Skocz do zawartości

Wynajem przyczepy na miejscu na parceli


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się ze znajomymi w przyszłym roku m.in. do Marina Di Venezia - w 3 lub 4 ekipy. Ponieważ jedni nie mają cepki ani kampera, zarezerwowali już na tą okazję kampera. Zaczęli się jednak zastanawiać, że może bez sensu jest wynajmować za 7.500,- zł (sic!) kampera, skoro mamy jechać w jedno miejsce, a nie jest to objazdówka. Cepki nie wynajmą, bo mają ciężki holownik i przekroczyliby 3,5 t, a nie mają odpowiedniego prawka. Zastanawiali się nad wynajęciem domku i okazuje się, że nawet najdroższe (przy plaży i z jacuzzi na tarasie) wychodzą taniej niż najem tego kampera. Ale to nawet nie kwestia pieniędzy, bo oni akurat pieniędzy nie liczą. Kłopot w tym, że chcemy być w kupie - nie dlatego, że jesteśmy swingersami;-), ale ze względu przede wszystkim na dzieci i klimat wspólnego koczowania.

Ostatnio na Pra Delle Torri widziałem, jak starsze małżeństwo mieszkało sobie w cepce, po czym zabrali się i pojechali, a cepkę zostawili. Po jakimś czasie przyjechał po nią samochód i zabrał ją. Nie wiem, czy to nie był czasem np. ich syn, ale zastanawiam się, czy nie ma takiej opcji, żeby wynająć cepkę na miejscu z opcją dowiezienia jej przez firmę na konkretną parcelę, a później odwiezienia - nie słyszeliście o takiej opcji? Wyślę zapytanie w tej mierze na kemping, ale może spotkaliście się z czymś takim?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym toku byłem w Union Lido na koniec sezonu. Kemping był już opustoszały. Połowa miejsc była wolna, a druga zapełniona przyczepami, które - z wyglądu - stały stacjonarnie przez cały sezon. Przy wielu kręcili się ludzi demontujący na zimę sprzęty meble itd. Na części z nich wisiały ogłoszenia o wynajmie na przyszły sezon - w większości po niemiecku. Czyli taka opcja istnieje jak najbardziej. Niestety - ponieważ nie byłem zainteresowany - nie mam bliższych namiarów na taki wynajem.

Natomiast z czystym sumieniem polecam domki w MdV - korzystaliśmy z nich wielokrotnie i zawsze byliśmy zadowoleni. Są one lepiej usytowane, niż te w UL - więcej miejsca wokół (te w UL to wydaje mi się, że stoją prawie jeden na drugim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie się skończy na domku, choć chcielibyśmy być wszyscy na kupie...

Wyślę im zapytanie, czy jest opcja wynająć konkretny domek w sąsiedztwie konkretnych parcel tak, żebyśmy jednak tą kupę mieli;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie - i tym samym opcja kupy może się nie sprawdzić;-)

A komunikatywni są w MdV internetowo i w języku poangielskim?

W łykend się zbiorę w sobie i wyskrobię do nich zapytanie - trochę na to potrzebuję czasu więcej niż w jedynie słusznym języku ojczystym - mam nadzieję, że odpowiedź będzie konkretna.

W zeszłym roku rozpoczęli rezerwacje jakoś w II połowie listopada, więc czas jest, ale obawiam się, że te najbardziej atrakcyjne domki mogą być już - przynajmniej w części - zarezerwowane przez stałych bywalców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z nimi korespondujemy po angielsku i włosku (po angielsku odpowiadają bez problemu). Na zapytania zwykle odpowiadali tego samego dnia lub następnego. Wyjątkiem był zeszły rok - czas odpowiedzi przeciągał się nawet do ok. 5 dni. Nie wiem dlaczego? Może to w związku ze zwiększonym zainteresowaniem, spowodowanym 60 rocznicą i zakończonym remontem..?

