Skocz do zawartości

Zabrze, Tarnowskie Góry- jakie atrakcje i kamp?


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kiedyś mieszkałem w Sosnowcu i jako młodzieniec jeździłem na rowerowe przejażdżki po terenach zielonych w okolicach tego campingu. (tam kiedyś nawet było lotnisko dla małych samolotów sportowo-rekreacyjnych). Zawsze się zastanawiałem kto przy zdrowych zmysłach tam przyjeżdża na camping - to były czasy czynnych kopalń, wielkich czarnych hałd widocznych z prawie z każdego miejsca w każdym śląskim mieście, dymiących kominów i ogólnego mega syfu na Śląsku. Teraz Śląsk wyglądają kompletnie inaczej.. Przemysł klęknął tam zupełnie, hałdy gdzieś wywieziono, odrestaurowano zabytki i atrakcje. 20 lat to jednak dużo czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego lotniska - było i jest nadal. Zaraz za centrum handlowym. Przemysł mocno podupadł, ale klęknął? Padł przemysł ciężki, jednak kopalnie jeszcze działają. Huty też jeszcze znajdziesz. Kominy po części jeszcze stoją, tylko mniej dymią. Za to nadal pali się w domach węglem, więc jesienią i zimą możesz się nieco naoglądać smogu. Ale fakt - bardzo dużo się zmieniło. Niestety, ciągle jeszcze są braki, ale mimo wszystko - nadrobić ponad pół wieku zaniedbań i zaległości nie da się w 20 lat. A w temacie? Dla dzieci - zdecydowanie bym stawiał na Park Kultury (tak się to po staremu nazywało) i dawne Wesołe Miasteczko - jak to już wspominano tutaj. Na Zoo można poświęcić jeden dzień, na "Wesołe" drugi. Po parku przejść się w międzyczasie, ale jest jeszcze planetarium. Choć tutaj trzeba sprawdzić, bo ostatnio słyszałem, że miało najstarszy w Europie projektor, który przenoszą do muzeum i stawiają nowy. Katowice - Nikiszowiec - piękne osiedle. Jak już koledzy kierowali do Tychów, to jeszcze parę km dalej i jest Pszczyna z pałacem i ładnym rynkiem. To tak kilka atrakcji z pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, dzisiaj zwiedziliśmy park śląski i zoo w chorzowie, niestety kolej linowa w parku w poniedziałki nieczynna ? ale za to zastaliśmy piękną złotą jesień 89614246-446D-4644-9CDC-86138819B28B.thumb.jpeg.36488359e060b86487edcf7d53ca0faf.jpeg

później pojechaliśmy na obiad, upatrzona knajpka w poniedziałki nieczynna ? trafiliśmy do http://www.dworekpodlipami.katowice.pl/o-restauracji trochę snobistycznie 5E6193C2-29E2-468E-B7B9-8983D4A17D4C.thumb.jpeg.fbf24ef5cf937463cd60ea09176a96b4.jpeg

ale jedzenie dobre a ceny w normie. Dalej chcieliśmy jechać do muzeum pożarnictwa ale w poniedziałki nieczynne ?  nie wiem co oni mają tutaj z tymi poniedziałkami. Pojechaliśmy do Bytomia na przejażkę tramwajem

81ADEC1A-08C1-4992-8127-4D88CFAAF19F.thumb.jpeg.9e496c8ddc7300db649aee668fcaa4a5.jpeg

i sterownia tego nowoczesnego tramwaju :)

6A6ED660-6679-4D13-9D6E-D59A389323EB.thumb.jpeg.2e6a14371ea5716c03209e50dca64d86.jpeg

na dzisiaj tyle. Jutro c.d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Śląsk jest dziwny hehe - dobrze że tramwaj jeździł w Poniedziałki ;)

Niy nerwuj hanysa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął drugi dzień wycieczki, do południa byliśmy w zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach, atrakcja bardzo fajna, ciekawa i ani przez moment dzieciaki nie czuły znudzenia. Miały radoche płynięcia łódką w podziemnych sztolniach. W sumie zdjęć niewiele, bo pomijając to że nie lubię ich robić to w kopalni nie za bardzo wychodziły

BEDCFE92-4997-4ACF-9B42-A346ACFA794E.thumb.jpeg.2f9797f271e9672c41642e28823e5bc6.jpeg

później pojechaliśmy do knajpki na obiad, tej co wczoraj pocałowaliśmy klamkę, ale naprawdę warto było, jedzenie lepiej jak dobre, roladki były fenomenalne. W skali 1-10 to wczorajsze w dworku pod lipami tak na 7 a te dzisiejsze 15 :) knajpka w ogóle ma swój klimat, nie mają stałego menu, wybiera się z dostępnego na dany dzień, regały z książkami, czekając na posiłek można poczytać dzieciakom. Zaplecze samitarne też na 6+ kibelek z osobnym miejscem do karmienia dzieci, wygodny szeroki fotel, przy przewijaku dostępne różne zasypki, pieluszki, kremy itp przy toalecie dostępne środki higieniczne dla kobiet, pełny przekrój. Pierwszycraz się z czymś takim spotkałem. Do rzeczy http://piekarniamichalski.pl/cafe-byfyj także jak ktoś będzie w katowicach to cafe byfyj must have na liście do odwiedzenia. 

Po obiedzie chcieliśmy jechać do muzeum pożarnictwa w mysłowicach, ale czynne tylko do 16 a to już była 15.20. Wobec tego pojechaliśmy do gliwic do palmiarni, i tu znowu zdziwienie bo palmiarnie znam z wałbrzycha, a ta tutaj to z 10x większa. Wszystkim bardzo się podobało. Także wyjazd bardzo udany, jesteśmy bardzo zadowoleni, i wrócimy tu w sezonie żeby obskoczyć atrakcje zewnętrzne typu wesołe miasteczko, kolej linowa w parku śląskim itp

596EECF9-FDF5-4FDE-A40D-60892D8032DD.jpeg

A70FDADD-7EED-483A-AC01-C20CBC8BB99C.jpeg

AF5657C7-9764-4D68-B40D-7465555FF78C.jpeg

6DAE11B0-956C-4672-9A8F-1B54D916B86B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacekzoo napisał:

Bardzo, aż jestem zaskoczony. Jak wcześniej pisałem musze otworzyć się na Polskę turystycznie bo jednak poszła do przodu i to znacznie

Potwierdzam, ostatnio w weekend zrealizowalismy w tym rejonie 30% planu na zwiedzanie atrakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.