Skocz do zawartości

butla do propanu


janekorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie. W moim mieście jest punkt napełniania butli. Po zakupie nowej przyczepy w której była oryginalna 5kg butla oraz podłączona 11kg ( w bakiscie  leżała na skos bo była za wysoka). 5kg butlę napełnili mi bez problemu dałem 50zł trochę dużo, ale cóż. Butlę 11kgteż chciałem napełnić propanem, odciąłem kołnierz na butli aby na stojąco zamieściła się w jakości. Pani na rozlewni powiedziała , że ta butla nie jest do propanu bo na niej pisze gaz propan Bhutan. Myślałem , że to nie ma znaczenia. Jak to jest z tymi butlami na propan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do gościa co rozwozi gaz i zapytaj czy moze przywieżć butle bez kołnieża z czystym propanem.Zapewne dopłacisz 5 zeta i bedziesz miał .Ja tak robie i nie mam problemu.Dzwonie i za kazdym razem mówie ze gaz propan bez kolnieża ;) Dziękuje .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie widziałem butli 11kg z samym napisem PROPAN. Zawsze były to butle z napisem PROPAN BUTAN a w zależności od rozlewni gazu była albo naklejka z napisem PROPAN albo inna plomba na zaworze oznaczająca PROPAN.

Ciekawe czy teraz tą butlę wymienisz jak odciąłeś kołnierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wymienić pewnie nie wymieni ale może dać do napełnienia, pisze że zależy mu na propanie. Ja też się nad tym zastanawiam bo jest o wiele wydajniejszy i szybciej jakoś się na nim gotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełnianie jest droższe niż wymiana bo dochodzi większa akcyza za gaz, tak mnie przekonywał sprzedawca. Ja napełniałem propanem butle 11kg za 82zl a wymiana wychodziła 48zl ale butla nowa i tak jakoś ładniej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2018 o 23:35, janekorka napisał:

Witam.

Mam pytanie. W moim mieście jest punkt napełniania butli. Po zakupie nowej przyczepy w której była oryginalna 5kg butla oraz podłączona 11kg ( w bakiscie  leżała na skos bo była za wysoka). 5kg butlę napełnili mi bez problemu dałem 50zł trochę dużo, ale cóż. Butlę 11kgteż chciałem napełnić propanem, odciąłem kołnierz na butli aby na stojąco zamieściła się w jakości. Pani na rozlewni powiedziała , że ta butla nie jest do propanu bo na niej pisze gaz propan Bhutan. Myślałem , że to nie ma znaczenia. Jak to jest z tymi butlami na propan?

Nie prościej wymienić na amergasowską nano lub domlight {jeśli wejdzie}  i dokupić kamperfita? Rozejrzyj się w swojej okolicy (obi, stacje Shell, lukoil, butlomaty amerigas, ew. BP {ale ci są najdrożsi}) lub w miejscach po trasach gdzie jeździsz, jak byłoby z wymianą. Masz od ręki, a zawsze można wziąć z kaucją drugą na zapas albo dłuższy pobyt i oddać pustą po wykorzystaniu lub po sezonie. 

Butli z obciętym kołnierzem możesz nie wymienisz (nie wszędzie ją przyjmą).

Też wolałem mieć swoje butle, dałem sobie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mAM JESZCZE PYTANIE: czy 50zł za 5kg propanu to dużo czy mało? Bo może się okazać, że biorąc pod uwagę dojazd do butli napełnionej propanem gdzieś poza miejsce zamieszkania nie bardzo może się kalkulować nawet przy niskiej cenie propanu. Biorąc pod uwagę, że do rozlewni nie muszę wiele zbaczać z drogi do pracy, to może ta cena ie jest duża? Nie muszę wtedy kombinować przerabiać reduktorów itd. Może po prostu kupić w markecie drugą pięciokilową butlę i mieć dwie, bo pan w rozlewni powiedział , że 5kg mi napełni.

Pozdrawiam

Edytowane przez janekorka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.