Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze przyczepy - potrzebna spora ładowność


Wezyr666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szczerze? To zapomnij o tym, aby kupić przyczepę do DMC 1115 kg i wozić w niej/na niej motocykl. Nie ma fizycznie takiej możliwości.

Rozwiązanie jakie chciałbyś zastosować, tzn założyć jakiś bagażnik na dyszel też jest praktycznie niemożliwe - to nie USA. U nas haki mają zazwyczaj dopuszczalny nacisk do max 100 kg. Czasem z samą przyczepą ciężko się zmieścić z poprawnym naciskiem na hak, a Ty chcesz dołożyć jeszcze 140 kg ekstra. Na tylnej ścianie też nie możesz mieć obciążenia rzędu 140 kg, bo ściana tego nie wytrzyma, już nie wspominając o rozłożeniu masz w przyczepie/

Jeśli chcesz wozić motocykl, to kup przyczepę dostosowaną do tego. Knaus takie robi. Nazywa się to Knaus Deseo.  No ale takie przyczepy żeby mieć ładowność mają DMC na poziomie 1500 kg i nie będą kosztować 10k. 
[/url]

Reasamując to cudów nie ma. Mając 10k to najlepszym wyjściem jest kupno przyczepki dedykowanej pod motocykle, zmieścisz się wtedy na pewno do 3,5 t. I jeździć pod namioty. Innej opcji chyba nie ma.

Edit: ten wątek Cię powinien zainteresować też: 
https://forum.karawaning.pl/topic/26433-knaus-sportfun-v20/?tab=comments#comment-605321
No i o takie odpowiedzi chodzi - rzeczowo, na temat i bez obrażenia członków rodziny

Przejrzałem trochę to forum jak i fora zagraniczne-głównie USA i faktycznie pomnika z gówna nie będzie. Mało tego znalazłem opisy prób, powtarzam prób mocowania motorów które kończyły się rozpadem przyczepek, albo innymi uszkodzeniami. Zatem i ja nie zamierzam w to brnąć-wycinać otworów, wzmacniać ramę, dyszle i ch... wie co jeszcze.

A propos dziwnych opcji ze Stanów to znalazłem jedynie coś takiego co mogłoby zdać egzamin przy przyczepie 1100.



Klamka zapadła i nie będzie moto tachane z nami, gdyby taki Knaus, o którym piszesz kosztował z 15 tyś to bym się nie zastanawiał i trzasnął sobie prawko na E i zwiedzał świat niczym renegat z popularnego serialu, ale cóż może jak załapie bakcyla i zamknę renowację auta i parę innych pierdół to pomyślę o takim Knausie.

Z kolei co do jeżdżenia pod namioty.,ale z moto to nie ma takiej możliwości, bo zawsze podróżujemy z psami, a obecny ma takie ADHD, że obawiam się o przyczepę, nie wspominając już o namiocie. No i sam komfort przyczepy w porównaniu do namiotu.




Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

A co jest priorytetem, wygoda, waga, wyposażenie, czy może  cena
Jeżeli ustalimy tą kolejność  wtedy możemy szukać przyczepy  :yes:
Wcześniej priorytetem był spory ładunek, ale teraz jak wiem, że mi to nic nie da. To zastanawiam się czy faktycznie szukać dalej sporej ładowności, żeby więcej gratów wozić, czy skupić się na czymś innym. Chciałbym aby parametry o których piszemy w miarę ze sobą współgrały. Za kwotę obojętnie jaka by była, czy 10 tyś czy 12 tyś żebym znalazł coś najlepszego jak na tamte czasy, wygodnego i z kiblem opróżnianym z zewnątrz i fajnie wyposażonym.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A propos dziwnych opcji ze Stanów to znalazłem jedynie coś takiego co mogłoby zdać egzamin przy przyczepie 1100. 

