tylko jedną w/w lokalizację, wg mnie najlepsza w Serbii (Serbia to zawsze dla większości obawy). Przed Jagodiną, w Wielika Plana. To jedyny McDonald przy autostradzie, obok hotel (polecam ich Pljeskavicę), z CPN i parkingiem tuż przed, po stronie prawej w kierunku na Grecję. Zjeżdżasz bez problemu, auta stają na wysepce, ale i wzdłuż drogi, można coś znaleźć zwłaszcza wcześniej.... Jest kran z wodą, i WC w McDonalds.

Jeszcze nie odkryty do końca.

Jest trochę miejsca. Nam pasowało, bo prawie w środku Serbii. Zasięg z tego miejsca do np. Meteory czy Sithonia taki, że na 15:00 - 18:00 spokojnie dojedziesz.

2. Meltemi ma parcele w strefie nadmorskiej (mi udało się zakotwiczyć na ZEUS). To najlepsze miejsca, bo blisko do plaży, basenu, lodówek,  i dwóch węzłów sanitarnych. Ale kemping to parę hektarów sadu oliwkowego (starsze drzewka). Widziałem przyczepy w środku sadu, jakoś wjechali, aby być dalej i samotnie.  Zresztą, jak się nie można dogadać to dalej (obok) są jeszcze dwa kempingi. Niektórzy mówią, że Githio Bay jest lepszy (też z basenem) bo mniejszy.

3. Kolega  pawel1966 ma rację, okolice Nafplio są piękne i dużo do zwiedzania (choćby po drodze). Może źle się wyraziłem, patrząc raczej z mojego punktu widzenia na wyprawy do Grecji. Jak w filmie Avatar ?- na Peloponezie gdzie nie spojrzysz - to jakiś zabytek.... Ja staram się pogodzić zwiedzanie 20-30% czasu i odpoczynek reszta. Dlatego szukam wygodniejszych kempingów, a dojechać 200 km zawsze można zwiedzając kraj od środka.

U mnie ten rok to była Sithonia, tu do zwiedzania może niewiele, ale plaże przebijają to co widziałem na Peloponezie. Zażywałem kąpieli na 13. plażach mieszkając na kempingach Platanitsi potem na Thalatta. Mega Portokali, Lagonisi, Karidi, Toroni, Lagomandra czy Kouviu nawet w/g mnie lepsze od Elafonisos czy Voidokilii.

Pozdrawiam - Stefan

Jak uszczegółowisz wyprawę - co wiemy powiemy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiele informacji o pobycie w Grecji. Przeczytałem Twoją relacje z wyprawy zeszłorocznej.

planuję swoją pierwszą wyprawę do Grecji w 2019. Chciałbym pojechać na przełomie lipca -sierpnia. Czy to dobry termin?

Jest to ładnych parę kilometrów do kempingu Meltemi ale chcemy tam dotrzeć. Po drodze zaliczyć musimy Meteory, kemping Tritton II w Drepano, dalej Sparta i kemping docelowy Meltemi. Tam potraktować jako bazę wypadową zwiedzać okolice w miarą możliwości .

Czy masz jakieś sugestie i porady.

Pozdrawiam Dariusz

PS. Czy za zestaw przyczepa + samocód (zestaw do 3,5T) są inne opłaty niż za sam samochód ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! W tym Mc Donaldzie zostawiłem w ubiegłym roku kartę płatniczą:):) wracałem 50 kilometrów - ale obsługa oddał mi ją po sprawdzeniu moich danych. Fajne miejsce na postój. My zwykle wyruszamy ok. 7 - 8 rano z Krakowa i  nocujemy na DUNAV CAMP przed Belgradem w miejscowości Zemun. Pełna infrastruktura dla Camperów i przyczep. łatwo zjechać i łatwo wrócić na E75.

Opłaty za samochód z przyczepą są dużo wyższe a podstawowe informacje o wymaganiach dotyczących przejazdu znajdziesz choćby tutaj http://autempoeuropie.pl/aktualnosci

aktualny cennik opłat w Serbii tutaj : https://www.blic.rs/biznis/moj-novcanik/donosimo-vam-kompletan-cenovnik-putarine-koji-stupa-na-snagu-od-sutra/0zqw863

