Jump to content
Łza Włóczynutka

Alpy Zachodnie wokół Mount Blanc - Gran Paradiso, Vanoisse

Recommended Posts

KlAn

Dzięki za fajną relację. 

Powiedz proszę , te trasy rowerowe to są tylko dla świrów rowerowych czy amatorzy też są w stanie zjechać i przeżyć?

poziom

Podejrzewam, że te prostsze są dla każdego. Bardziej bym zadbał o odpowiedni sprzęt. Jeśli nie full to chociaż dobry amor z przodu.

BTW - pozdrawiam Stavanger, piękne okolice, także na rower ;)

Magda Pawłowicz

Świetna relacja -  Fantastyczne odwiedzone miejsca, super zdjęcia - dzięki!  Chętnie się kiedyś w te rejony wypuszczę :)

Pawel1o

Super relacja i piękne fotki. Może kiedyś i my tam będziemy

Łza Włóczynutka
W dniu 2.02.2019 o 12:44, KlAn napisał:

czy amatorzy też są w stanie zjechać i przeżyć?

Trasy mają stopnie trudności.

https://www.tignes.net/uploads/media/default/0001/72/d8e7153ab171cbfa7b5ed36df38e8603e3a7158d.pdf

Zielone 'familijne' są dla ludzi bez większego doświadczenia, są uprzątnięte z większych kamieni i nie mają dużych nachyleń. Można na nie zabrać dzieci od około 10 lat. 

Trzeba lubić jeździć w terenie, to nie są asfaltowe alejki w parku, tylko trasy po zboczach górskich i wymagają odpowiedniego roweru - taki 'góral' marketowy może nie wytrzymać nawet jednego zjazdu, ze względu na komponenty które nie są wytwarzane do jazdy w górach, tylko do zminimalizowania kosztów produkcji. 

Potem można popróbować niebieskich.  Czerwone i czarne raczej są dla świrów ;)

Gdyby ktoś miał wątpliwości czy podoła, w Polsce są co najmniej dwa bike parki: Jeden w Zawoi, Drugi w Kasinie. Można tam spróbować swoich sił.

KlAn
4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Trzeba lubić jeździć w terenie, to nie są asfaltowe alejki w parku, tylko trasy po zboczach górskich i wymagają odpowiedniego roweru - taki 'góral' marketowy może nie wytrzymać nawet jednego zjazdu, ze względu na komponenty które nie są wytwarzane do jazdy w górach, tylko do zminimalizowania kosztów produkcji. 

No właśnie a propos  sprzętu, wiem że miałeś własny skrojony na miarę, a czy istnieje możliwość wypożyczenia roweru w takim bikepark-u?

Łza Włóczynutka

Tak, w Val d'Isere widziałem co najmniej kilkanaście wypożyczalni, więc nie będzie z tym żadnego problemu.

KlAn

Dzięki 

adje

Szkoda, że już koniec, fajnie się czytało i oglądało. Mam nadzieję, że skorzystam z informacji zawartych w relacji. Tamte rejony wciąż w planach....

filipinka

Piękne widoki, tylko pozazdrościć ?? 

lbuster

Łza - piękne zdjęcia, piękna relacja (dopiero teraz na nią trafiłem :ph34r::ok:

Czy przed takim wyjazdem nie trzeba ze sobą zabrać zapasowych klocków hamulcowych do roweru?

Łza Włóczynutka

Warto mieć ze sobą klocki i inne drobiazgi, po których można się spodziewać, że się zużyją/uszkodzą. Przy jeździe górskiej, rower jest narażony na ekstremalny teren i pomimo tego że ten model jest do tego w 100% przygotowany, czasem się zdążają niespodzianki. ;) Ewentualnie można gdzieś tam na miejscu kupić, ale to zawsze jest jakiś kłopot z szukaniem sklepu/serwisu: z miejscówek gdzieś głębiej w górach trzeba czasem kilkadziesiąt km jechać do jakiejś większej mieściny gdzie byłby sklep czy serwis.

KubaL

Fajna relacja, czy jak byliście na tych kempingach trochę wyżej w Alpach to były też zestawy z przyczepami kempingowymi? Targa się ktoś tak w wyższe partie gór czy są już jakieś zakazy?

Pytam bo jeszcze tam nie byłem a chcę się w niedalekiej przyszłości wybrać na dłuższy wyjazd po Alpach.

Łza Włóczynutka

pojedyncze przyczepki się zdarzają, jednak większość to kampery. Domyślam się, że targanie przyczepy serpentynkami i na wysokościach 1500 czy nawet 2000m do przyjemnych nie należy

Cichy56
W dniu 4.03.2022 o 20:47, KubaL napisał:

Fajna relacja, czy jak byliście na tych kempingach trochę wyżej w Alpach to były też zestawy z przyczepami kempingowymi? Targa się ktoś tak w wyższe partie gór czy są już jakieś zakazy?

Pytam bo jeszcze tam nie byłem a chcę się w niedalekiej przyszłości wybrać na dłuższy wyjazd po Alpach.

Wszystko masz na mapach : przyczepa kempingowa na czerwono to drogi nie zalecane a na czarno zakazane dla przyczep. Dla zestawu z mocnym holownikiem nie jest problemem podjazd tylko zjazd z góry. W moim przypadku hamowanie silnikiem Stelvio 2.0 benzyna jest beznadziejne. 1646557475522.jpg.970a87c2106516d257c18aca76172df5.jpg