Skocz do zawartości

Przyczepa Rapido Club 42

OnTime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, czy jestem w stanie pociągnąć przyczepę Rapido club 42 - Golfem VI 1.6 (101KM)  /3 os. w samochodzie/

Dane techniczne przyczepy:

Wysokość: 234 cm, (po złożeniu) 202 cm 
Szerokość: 206 cm 
Długość z hakiem: 570 cm 
Dopuszczalna waga całkowita (DMC) 1000 kg 
Waga własna 820 kg
Ładowność 180 kg

http://www.stroop-voyage.de/allgemein/hdwowa/01hdwowa.htm

Proszę o pomoc, dopiero zaczynam swoja przygodę z kempingami.

z tego ogłoszenia wynika, że teraz to ona ma masę własną 1t a DMC 1,3t (chyba że mnie tłumacz zmylił)

jeśli dane z mojego wpisu to ja bym nie ryzykował, jeśli z Twojego to pociągnąć raczej pociągniesz (choć moim zdaniem mało bezpiecznie) tylko jeszcze pytanie jak z masami w DR...

wolnossąca benzyna 100 konna ma dość niski moment, co powoduje że nie dość, że samochód będzie szybciej widział górkę niż Ty, to jeszcze w sytuacji awaryjnej nie będziesz miał "z czego" przyspieszyć.

burstnerka z mojego podpisu ma DMC 1100 a ciągnę to 200 konnym saabem z turbiną i powiem Ci, że jest OK, ale jadąc na full załadowanym zestawem już czuje się to obciążenie pod pedałem... a porównaj te dane z 100 konnym wolnossakiem.

Nie chcę mówić, że się nie da, ale może najpierw pożycz sobie podobną przyczepę i sprawdź jak Ci się będzie jeździć.

Miałem Rapido tylko trochę mniejsze i jeździło się bardzo dobrze. Moje Rapido miało 750kg i 1,8m  szerokości a samochód 1.8 benzyna (115KM). Ta przyczepa ma bardzo opływowy przód i jest ok. 30-40 cm niższa od "normalnych" przyczep a to znacznie zmniejsza opory powietrza. Myślę , że dasz radę, szału nie będzie ale z przyczepą jedzie się na urlop a nie na wyścigi.           Oglądałem ostatnio takie Rapido na OLX  i gdyby było wtedy jak szukałem przyczepy to bym się nie zastanawiał. Co prawda ten model ma dla mnie jedną wadę (brak ogrzewania) ale mimo wszystko to bardzo fajna przyczepa.

Do ścigania się nie nada, ale po płaskim normalnie pojedzie, o ile nie załadujesz tego faktycznie na 1200 kg.

Ile ja się kiedyś nalatałem 1.8 benzyną 75km (był taki silnik, ozn. AAM), z dużymi i opływowymi jak cegła towarówkami ważącymi po 800-900 kg, i było ok, z opończą 1,5 m szeroką, i 120 wysoką nad burty, z załadowanym samochodem po dach, to moje, i nigdy nie narzekałem, a tu przez aerodynamikę powinno być tylko lepiej, mimo większej masy. 

Ta rapido to maleństwo. 202 wysokość, 206 szerokość, tu przy prędkościach marszowych ledwie się poczuje opór powietrza.  

• 3 lata później...