Skocz do zawartości

Złodzieje i Wandale


Slawiec

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, maarec napisał:

Może kamera na posesji pomoże, odstraszy?

Co za świat? Pod domem taki numer?

 

9 godzin temu, maarec napisał:

Może kamera na posesji pomoże, odstraszy?

Co za świat? Pod domem taki numer?

Tak pod domem  kamer sie nie boja wchodza jak do siebie naszczescie tylko troche wkladke pogieli ale drzwi nie otworzyli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mógł otworzyć to sobie usiadł. Z tego co słyszałem to nagrywać złodzieja też też nie możesz. Podobno monitoringi prywatnych posesji są nielegalne. Złodziej może sobie nie życzyć abyś go nagrywał. Skleisz to, pomalujesz i śladu nie będzie. Ja mam fabryczny alarm ale tylko wewnątrz. Ale jak przechodzę obok okna to też czasem się włącza.

Edytowane przez Sandbeck (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ruchu taki o poborze prądu max. 0,1 do 0,3 Watt, duży akumulator najlepiej żelowy i raz w miesiącu musisz go ładować. Znowu na akumulatorze musisz mieć jakiś miernik który będzie pokazywał ubytek energii tak aby za mocno go nie rozładowywać. Sam alarm to pestka. Teraz są już w sprzedaży czujniki ruchu z modułem wysyłającym sms-a właścicielowi na smartfona lub uruchamiający alarm w smartfonie.  Tak pogladowo poniżej:

https://www.pearl.de/a-PX3803-3110.shtml;jsessionid=hCE69CEA3BF0F4C603492A3D4DEBE6A60?vid=917&wa_id=40&wa_num=3111&utm_source=googleps&utm_medium=cpc&gclid=EAIaIQobChMIr__uzICz3gIVi-R3Ch1EZQChEAQYAyABEgJjP_D_BwE

https://www.amazon.de/PIR-Bewegungsmelder-Alarmanlage-Alarmierung-Nummern-GSM-Alarm-Telefon-Wahlgerät/dp/B00JNBAJ8U

Ale na polskim allegro masz tego również do oporu. To zawsze coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Sandbeck napisał:

Nie mógł otworzyć to sobie usiadł. Z tego co słyszałem to nagrywać złodzieja też też nie możesz. Podobno monitoringi prywatnych posesji są nielegalne. Złodziej może sobie nie życzyć abyś go nagrywał. Skleisz to, pomalujesz i śladu nie będzie. Ja mam fabryczny alarm ale tylko wewnątrz. Ale jak przechodzę obok okna to też czasem się włącza.

Co to znaczy skleisz sobie ?

Bydlakowi powinno się ręce połamać i ten właśnie moment wyciąć z nagrania. W zasadzie to ..nagrania wcale nie było....a bydlak jak biegł to pewnie się przewrócił.

 

Od dawna twierdzę ,że tylko broń w wolnej sprzedaży jest w stanie coś zmienić w tych dziadowskich realiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tak będzie jeździł ?. Chyba że ma AC. Bydlak to bydlak, każdy ma swoją fantazję i wie co by mu zrobił jakby go dopadł. Ale niestety stało się i coś trzeba zaradzić.

Edytowane przez Sandbeck (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skubaniec ja to miałem 3x z domem koszmar.Pies może   pomoże osłona mom na zbyciu jeśli masz interes to napisz.Mój kuzyn mieszka we Wrocławiu i czasami jest na Śląsku tak więc kwestia transportu to chyba pestka pozdrawiam Kynig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój pies to by nie zaradził (kieszonkowy). Tyle że może by nahałasował. Na domu mam czujniki ruchu włączające światła - albo bym złodziejowi poświecił ? albo go zniechęcił. Ale moja cepka latem stoi na podjeździe 4 m od domu a na zimę do garażu. No i mam stróża w postaci sąsiada, nazywają go "Józef Parapeciarz", wiecznie w oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.