Skocz do zawartości

Od dzisiaj bez dowodu rejestracyjnego


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co się napędzać małą ulgą dla kierujących, która i tak nie zmieni faktu, że będziemy zatrzymywani do kontroli na wszelki wypadek, a nie wtedy gdy istnieje ku temu podstawa. Jeżeli policja nie będzie miała skanerów czytających rejestrację i automatycznie nie będzie miała informacji o wszystkich danych pojazdu, to taki mały krok nic istotnego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dowod-rejestracyjny-zostaw-w-domu,84,0,2417492.html?src01=483bb&src02=6301501628762241

Ja będę woził tak jak to miałem w zwyczaju cały czas. Czasem mam przy sobie tylko starą Nokię a z tym do sieci już nie wejdę, że o fotkach DR czy OC nie wspomnę:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko w Polsce :wacko:

42 minuty temu, Mandrol napisał:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dowod-rejestracyjny-zostaw-w-domu,84,0,2417492.html?src01=483bb&src02=6301501628762241

Ja będę woził tak jak to miałem w zwyczaju cały czas. Czasem mam przy sobie tylko starą Nokię a z tym do sieci już nie wejdę, że o fotkach DR czy OC nie wspomnę:lol:

 

42956483_2027074510668825_1989368232338784256_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodziejom może być łatwiej przemknąć się przez kontrolę, jeśli właściciel jeszcze nie jest zorientowany, że coś mu zginęło i nie zgłosił. Chyba, że jak pożyczasz to tylko z papierami :niewiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szary11 napisał:

Złodziejom może być łatwiej przemknąć się przez kontrolę, jeśli właściciel jeszcze nie jest zorientowany, że coś mu zginęło i nie zgłosił. Chyba, że jak pożyczasz to tylko z papierami :niewiem: 

No właśnie a co w przypadku kiedy będziemy jechali nie swoim autem czy policja będzie za każdym razem sprawdzała czy mamy ten pojazd za zgodą właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cezarr napisał:

No właśnie a co w przypadku kiedy będziemy jechali nie swoim autem czy policja będzie za każdym razem sprawdzała czy mamy ten pojazd za zgodą właściciela?

podejrzewam, że spiszą sobie dane do kajeciku, jeżeli długopis będzie jeszcze pisał. Wezmą dane kierowcy, jak samochód zostanie zgłoszony jako kradziony będzie wiadomo, kto prowadził. Oczywiście jak wszystko zadziała a gdzie będzie złodziej to druga sprawa.

 Dla mnie ten przepis to ułatwienie, czasem dokumenty wysyłane do klientów utkną na poczcie i teraz nie będzie za to mandatu. Dwa - dowody od moich samochodów są już schowane w domu (heh pamiętajcie tylko gdzie chowacie). Nie ma teraz problemu, wiecznie z żoną zamieniamy się samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Dla mnie ten przepis to ułatwienie, czasem dokumenty wysyłane do klientów utkną na poczcie i teraz nie będzie za to mandatu. Dwa - dowody od moich samochodów są już schowane w domu (heh pamiętajcie tylko gdzie chowacie). Nie ma teraz problemu, wiecznie z żoną zamieniamy się samochodami.

Oczywiście że ułatwienie i to szczególnie jak ktoś ma więcej aut w domu

 

W dniu 1.10.2018 o 21:03, Commander napisał:

Ostrzegam wszystkich że kij ma dwa końce. Teraz policja jedzie sobie spokojnie i łowi po tablicach auta bez przeglądu...

Ale ty chyba tylko i wyłącznie plus, :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście to też plus. Dowody z autka i przyczepek wylądowały w domu a awaryjnie wydrukowałem sobie OC i DRy i schowałem w samochodzie. Teraz w portfelu luźniej i nie muszę się martwić czy zgubiłem/zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.