Skocz do zawartości

Przyczepa do Fiata Qubo


gieldon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem, jak większość chcących kupić pierwszą przyczepę. Kile kg mogę mieć.

Mam fita Qubo 1,4   57kw  masa bez hamulca to 400 kg a hamulcem 600. Szału nie ma, ale chyba coś mogę znaleźć?

Wydaje mi się, że jedyny model to Niewiadów N126 o ile kupię taką z masa poniżej 400kg ewentualnie N126N z hamulcem pod warunkiem że będzie mniej niż 600kg.

Proszę o pomoc, widzie że wasza wiedza jest większa niż pracowników z urzędu komunikacyjnego:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiada Ci Niewiadówka, to szukaj n126 z hamulcem. Nie ma ich zbyt dużo, ale się zdarzają. Sam taką kupiłem. Jeśli chcesz więcej informacji na ich temat, to zapraszam na http://fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - z takimi możliwościami holowniczymi, jeśli w grę nie wchodzi zmiana holownika, to jesteś raczej skazany na Niewiadówkę.

Jeśli możesz zmienić holownik, ale jesteś np. ograniczony finansowo do niewiele większego, to poszukaj wśród francuskich lub angielskich (z ostrożnością) przyczep. które mają MW w granicach 600-700 kg i DMC 800-900 kg, a to już niewiele większy/mocniejszy holownik uciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Przyczepa do Fiata Qubo
4 godziny temu, Zulos napisał:

to poszukaj wśród francuskich lub angielskich (z ostrożnością) przyczep. które mają MW w granicach 600-700 kg i DMC 800-900 kg, a to już niewiele większy/mocniejszy holownik uciągnie.

Ale on może ciągnąć maksymalnie przyczepę z DMC 600 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał ciężko...trudno było mi znaleźć coś żeby zmieścić się poniżej 950kg żeby nie przekroczyć 3500kg przy naszych założeniach (wc+prysznic i miejsca dla 2+2).I w papierach mam przy naszym "maluchu" już 650kg, ale MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Ale on może ciągnąć maksymalnie przyczepę z DMC 600 kg

To napisałem przy założeniu, że jednak mógłby zmienić holownik na ciut tylko sprawniejszy i w ten sposób otworzyła by mu się możliwość złapania jakiegoś lekkiego francuza na ten przykład...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A składane przyczepy "namiotowe" nie mieściły by się w tych kilogramach? 

Trzeba by podręczyć sprzedawcę, z opisu wynika, że przyczepka ma hamulec i może mieć dmc 450kg

https://www.olx.pl/oferta/camp-let-przyczepa-namiotowa-CID5-IDuXRkx.html#767b3250a4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nówka więc o wymianie nie myślę póki co. Zatem muszę szukać niewiadówki. Z tego co wiem w panierach mają wbite różne DCM.

Namiotowa raczej odpada, ale jak nie będzie wyjścia to będę na nią skazany.

Na logikę brałem, że skoro maluchy ciągły niewiadówki to takie byle qubo które ma jednak większy silnik też może, ale widzę że ni jest to takie proste

Dzięki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, gieldon napisał:

Na logikę brałem, że skoro maluchy ciągły niewiadówki to takie byle qubo które ma jednak większy silnik też może, ale widzę że ni jest to takie proste

Niewiadówki ciągnięte przez maluchy, to były głównie n126, n126a lub n126b i ich DMC oscylowało w granicach 400kg. Wersje późniejsze to już niestety większe DMC. A poza tym chodzi, tak jak poprzednik napisał, o konstrukcję auta. Jeszcze raz powtórzę: da się kupić n126e z hamulcem, o DMC 580kg.

Edytowane przez oko21 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.