Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze przyczepy - potrzebna spora ładowność


Wezyr666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  jako osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę z przyczepami , jeżeli oczywiście jest to możliwe chciałbym prosić Was o pomoc w kilku kwestiach związanych z zakupem.

Jeśli nic nie spieprzyłem w obliczeniach to moje auto może ciągnąć 1115kg na kat. B.

0.jpg.ce72d35032792968cbf205ec8424d164.jpg

I teraz pytanie I : Czy któraś z firm produkujących przyczepy odznacza się dużą ładownością, coś około 300kg? Czy może jest to loteria i po prostu trzeba szukać w różnych markach.

            pytanie II : Czy chcąc coś kupić za około 10 tyś zł, jest szansa że trafie na jakieś archaiczne rozwiązanie z kosmosu,  w stosunku do całej reszty przyczep w tym przydziale cenowym.

                              np. że większość przyczep ma opróżnianie nieczystości z zewnątrz, a jakiś mały % opróżnia je w jakiś utrudniający życie sposób.  Jeśli są taki smaczki to proszę napiszcie?

                             bo po co mam się potem męczyć ?.

Z góry dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

1. 1115 na B co do ładowności to jest z tym różnie trzeba szukać. Z tym że do takiego Dmc to raczej będą małe przyczepy.

2. Za 10k będą to raczej starsze przyczepy z lat 90 lub angielki więc wszystko może się trafić. W tym przedziale cenowym pewnie trzeba będzie iść na pewne ustępstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał:

 

1. 1115 na B co do ładowności to jest z tym różnie trzeba szukać. Z tym że do takiego Dmc to raczej będą małe przyczepy.

2. Za 10k będą to raczej starsze przyczepy z lat 90 lub angielki więc wszystko może się trafić. W tym przedziale cenowym pewnie trzeba będzie iść na pewne ustępstwa.

1.z jednej strony fajnie jest mieć przestronną przyczepę,  ale kurczę kat. B mnie ogranicza(nie chce mi się robić E, no i via toll)  i chyba sposób spędzania wolnego czasu - często zmieniamy miejsca pobytu. Jeżeli tylko taka przyczepa będzie dobra dla 2-3 osób i dużego psa to powinno być ok. A dużej ładowności szukam, bo chcę ze sobą zabierać lekki motocykl enduro, i chyba jedyna możliwość(podpytam o to ale w innym dziale)  umocowania zostaje na tyle przyczepy. 

2. A pisząc o ustępstwach masz na myśli coś konkretnego? Bo zdaję sobie sprawę, że meble kolor i inne pierdoły, będą na drugim planie względem stanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się dało ( zdaję sobie sprawę, iż mogę pomijać jakieś istotne fakty)  to chciałbym tak: https://thumpertalk.com/forums/topic/963209-bike-rack-on-trailer/ 

Chyba 3 fota od góry. 

Widziałem, też że sprzedają uchwyty na tył, coś jak na rowery, może są jeszcze inne opcje, ale mi są nieznane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dla równowagi potrzebne by było kolejne 300kg, nie wiem w sumie ile waży taki stelaż na tył - bo jak z 50 kg, to może by mi się udało to wyważyc. Co by nie było to opcja z dyszlem wydaje się najlepszą, przynajmniej na tą chwilę.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, WojtexJanex7 napisał:

DMC 1500 :D 

W dniu 21.10.2018 o 03:34, Wezyr666 napisał:

Witam,  jako osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę z przyczepami , jeżeli oczywiście jest to możliwe chciałbym prosić Was o pomoc w kilku kwestiach związanych z zakupem.

Jeśli nic nie spieprzyłem w obliczeniach to moje auto może ciągnąć 1115kg na kat. B.

0.jpg.ce72d35032792968cbf205ec8424d164.jpg

I teraz pytanie I : Czy któraś z firm produkujących przyczepy odznacza się dużą ładownością, coś około 300kg? Czy może jest to loteria i po prostu trzeba szukać w różnych markach.

            pytanie II : Czy chcąc coś kupić za około 10 tyś zł, jest szansa że trafie na jakieś archaiczne rozwiązanie z kosmosu,  w stosunku do całej reszty przyczep w tym przydziale cenowym.

                              np. że większość przyczep ma opróżnianie nieczystości z zewnątrz, a jakiś mały % opróżnia je w jakiś utrudniający życie sposób.  Jeśli są taki smaczki to proszę napiszcie?

                             bo po co mam się potem męczyć ?.

Z góry dzięki za wsparcie.

Szczerze? To zapomnij o tym, aby kupić przyczepę do DMC 1115 kg i wozić w niej/na niej motocykl. Nie ma fizycznie takiej możliwości.

Rozwiązanie jakie chciałbyś zastosować, tzn założyć jakiś bagażnik na dyszel też jest praktycznie niemożliwe - to nie USA. U nas haki mają zazwyczaj dopuszczalny nacisk do max 100 kg. Czasem z samą przyczepą ciężko się zmieścić z poprawnym naciskiem na hak, a Ty chcesz dołożyć jeszcze 140 kg ekstra. Na tylnej ścianie też nie możesz mieć obciążenia rzędu 140 kg, bo ściana tego nie wytrzyma, już nie wspominając o rozłożeniu masz w przyczepie/

Jeśli chcesz wozić motocykl, to kup przyczepę dostosowaną do tego. Knaus takie robi. Nazywa się to Knaus Deseo.  No ale takie przyczepy żeby mieć ładowność mają DMC na poziomie 1500 kg i nie będą kosztować 10k. 



Reasamując to cudów nie ma. Mając 10k to najlepszym wyjściem jest kupno przyczepki dedykowanej pod motocykle, zmieścisz się wtedy na pewno do 3,5 t. I jeździć pod namioty. Innej opcji chyba nie ma.

Edit: ten wątek Cię powinien zainteresować też: https://forum.karawaning.pl/topic/26433-knaus-sportfun-v20/?tab=comments#comment-605321

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2018 o 09:22, Voku napisał:

2. Za 10k będą to raczej starsze przyczepy z lat 90 lub angielki więc wszystko może się trafić. W tym przedziale cenowym pewnie trzeba będzie iść na pewne ustępstwa.

Ejj ja mam ma za 12 tyś i nie szłem  na żadne ustępstwa :foch:
Trzeba szukać i to intensywnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.