Skocz do zawartości
sambirek

Porównanie dwóch ofert

Rekomendowane odpowiedzi

sambirek

Dzień dobry.

Mam pewien dylemat. Jestem w trakcie poszukiwań przyczepy, moje wymagania to

rok 2005 - 

łózko piętrowe

nie dłuższa nic 500 cm

o idealnym stanie nie wspomne... :) 

do tej pory posiadałem przed 1,5 roku hobby z 2000 roku, lecz dzieciaki rosną i każde chce mieć swoje łóżko.. mam diw oferty, proszę zerknijcie i sie wypowiedzcie...

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-495-de-luxe-lozka-pietrowe-dodatkowe-wyposazenie-ID6Bk3QW.html#d201e7efd9

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-500-excellent-kmf-lozka-pietrowe-ID6AikrA.html#7d44a867d0

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-knaus-sport-pietrowe-lozka-klimatyzacja-ID6BhPTx.html#7d44a867d0

Czytałem fora, knaus czy hobby ale widzę, że każdy chwali swoje, dlatego prosze o porównanie tych trzech ofert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mac

Ja oglądałbym na pierwszy ogień Knausa. 

Ile masz w octavii na haku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sambirek

100kg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr
29 minut temu, sambirek napisał:

100kg

No to trzy worki cementu 😜

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kynig61

Podaj granicę kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mac
44 minuty temu, Cezarr napisał:
Godzinę temu, sambirek napisał:

100kg

No to trzy worki cementu 😜

Dwa worki cementu z poprzedniej epoki 😊

A octavia nie ma dmc przyczepy 1400 kg???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sambirek
40 minut temu, kynig61 napisał:

Podaj granicę kwoty.

35  z moverem

5 minut temu, mac napisał:

Dwa worki cementu z poprzedniej epoki 😊

A octavia nie ma dmc przyczepy 1400 kg???

2.0 ma 1600

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kynig61

Ten Knaus coś tani,w tym przedziale będzie trudno coś  kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mac
5 minut temu, sambirek napisał:

2.0 ma 1600

Ok. nie pamiętałem bo miałem octavię i ciągałem knausa  dmc 1200 , więc dawała radę. 

Myślę że dmc przyczepy to max 1400

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sambirek

A ten hobby 500 Nie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lbuster

@sambirek , jak dla mnie najlepszy układ pod słońcem dla 2+2 to wybrana przez Ciebie druga Hobby 500 oraz Kanus. Łóżka masz rozwalone, nie musisz ich składać codziennie a po środku zmieści się cała rodzina w brzydką pogodę. Moi nawet wolą jeść posiłki w przyczepie, co mnie denerwuje. Przy brzydkiej pogodzie nawet dwie rodziny mogą spędzić czas w tych cepkach, dzieciaki na fracuzie oglądają bajki czy grają w gry a dorośli od biedy posiedzą przy środkowym stoliku :piwo: Oczywiście nie jest to podkowa i imprezy tam nie urządzisz.

Wszyscy mówią, że Kanus lepszy :mad: 

Pytanie, ile masz DMC samochodu? Jeżeli poniżej 2100 to wybierając cepkę 1400 mieścisz się w 3,5 t (czyli znasz zalety). Ta hobby 500 ma obniżone DMC z 1500 do 1400, przez co masz mniejszą ładowność. Gdzieś wyczytałem, że MW to 1250. Ja po zamontowaniu AKU, solara i kupy innego złomu przekraczam 1400, tak więc nad tym musisz się zastanowić, bo napisałeś, że chcesz mover. Ja celowo szukałem hobby 500 z takim obniżonym DMC (pojechałem po nią do NL). W papierach jestem :yes: mieszczę się w 3,5 t, w ważeniu może być gorzej.

Powodzenia w szukaniu i wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

Pamiętaj że te piętrusy  są dość małe, coś około 175x70 więc raczej na jakieś mniejsze dzieciaki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sambirek
4 godziny temu, lbuster napisał:

@sambirek , jak dla mnie najlepszy układ pod słońcem dla 2+2 to wybrana przez Ciebie druga Hobby 500 oraz Kanus. Łóżka masz rozwalone, nie musisz ich składać codziennie a po środku zmieści się cała rodzina w brzydką pogodę. Moi nawet wolą jeść posiłki w przyczepie, co mnie denerwuje. Przy brzydkiej pogodzie nawet dwie rodziny mogą spędzić czas w tych cepkach, dzieciaki na fracuzie oglądają bajki czy grają w gry a dorośli od biedy posiedzą przy środkowym stoliku :piwo: Oczywiście nie jest to podkowa i imprezy tam nie urządzisz.

Wszyscy mówią, że Kanus lepszy :mad: 

Pytanie, ile masz DMC samochodu? Jeżeli poniżej 2100 to wybierając cepkę 1400 mieścisz się w 3,5 t (czyli znasz zalety). Ta hobby 500 ma obniżone DMC z 1500 do 1400, przez co masz mniejszą ładowność. Gdzieś wyczytałem, że MW to 1250. Ja po zamontowaniu AKU, solara i kupy innego złomu przekraczam 1400, tak więc nad tym musisz się zastanowić, bo napisałeś, że chcesz mover. Ja celowo szukałem hobby 500 z takim obniżonym DMC (pojechałem po nią do NL). W papierach jestem :yes: mieszczę się w 3,5 t, w ważeniu może być gorzej.

Powodzenia w szukaniu i wyborze.

Dziękuję.. na chwilę obecną mam Octavię 3 i zmieszczę się z jej maksymalnym DMC przyczepy w 3.5 t...

Co do ułożenia  to szukam tylko piętrowych. Bardziej mi chodziło o to która wybrać... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ze zdjęć trudno ocenić, w tych hobbitkach bardzo lubią cieknąć przednie ściany, chociaż białogard jest w miare zaufanym sprzedawcą to wiem że komuś się trafiła co ciekła, właśnie z tego rocznika. Musisz jechać, pomacać, pooglądać i powąchać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sambirek

A knaus to rzeczywiście lepsza Marka? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi