Skocz do zawartości

Zabrze, Tarnowskie Góry- jakie atrakcje i kamp?


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nigdy na śląsku turystycznie nie byliśmy. Wpadł pomysł na odwiedzenie tej okolicy. W zabrzu kopalnia Guido a w Tarnowskich górach zabytkowa kopalnia srebra wraz ze spływem przez sztolnie. 

 

Co jeszcze ciekawego w okolicy można znaleźć, zwłaszcza dla dzieciaków? Najlepiej żeby nie było uzależnione od dobrej pogody. Chcemy jechać pod koniec października. 

Kojarzycie jakiś logiczny kamp w tej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

http://www.klub22.art.pl/recomendation,recommend,20,Zabie_stawy_w_Sowicach

Wiem, że na tym kempingu Klub Karawaningowy z Tarnowskich Gór często urządzał spotkania. Wszystko na stronie - czynny cały rok tylko trzeba wcześniej umówić się telefonicznie.

W Gliwicach radiostacja, i starówka. W niedalekim Toszku zamek, także w Brynku.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping oczywiscie w Katowicach na 3 stawach. Na upartego moze byc yez Brzeznica. W Zabrzu od kilku dni nowa atrakcja tj. Sztolnia z mozliwoscia przeplywu lodka, chociaz podobnie jest w Tarnowskich Gorach w Sztolni Czarnego Pstraga. Polecam tez muzeum Gornictwa Weglowgo i zwiedzanie starych dzielnic Zabrza tj. Biskupice, Zandka - ale dla bezpieczenstwa w dzien:). W okolicy fajny palacyk w Plawniowicach. Kolo Tarnowskich Gor kompleks lesny w Swierklancu i tzw Palac Kawalera:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ed napisał:

Szczerze odradzam Katowice (3 stawy) Kemping leży tuż przy skrzyżowaniu  A4 i trasy na Bielsko. W nocy nie pośpicie. Sprawdzone.

Hmm, owszem. Leży blisko, ale w niczym (akurat mi) to nie przeszkadza. Byłem chyba ze 4 razy już w Katowicach i pewnie jeszcze tam wrócę :) 

Sam kemping na bardzo wysokim poziomie, w fajnej okolicy. I całkiem przystępny cenowo. Chyba 70 zł za dobę mi wychodziło.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacekzoo napisał:

W sumie nigdy na śląsku turystycznie nie byliśmy. Wpadł pomysł na odwiedzenie tej okolicy. W zabrzu kopalnia Guido a w Tarnowskich górach zabytkowa kopalnia srebra wraz ze spływem przez sztolnie. 

 

Co jeszcze ciekawego w okolicy można znaleźć, zwłaszcza dla dzieciaków? Najlepiej żeby nie było uzależnione od dobrej pogody. Chcemy jechać pod koniec października. 

Kojarzycie jakiś logiczny kamp w tej okolicy?

To zapraszam na kawę!:)

Mogę Was zabrać na wycieczkę po Katowicach: Muzeum Śląskie, NOSPR i parę innych obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palmiarnia w Gliwicach, kiedyś byliśmy tam z juniorką i bardzo jej się podobało. (klik)

A, jeszcze Browar w Tychach: darmowe muzeum browaru + pokaz współczesnych linii produkcyjnych. A na koniec dostaje się prezent w postaci pamiątkowej szlkanki oraz kufla piwa do wypicia. 

Acha,  jeszcze jest w Bytomiu taka nietypowa ciekawostka: jedna z najkrószych lini tramwajowych na świecie, bez pętli: obsługowana przez zabytkowy wagon z 1949 roku, 

http://turystyczna.kmtm.org.pl/?p=linia38
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie więcej :D widzę że musimy się bardziej otworzyć na Polskę turystycznie. Jak w katowicach jest tyle atrakcji to gdzie indziej też będą :P 

16 minut temu, byry007 napisał:

Opisz swoją wyprawę po wyprawie emoji6.png też miałem taki plan na zwiedzanie kopalni.

@byry007 pewnie, tylko jeszcze dokładnie termin nie ustalony, muszę budkę ogarnąć i przygotować, odkąd kupiłem nawet nie posprzątałem bo nie miałem kiedy. Ale jakoś koniec października początek listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.