I nie wiem, czy jest sens pytać o cokolwiek już w ten weekend. My co prawda zapytanie rezerwacyjne na maj wysłaliśmy już w zeszłym tygodniu (zaraz po tym, jak ogłosili termin otwarcia w 2019 r.), ale na razie nie mają nawet cennika na przyszły rok. Na ich stronie jest info, że odpowiedzi na rezerwacje będą udzielać na przełomie grudnia i stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zagadać ich właśnie teraz - zanim ruszą rezerwacje - czy jest możliwe wynajęcie konkretnego domku i konkretnych parcel obok niego.

Zagadam też o to, czy jest możliwe, żeby tam wynająć cepkę, którą firma zawiozłaby na konkretną, zarezerwowaną parcelę. Jeśli to jest możliwe, to oni powinni znać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku byliśmy pod koniec września na kempingu Centro Vacanze Villaggio San Francesco. Było tam dużo przyczep do wynajęcia, także polskie firmy miały tam przyczepy do wynajęcia, bo przyjechali firmowymi samochodami i je sprzątali, demontowali podłogi, przedsionki itd. Niestety nie byliśmy tym zainteresowani, więc nazw firm nie zapamiętałem.

Domków też było dużo do wynajęcia rożnych firm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byliśmy rok temu w MdV to na części Marina2000 mieli swoje alejki touroperatorzy, gdzie były, oprócz domków, też przyczepy na wynajem,a np.następna alejka to już były parcele bez rezerwacji. Jak spojrzysz na mapę kempingu to w lewej górnej części - są tam znaki zapytania i możesz podejrzeć nazwy tych operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - tam jest jeszcze M2000. Nie pomyślałem o tej części, bo w sumie nigdy tam nie byłem. Trochę to z boku, bo musisz przejechać/przejść tunelem pod ogólnodostępną drogą na plażę. Może rzeczywiście tam będą warunki bardziej odpowiadające Twoim potrzebą. Tylko nie wiem, czy tam się rezerwuje bezpośrednio w MdV, czy poprzez wspomnianych przez Porzeczkę touroperatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailor - chyba przez operatorów, bo mają tam swoje recepcje i tam  są załatwiane sprawy meldunku, co widzieliśmy kilka razy, bo własnie w tamtej części staliśmy :). Mam w przyczepie nawet jeden folder, jak będę na działce i nie zapomnę, to sprawdzę nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzieli mi szybko, ale nie w pełni.

Na razie mogę zrobić rezerwację, zarówno na parcele, jak i na domek, zaznaczając w opisie, że chcę żeby te rezerwacje były "w kupie".

Co najlepsze, to odpowiedź (w sensie faktycznej rezerwacji) dadzą mi w styczniu, przy czym nie powiedzą mi konkretnie, jakie parcele będą dla nas - tego dowiemy się dopiero po przyjeździe!

Czyli dopiero na miejscu okaże się, gdzie będą parcele, czy będą razem, jaki będzie domek i czy będzie w pobliżu parcel, czy na drugim końcu kempingu;-) Taki dreszczyk emocji...

Po co w takim razie są konkretnie oznaczone miejsca, skoro nie można ich rezerwować po numerze? W PDT podali mi konkretne numery parcel niedługo po rezerwacji i mogłem sobie na mapce odnaleźć gdzie są te "moje" parcele. Inna rzecz, że to oni mi je wybrali, ale uwzględnili prośbę o "kupę".

Dziwne, że tu się tak nie da. Rozumiem, że rezerwują w takim razie tylko ilościowo, a nie na konkretne miejsca, ale to przecież byłoby wygodniejsze także dla nich, żeby rezerwować konkretne parcele na konkretny okres.

Co do domków TO, to rzeczywiście one znajdują się na osobno ogrodzonym terenie i w oddali od miejsc rezerwowalnych, więc to odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zulos napisał:

Co najlepsze, to odpowiedź (w sensie faktycznej rezerwacji) dadzą mi w styczniu, przy czym nie powiedzą mi konkretnie, jakie parcele będą dla nas - tego dowiemy się dopiero po przyjeździe!

Czyli dopiero na miejscu okaże się, gdzie będą parcele, czy będą razem, jaki będzie domek i czy będzie w pobliżu parcel, czy na drugim końcu kempingu;-) Taki dreszczyk emocji...

Uprzedzałem, że tak będzie :) Witamy w systemie rezerwacyjnym MdV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.