Jump to content
APW TEC Tour 400

Chorwacja 2019 - okolice Szybenika

Recommended Posts

Socale

Vitaycie Kochani. Dawno mnie nie było w tym dziale. Nie mam pojęcia jaka będzie moja dalsza aktywność, moje życie nabrało piękniejszych barw, trochę się pozmieniało in plus itd.

Zapytanko mam, Gusiu i Koledzy, czy kontynuujemy tradycyjny temat w tym temacie czy zakładamy nowy pt Chorwacja 2019? (w domyśle kto gdzie i jak)

filipert

Dzięki wiedzy pozyskanej na forach zmieniliśmy plany.

Początkowo wybraliśmy czerwiec po zeszłorocznych doświadczeniach z Rowinj właśnie w połowie czerwca ale jak się okazało byliśmy zaraz po feriach niemieckich i stąd ten luz na kempingu i w ogóle przyjemność zwiedzania bez kolejek i korków.

Teraz znów miał być środek czerwca i tym razem południe a jako baz Solaris.

Poczytałem i :

1. Solaris przestał zachwycać

2. Jedziemy już pod koniec maja ale do Zatonu (zdecydowanie lepsza oferta dla dzieci 4, 6 lat)

3. rozważam rezerwację, choć nie znalazłem info aby o tak wczesnej porze, poza feriami niemieckimi ktoś miał kłopoty z parcelą

To co najbardziej cenimy na wakacjach to właśnie luz i spokój i 50% obłożenia ;) a w tym roku mądrzejsi i z kartą ACSI

A teraz pytanie

Czy ktoś był w Zatonie i jest w stanie ocenić podgrzewane baseny?. Byliśmy kiedyś na majówce we Francji i tam podgrzewany basen to była normalna kąpiel kiedy na zewnątrz było 19 C a obok basen bez podgrzewania to tylko dla morsów.

maarec
9 godzin temu, filipert napisał:

Dzięki wiedzy pozyskanej na forach zmieniliśmy plany.

Początkowo wybraliśmy czerwiec po zeszłorocznych doświadczeniach z Rowinj właśnie w połowie czerwca ale jak się okazało byliśmy zaraz po feriach niemieckich i stąd ten luz na kempingu i w ogóle przyjemność zwiedzania bez kolejek i korków.

Teraz znów miał być środek czerwca i tym razem południe a jako baz Solaris.

Poczytałem i :

2. Jedziemy już pod koniec maja ale do Zatonu (zdecydowanie lepsza oferta dla dzieci 4, 6 lat)

3. rozważam rezerwację, choć nie znalazłem info aby o tak wczesnej porze, poza feriami niemieckimi ktoś miał kłopoty z parcelą

To co najbardziej cenimy na wakacjach to właśnie luz i spokój i 50% obłożenia ;) a w tym roku mądrzejsi i z kartą ACSI

A teraz pytanie

Czy ktoś był w Zatonie i jest w stanie ocenić podgrzewane baseny?. Byliśmy kiedyś na majówce we Francji i tam podgrzewany basen to była normalna kąpiel kiedy na zewnątrz było 19 C a obok basen bez podgrzewania to tylko dla morsów.

Z tym obłożeniem 50% to bardziej w sferze marzeń, fajnie będzie jak znajdziesz miejsce. Baseny ściągają tam ludzi z całej Europy. Woda owszem nie była lodowata, miała wyraźnie różne temperatury w różnych basenach więc coś grzali. 

Jak cenisz luz i spokój to nie rób rezerwacji, szybko będziesz zmieniał camping. 

Karta Acsi ratuje tam budżet 😁

Suzu4x4

z Zatonu najbardziej to zapamiętałem kolejkę do recepcji tak na oko na dwie godziny stania - ok 20-go czerwca 2017  :]

10 godzin temu, filipert napisał:

:lol:

to Zatonem nie będziecie zachwyceni , coś jak w Mielnie w szczycie sezonu

w tej okolicy objechałem wszystkie kempingi z katalogu ACSI , jak szukasz spokoju i luzu to zobacz Kozarica Camp , ale nie ma tam basenów , jedno z drugim niestety nie idzie w parze

Chyba że jeszcze Straśko w części na samym końcu gdzie kiedyś była strefa FKK (zaznaczyłem na czerwono)

521886704_strako.thumb.png.90e438a1ec2737568e1f25c65fedf0e5.png

tam nawet w środku sezonu jest małe obłożenie bo wszyscy walą w drugą część kempingu (przy basenach) i z tego miejsca do basenów to dobre z piętnaście minut z buta ale baseny na Straśko dużo mniejsze niż na Zatonie ;)

filipert
12 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

to Zatonem nie będziecie zachwyceni , coś jak w Mielnie w szczycie sezonu

pod koniec maja, przed feriami niemieckimi?

byliśmy na Vestarze koło Rovinj w połowie czerwca 2018 (po feriach niemieckich) i obłożenie było może 25%

maarec
38 minut temu, filipert napisał:

byliśmy na Vestarze koło Rovinj w połowie czerwca 2018 (po feriach niemieckich) i obłożenie było może 25%

Przed feriami będziesz miał z 70% zapełnienia i brak pewności co do temperatury powietrza i wody. Jeszcze 3 lata temu po 28.06 z ulicy parkowałem w pierwszej linii na Zatonie. Baseny nowe robią swoje. Zaton i Solaris będą prawie pełne.

Suzu4x4
Chodzi mi o ogólny klimat jarmarkowo straganowy, ponadto większość parceli wchodzi w głąb lądu więc szanse na parcele przy morzu znikome, jedź zobacz wyrobisz sobie zdanie, nam się nie spodobał, taki moloch bez klimatu

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

filipert

Pojedziemy zobaczymy :)

Dzięki za uwagi.

A jeśli chodzi o Straśko i w ogóle Pag, to rozumiem, że z przyczepą to prościej lądem dotrzeć?

Suzu4x4

Zależy z jakiego kierunku jedziesz, jak z północy Jadranką to szybciej i prościej promem a jak z południa lub z północy autostradą to lepiej mostem i szybciej pomimo że więcej km
Jak zakotwiczycie na Zatonie to polecam wycieczkę autem na Pag, już sam most robi wrażenie jak i cała wyspa

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

rodzinsonada
W dniu 12.02.2019 o 21:59, filipert napisał:

...

...

Mnie zachwycił tak bardzo, że nawet poniższego vloga nagrałem. I powiem szczerze, wróciłem tam w 2020 i wynająłem właśnie działkę w pierwszym rzędzie przy morzu. Nigdy w życiu nigdzie tak nie odpocząłem jak wówczas na tej działce.

I powiem szczerze,