Takie coś widziałem na niemieckiej autostradzie ,tylko że to rozwiązanie do kampera , zestaw z 3 pojazdów to tylko traktor .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś mieć coś takiego jak miałem kiedyś Knaus 530 może nie było wyposażenie super ale za to miejsce pod dostatkiem.
Wiesz, jakby nie było jest trochę ofert w necie, kwestia tylko odpowiedniego doboru sprzętu pod siebie, cały czas coś przeglądam i staram się ograniczyć do jakichś marek.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wezyr666 napisał:

cały czas coś przeglądam i staram się ograniczyć do jakichś marek.

Kwota za jaką chcesz kupić przyczepę ( a i ja taką miałem) powoduje że szukałem nie jakiejś tam marki, ale przyczepy w odpowiednim
stanie technicznym, takim aby nie trzeba było tego od razu robić a to kosztuje. To samo rocznik przy tej kwocie nie ma on aż tak dużego znaczenia,
jedynie co to pozostaje  wybór jakiegoś fajnego układu wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota za jaką chcesz kupić przyczepę ( a i ja taką miałem) powoduje że szukałem nie jakiejś tam marki, ale przyczepy w odpowiednim
stanie technicznym, takim aby nie trzeba było tego od razu robić a to kosztuje. To samo rocznik przy tej kwocie nie ma on aż tak dużego znaczenia,
jedynie co to pozostaje  wybór jakiegoś fajnego układu wnętrza.
A nie jest tak że Francuzy, są bardziej delikatne i miękkie i łatwiej gniją? Jak tak to właśnie na nie bym się ograniczył.

A co do układu to nie jestem pewny, ale chyba lepszą opcją są dwa łóżka rozkładane ze stolików - bo nie trzeba kombinować z ciągłym rozkładaniem i składaniem. Przynajmniej ja tak to widzę, a w temacie jestem świeży

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wezyr666 napisał:

A nie jest tak że Francuzy, są bardziej delikatne i miękkie i łatwiej gniją? Jak tak to właśnie na nie bym się ograniczył.

A co do układu to nie jestem pewny, ale chyba lepszą opcją są dwa łóżka rozkładane ze stolików - bo nie trzeba kombinować z ciągłym rozkładaniem i składaniem. Przynajmniej ja tak to widzę, a w temacie jestem świeży emoji16.png

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Tak samo i Angielki są delikatne ale za to mają fajne wyposażenie. Tutaj raczej chodzi aby brać pod uwagę wszystkie przyczepy, chociaż faktycznie
w tej kwocie te Angielki mogą już być zmęczone :hmm: ale niekoniecznie.
A co do układu ja miałem przyczepę 5-6 osobową dla 3 osób i to był komfort, łóżka piętrowe drugie rozkładane z małego stolika wszystko było w osobnym pomieszczeniu,
w drugim pomieszczeniu  duża podkowa która służyła do jedzenie czy nasiadówy :pub:
Ale tak czy siak najważniejsze to jest to aby nie kupić trupa, niezależnie od marki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wezyr666 napisał:

A nie jest tak że Francuzy, są bardziej delikatne i miękkie i łatwiej gniją? Jak tak to właśnie na nie bym się ograniczył.

A co do układu to nie jestem pewny, ale chyba lepszą opcją są dwa łóżka rozkładane ze stolików - bo nie trzeba kombinować z ciągłym rozkładaniem i składaniem. Przynajmniej ja tak to widzę, a w temacie jestem świeży emoji16.png

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Przypomnij dla jakiej ekipy szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mojm zdaniem najwygodniejszy będzię układ z francuzem z przodu a na tyle podkowa, rozkładana na łóżko. A na środku jest sporo miejsca do wygodnej komunikacji
A jaki to jest układ z francuzem bo mi to się z czymś innym kojarzy. generalnie to co by to nie było to fajnie jakbyśmy nie musieli wiecznie łóżka ścielić i chyba ten układ by to umożliwiał.



Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olxie stoi jedna specjalnie dla Ciebie, wszystko się zgadza. MW 760, DMC 1000 i miejsce na motocykl tam gdzie trzeba czyli na osi. Jedyne co się niezgadza to niestety cena. 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-fun-CID5-IDvfHYr.html#01e7412b34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.