Skocz do zawartości

Zasilacz Chateau jak podłączyć żeby nic nie zepsuć ...


dex8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym "Caravaningowcem" jakiś czas temu kupiłem przyczepke Chateau 350 Elite. Mam już za sobą pierwszy wyjazd, uwielbiam nature, więc jeżdżę na dziko. Lodówka, ogrzewanie i lampka działa na gaz ale wiadomo że potrzeba też prądu...  pompki do wody, oświetlenie Led, ładowanie telefonu czy laptopa i tu moje pytanie bo niestety przeglądając forum nie znalazłem nic na temat mojego zasilacza ... przyczepa posiada zasilacz/przetrwonice którą widzicie na zdjęciach. Chciałbym podłączyć do niej dodatkowy akumulator który umieszczę w szafce. Jak to zrobić żeby było bezpiecznie ? Gdzie co podpiąć ? Dodam że próbowałem na krótko podłączyć do złącza "batery" akumulator i przełaczając przełącznik Charge/Discharge działało oświetlenie szafki kuchennej i wiatraczek wyciągowy... wiec chyba wszystko jest ok ale wolę zapytać was fachowców jak to wszystko zrobić żeby było dobrze. Dodam że mam wtyczkę 7 pinowa więc nie mam prądu z auta, coś ktoś grzebał w kablu od przyczepy, podejrzewałem że była modyfikacja na prąd przez przeciwmgielne ale w jak auto jest podpięte to nie ma prądu. Chciałbym w szafce założyć też gniazdo zapalniczki i porty USB. Wpiąc to przed zasilaczem czy za nim ? Jak pisałem wcześniej dopiero zaczynam przygodę ale na przyszły sezon planuje solar bo na dziko to niezbędna rzecz. Czy to wszystko uda się jakoś sensownie podłączyć ?

20181002_115826.thumb.jpg.a1279617775d322340dafdf5f70837d4.jpg

20181002_120008.thumb.jpg.4b9eab64ff9ecbf23abe4e1de17b4e69.jpg20181002_120037.thumb.jpg.677b7225cc9669fe946fd6c2e090a9ac.jpg

20181002_120100.thumb.jpg.f179aa5d99abebb438e5800a5607d9d3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w które miejsce się wpiąć to nie wiem, więc wymądrzać się nie będę. Ale na inne pytania to masz odpowiedzi w tylu tematach na forum, że hoho... poświęć troszkę czasu i poczytaj!

 

chociażby z mojego tematu bardzo wiele wynika dla Ciebie; Pomoc w poprawnym skonfigurowaniu instalacji prądowej przyczepy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.