Skocz do zawartości

Ogrzewanie - Niewiadów 126 - prośba o pomoc


Doło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Wędkuję :) Odremontowałem małą Niewiadówkę na potrzeby wypadów.

Noce coraz zimniejsze, posiadam w niej akumulator głębokiego rozładowania, 120aH

Kupiłem takie cudo:

https://allegro.pl/grzejnik-termowentylator-biurkowy-honeywell-hce100-i7487410644.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YWVkNmJjYTQtNTcwZi00NjBhLThlNGItZWI5NDA0YTI4YTRhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=dade2804-4bfa-46f5-a516-b8896a147f11

a jak nie ta mini nagrzewnica to zainwestowałem też w taki kocyk:

https://allegro.pl/koc-189x80cm-elektryczny-termiczny-mata-grzewcza-i7171360113.html?snapshot=MjAxOC0xMC0wMlQwODozNzo0MC4yMjFaO2J1eWVyOzVjN2IwMzNlMzZlZDdkNTNjMjQwMmQ4Mjg4OWJiNTYzZjA1ZDJiMTgyYmQyNmQzNzhlOWQwZDViN2NlODc3N2I%3D

akumulator wytrzyma 2 x 7h grzania ?
plus 2 razy ładowanie telefonu i łódki zanętowej po 3h ??

Może jakieś inne sposoby na ogrzanie budki ? 

Prośba o pomoc, weekend coraz bliżej.
 

Edytowane przez Doło (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze cudo jest zasilane z sieci - nie masz jej na rybach. Trzeba by zastosować przetwornicę 12/230 - koszt spory - ale akumulator długo na tym nie pożyje. 200W/12V daje Ci pobór ok. 16 A. Przy takim prądzie teoretycznie akumulator winien wytrzymać 12oAh/16A daje ok 7,5 godz. A praktycznie musisz liczyć się, na 3 godziny może trochę więcej , ale tylko trochę - wszystko zależy od stanu akumulatora. A Ty chcesz jeszcze ładować telefon, używać go do zasilania napędu łódki. Mata grzewcza dobra do łóżka, ale w przyczepie Ci nie nagrzeje a i też ona sporo z akumulatora poskubie prądu (ok. 5 A)

W większości przyczep stosowane jest ogrzewanie gazowe - Niewiadki z takim ogrzewaniem widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są takie promienniki podłączane do butli gazowej dają sporo ciepła, ale chyba trzeba być bardo ostrożnym. I nie jestem pewien co ze spalinami. Niby można używać w pomieszczeniach ale ja chyba bym nie zaryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy promienniku wszystko będzie mokre bo produktem spalania jest para wodna. A z powodu CO2 będziesz musiał wietrzyć.

To najgorszy sposób ogrzewania.

Nie promiennik a piecyk gazowy ze spalinami na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi kiedyś opowiadał, że jak nie miał jeszcze trumy w niewiadówce to używał dużego garnka (koniecznie z pokrywką) z wodą. Przed spaniem grzał go prawie to wrzenia i zostawiał na kuchence, a on przez całą noc oddawać ciepło, a rano była jeszcze letnia woda do mycia zębów. No ale to partyzantka i pewnie sprawdzi się przy chłodnych nocach, bo poniżej 0 to już bym się tak nie odważył. Na stałe i na mrozy tylko truma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na YTUBE  filmik piecyk konwekcyjny na świeczki podobno działa.Ja mam zamiar zrobić go i przetestować to tylko trochę roboty.Żona straci 2 doniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem ten wynalazek ale obawiam się, że płomyk z 3-4 tealight-ów raczej nie da rady ogrzać kilku metrów sześciennych powietrza. Poza tym świeczki spalają tlen z atmosfery i emitują sporo szkodliwych produktów spalania. Przyczepa może idealnie szczelna nie jest ale po co się dodatkowo truć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.