My w przyszłym roku też jedziemy do Grecji z cepką i też prawdopodobnie na przełomie lipca sierpnia - docelowo tradycyjnie Peloponez ale po drdze zatrzymamy siuę jeszcze pewnie w kilku innych miejsca na kilka dni. Jedziemy na minimum trzy tygodnie. Być może się gdzieś spotkamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tradycyjna droga do Grecji to w pierwszym dniu dojazd jak najbliżej granicy serbskiej czyli jeden z ostatnich parkingów węgierskich. Dzień drugi start około godz 7 rano i po około 12 godzinach granica grecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawel1966 napisał:

Witaj ! W tym Mc Donaldzie zostawiłem w ubiegłym roku kartę płatniczą:):) wracałem 50 kilometrów - ale obsługa oddał mi ją po sprawdzeniu moich danych. Fajne miejsce na postój. My zwykle wyruszamy ok. 7 - 8 rano z Krakowa i  nocujemy na DUNAV CAMP przed Belgradem w miejscowości Zemun. Pełna infrastruktura dla Camperów i przyczep. łatwo zjechać i łatwo wrócić na E75.

Opłaty za samochód z przyczepą są dużo wyższe a podstawowe informacje o wymaganiach dotyczących przejazdu znajdziesz choćby tutaj http://autempoeuropie.pl/aktualnosci

aktualny cennik opłat w Serbii tutaj : https://www.blic.rs/biznis/moj-novcanik/donosimo-vam-kompletan-cenovnik-putarine-koji-stupa-na-snagu-od-sutra/0zqw863

My w przyszłym roku też jedziemy do Grecji z cepką i też prawdopodobnie na przełomie lipca sierpnia - docelowo tradycyjnie Peloponez ale po drdze zatrzymamy siuę jeszcze pewnie w kilku innych miejsca na kilka dni. Jedziemy na minimum trzy tygodnie. Być może się gdzieś spotkamy!

Witam! Dzięki za informacje-wszystkie przydatne.Jedno pytanie - czy lipiec-sierpień nie będzie zbyt gorąco

7 godzin temu, pawel1966 napisał:

Witaj ! W tym Mc Donaldzie zostawiłem w ubiegłym roku kartę płatniczą:):) wracałem 50 kilometrów - ale obsługa oddał mi ją po sprawdzeniu moich danych. Fajne miejsce na postój. My zwykle wyruszamy ok. 7 - 8 rano z Krakowa i  nocujemy na DUNAV CAMP przed Belgradem w miejscowości Zemun. Pełna infrastruktura dla Camperów i przyczep. łatwo zjechać i łatwo wrócić na E75.

Opłaty za samochód z przyczepą są dużo wyższe a podstawowe informacje o wymaganiach dotyczących przejazdu znajdziesz choćby tutaj http://autempoeuropie.pl/aktualnosci

aktualny cennik opłat w Serbii tutaj : https://www.blic.rs/biznis/moj-novcanik/donosimo-vam-kompletan-cenovnik-putarine-koji-stupa-na-snagu-od-sutra/0zqw863

My w przyszłym roku też jedziemy do Grecji z cepką i też prawdopodobnie na przełomie lipca sierpnia - docelowo tradycyjnie Peloponez ale po drdze zatrzymamy siuę jeszcze pewnie w kilku innych miejsca na kilka dni. Jedziemy na minimum trzy tygodnie. Być może się gdzieś spotkamy!

Witam! Dzięki za wszystkie informacje.Bardzo przydatne.Zastanawiam się czy lipiec-sierpień nie będzie za ciepły, ale to nasze miesiące urlopowe.Widzę ,że większość jeździ pod  koniec sierpnia. Zbieram wszystkie informacje bo to mój pierwszy wyjazd do Grecji. My również chcemy jechać na trzy tygodnie (podróż +pobyt). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie górna granica pobytu w Grecji to 15 lipca . Póżniej jest za ciepło za dużo ludzi i ogólnie nie najlepiej .Piszesz że chcesz dużo  zwiedzać , uważam że ze względu na panujące temperatury w tym okresie nie jest to najlepszy pomysł. Pisze to na podstawie własnych doświadczeń , przebywałem w Grecji w różnych miesiącach tzn . od 15 maja do 15 pażdziernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szwedki napisał:

Jak dla mnie górna granica pobytu w Grecji to 15 lipca . Póżniej jest za ciepło za dużo ludzi i ogólnie nie najlepiej .Piszesz że chcesz dużo  zwiedzać , uważam że ze względu na panujące temperatury w tym okresie nie jest to najlepszy pomysł. Pisze to na podstawie własnych doświadczeń , przebywałem w Grecji w różnych miesiącach tzn . od 15 maja do 15 pażdziernika

a druga połowa sierpnia ?

Edytowane przez Dariusz Czarnecki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.