Skocz do zawartości

Zakup nowego Knausa


Tomek12

Rekomendowane odpowiedzi

No i problem mi się rozwiązał . Byłem dziś na targach w Nadarzynie i zakupiłem Knausa Sport 500KD. Masa do jazdy 1170kg a DMC 1500kg. Wiec teraz przy moim Forku 2000kg mam ten cholerny współczynnik równy 1,3333! 

No i w tej sytuacji nie muszę robić dodatkowych uprawnień . 

Mam nadzieje że się sprawdzi - czekam teraz na nowy sezon . 

Pozdrawiam i dziękuje ze doinformowanie w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem mi się rozwiązał . Byłem dziś na targach w Nadarzynie i zakupiłem Knausa Sport 500KD. Masa do jazdy 1170kg a DMC 1500kg. Wiec teraz przy moim Forku 2000kg mam ten cholerny współczynnik równy 1,3333! 
No i w tej sytuacji nie muszę robić dodatkowych uprawnień . 
Mam nadzieje że się sprawdzi - czekam teraz na nowy sezon . 
Pozdrawiam i dziękuje ze doinformowanie w temacie. 
Tak z ciekawości, cena "targowa" dużo lepsza od normalnej ? I czy to już nowy model ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten nowy model w wersji „silver selection” a cena targowa była 88 800 od regularnej 111 200. PLN 

Edytowane przez Tomek12 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję zakupu default_wink.png

I mam ostatnie pytanie, czy w nowym modelu w łazience kabina prysznicowa ma drzwiczki i laminat czy dalej okleina i firanka jak w roku modelowym 2018?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym modelu są drzwiczki a nie cerata i umywalka jest poza wc. Co do laminutu to już teraz 100% pewności nie mam bo tyle tych przyczep wczoraj oglądałem. Ale na pewno jest osobna kabina i osobno wc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem zawiedziony nowym Knausem Sport. Wg mnie zmiany na gorsze. Bardzo siermiężny design i wygląd wnętrza. Trochę zalatuje Weinbergiem a nie Knausem. I co najgorsze to bardzo niskie wejście. Dwa razy w głowę walnąłem o framugę.

Byłem bardzo ciekawy tego modelu i mocno go rozważałem. Czy nie zamienić Adrii na tego Knausa. Dziś wiem że na pewno nie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek12 napisał:

No właśnie w tym modelu są drzwiczki a nie cerata i

Nie ma drzwiczek, a jest cerata. W 500KD w ogóle nie występują drzwiczki. Nawet dziś zwracałem specjalnie na to uwagę. 

Z minusów 500 KD jeszcze to bardzo małe drzwiczki na schowek pod przednim łóżkiem. Ciężko tam będzie wkładać stół czy krzesła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500KD mam :) w wersji 2018 czyli jeszcze w "starym malowaniu"

Podłączenie prądu z drugiej strony :)

Klapa/właz do przedniego schowka całkiem znośnych rozmiarów - w razie problemów, łóżko się unosi a że od drzwi blisko to łatwo schować :)

tylny schowek ma dużo większa klapę serwisową pod łóżkiem piętrowym :)

Ze względu na wygląd w środku zależało nam na modelu z 2018 a nie tym nowym z jasnymi meblami ... w maju będą pierwsze testy na razie jestem przekonany, że wybór był optymalny i lepszego układu przyczepy dla 2+2 nie mogliśmy sobie wymarzyć

Na początku jedyny zauważony minus to przy dużej lodówce knaus nie podłącza 12V czyli w czasie jazdy chłodzenie wyłączeni z gazu (zamierzam kupić reduktor z odcięciem "zderzeniowym")

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.