Skocz do zawartości

Nowy holownik :)


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyszła Biała Karta koszt 732zł auto według opinii  rzeczoznawcy jest w 100% oryginalne. 
Teraz czekam na wpis na listę zabytków, co jest darmowe, następnie przegląd koszt 300 zł oraz rejestracja
tutaj ceny są takie same jak za zwykłe auto, jedynie tablice są 20 droższe.
Koszty podaje jakby ktoś chciał wiedzieć, ale trzeba pamiętać że nie są stałe mogą się różnić o kilka stówek.
Ot i tyle, czy słusznie zrobiłem nie wiem :hmm: nie jest to klasyk na miarę Porsche które pokazywałem na zdjęciu
czy jak inne klasyki z którymi maiłem do czynienia za 100 tyś czy więcej, jest to proste auto z nie tak dawnych
czasów które daje jednak frajdę z jazdy :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2018 o 19:13, adaml61 napisał:

Dobre lekarstwo na nudę :drive:FSO

Ja tak długo mam ten samochód , sprowadziłem 1998 , a w 99 już były białe tablice , cła zapłaciłem więcej niż kosztował .

Białe tablice weszły w maju 2000 roku,pamiętam to doskonale bo pierwszy samochód jaki zobaczyłem na białych blachach to był pomarańczowy Lublin blaszak :) Zdziwiłem sie wtedy niesamowicie  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2018 o 17:46, Cezarr napisał:

Panowie jaki są lekkie przyczepy z laminatu, ale takie raczej retro z lat 70?
Chodzi mi o przyczepę do takiego auta, silnik ma tylko 55KM tak więc musi być lekka.

Zdjęcie z neta ale chodzi o taki właśnie  model auta.

 

Volkswagen-Karmann-Ghia-5a6618b9729d812d-medium.jpg

proszę bardzo

albo cos takiego

md_76a4975cbb47105fdb5bf9db31985d01.thumb.jpg.fb11d259ed5ce4caedfa87669fef733d.jpg

 

W dniu 2.11.2018 o 19:56, Cezarr napisał:

Ale czy do takiego auta pasuje Niewiadówka ?

niewiadówka pasuje do poloneza albo fiata

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rejestracja Poldka trochę trwa, po miesiącu oczekiwania przyszło pismo potwierdzające wpisanie auta na listę zabytków, teraz trzeba wykonać przegląd potwierdzający zgodność z danymi technicznymi koszt to około 300 zł nie jest to stała kwota i zależy od stacji diagnostycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żółte tablice odebrane, od dzisiaj mój Poldek jest  prawnym staruszkiem i to zarejestrowanym ?
A więc tak jeżeli by to kogoś interesowało :niewiem: to napiszę jak to zrobić ;)

1. Kupujemy auto naszych marzeń :slina:

2. Udajemy się do rzeczoznawcy aby założyć "Białą kartę" trzeba tylko pamiętać że auto musi być starsze jak 25 lat i nie może być produkowane od 15 lat
    ale jest jedno ale, są województwa gdzie konserwator zabytków podniósł ten wiek do 30 lat z tym że tak jak to jest u mnie czyli w województwie Śląskim
   dotyczy to tylko aut zagranicznych, natomiast auta wyprodukowane w Polsce dalej są rejestrowane jako zabytkowe w wieku 25 lat, tak jak mój poldek ?
   Jeżeli chodzi o cenę to jest ona uzależniona od rzeczoznawcy i kosztuje od około 700 zł do nie wiem ile ale nawet powyżej 1000 zł.

3. Jak rzeczoznawca wyda nam już papiery daje nam wniosek o wpisanie auta na listę zabytków, z tym udajemy się do konserwatora składamy wniosek
    i czekamy około miesiąca, jest to darmowa akcja.

4. Po otrzymaniu dokumentu  że auto zostało wpisane jako zabytek udajemy się na przegląd, wniosek taki powinien nam dać rzeczoznawca
    na przeglądzie auto jest sprawdzane czy jest zgodne z parametrami fabrycznymi, jest to jedyny przegląd jaki wykonujemy bo potem nie ma już żadnych
   chyba że auto będzie wykorzystywane w celach zarobkowych, wtedy przegląd wykonujemy co roku. Cena to koło 250zł

5. Po przeglądzie udajemy się do wydziału komunikacji, tam składamy dokumenty jaki posiadamy płacimy 200zł czyli 20 zł więcej niż za zwykłe tablice
    i otrzymujemy żółte tablice dla aut zabytkowych.

6. I na koniec ubezpieczenie, jedyną opcją to PZU dlatego że najpierw udajemy  się do PZMOT wykupujemy kartę za 85 zł i otrzymujemy 70% zniżki.
    Trzeba tylko pamiętać że zniżka obowiązuje tylko i wyłącznie na auta starsze jak 25 lat i nie muszą one być zarejestrowane jako zabytek, tak więc
    jeżeli posiadamy auto starsze jak 25 lat jest to fajna opcja dlatego że oprócz naszych zniżek otrzymujemy jeszcze dodatkowe 70%.

O i tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje żółtych tablic, też mam ale na motocyklu, tylko robiłem wszystko sam, rzeczoznawca nie jest potrzebny, trzeba tylko wypełnić białą kartę według wymagań i konserwator czy stacja diagnostyczna nie ma prawa odmówić, ale trzeba ich o tym uświadomić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.