Skocz do zawartości

Od dzisiaj bez dowodu rejestracyjnego


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wskazuje na to, że od dzisiaj nie trzeba już ze sobą wozić papierowego dowodu rejestracyjnego. Półtora roku poślizgu, to miało wejść w czerwcu 2017. 

https://nto.pl/od-kiedy-bedzie-mozna-jezdzic-bez-dowodu-rejestracyjnego-i-potwierdzenia-oc-zmiany-od-1-pazdziernika-2018/ar/13300147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko co teraz robimy w razie stłuczki :hmm: Wzywamy za każdym razem policję ? To będzie istny paraliż jak ludziska przestaną wozić dokumenty. Lepiej wozić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem sobie fotki dowodów rejestracyjnych i ubezpieczenia ale to bardziej jak by była konieczność jechać bez papierów. Jednak mimo wszystko starał się będę wozić ze sobą dokumenty. Nie wiadomo jak to będzie przy ewentualnej stłuczce ale w zasadzie i tak trzeba wzywać policję by potem sprawca nie dostał amnezji albo nie cierpiał z powodu szoku powypadkowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wkrótce ubezpieczalnie coś napiszą jak się zachować w takich przypadkach. W zasadzie spisywanie wszystkiego z DR to relikt epoki przedkomputerowej. Nie ma sensu w obecnych czasach kopiować danych z papieru na papier - wystarczy nr. rejestracyjny lub VIN żeby zobaczyć wszystkie dane auta, wraz z polisą, badaniami technicznymi, historią, właścicielem itd. Wszystkie te dane przecież ubezpieczalnie sobie wyciągną z bazy danych jednym klikiem. Sfałszowanie wpisu w takiej bazie jest znacznie trudniejsze niż podrobienie papierowego DR, czy poliosy OC.

Pierwsze parę miesięcy pewnie będzie panował pewien niedowład informacyjny, ale z czasem ludzie przywykną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Tylko co teraz robimy w razie stłuczki :hmm: Wzywamy za każdym razem policję ? To będzie istny paraliż jak ludziska przestaną wozić dokumenty. Lepiej wozić dalej.

A po co Ci policja? Dane polisy masz dostępne online. Można sprawdzić. Zresztą każdy będzie woził te dokumenty po staremu. Jak zapomnisz to mandatu nie dostaniesz, więc to zmiana na plus.

34 minuty temu, Benior napisał:

Za mało aby sprawdzić czy samochód ma aktualny przegląd, potrzebna jeszcze data pierwszej rejestracji.

A do czego Ci ta wiedza przy oświadczeniu? Teraz jak spisywałeś oświadczenie z kimkolwiek to potrzebowałeś w ogóle jego DR? Bo ja nie. Spisywałem dane z PJ, nr rejestracyjny, markę auta i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benior napisał:

Za mało aby sprawdzić czy samochód ma aktualny przegląd,

To jest zmartwienie ubezpieczalni - nie uczestników kolizji.

40 minut temu, jacek00 napisał:

Zresztą każdy będzie woził te dokumenty po staremu.

Nie każdy; ja np. nie będę, bo to cholernie dla mnie niewygodne. Nie tylko ze względu na ich gabaryty, ale też na korzystanie z auta przez inne osoby. 
Będę brał tylko na zagraniczne wyjazdy. Mam nadzieję, że za jakiś czas podobne prawo obejmie całą EU.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

A do czego Ci ta wiedza przy oświadczeniu? Teraz jak spisywałeś oświadczenie z kimkolwiek to potrzebowałeś w ogóle jego DR? Bo ja nie. Spisywałem dane z PJ, nr rejestracyjny, markę auta i to wszystko

Nie robiłem tego z kilkanaście lat więc nie wiem jak to wygląda obecnie. Po jednej stłuczce jak koleś dostał amnezji zawsze wzywam policje lub kasa na miejscu. Żadne oświadczenia mnie nie interesują. Zresztą w służbowym miałem obowiązek wezwać a w prywatnym na szczęście ostatni raz był 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz teraz stłuczkę to do zidentyfikowania ubezpieczyciela wystarczy tylko nr rejestracyjny sprawcy i telefon, a raczej smyrfon z dostępem do netu.

Wpisujesz w wujka gugla "UFG sprawdź oc" lub coś w tym stylu (ta strona ma jakiś strasznie skomplikowany i ciągnący się na kilkadziesiąt znaków adres, więc nie podaję - jak ktoś znajdzie krótki link to niech wrzuci) i wchodzisz na stronę, gdzie po wpisaniu tylko i wyłaćznie nr rej. właśnie i daty (tudzież przepisania magicznych literek, że niby nie jesteś maszyną) masz informację o ubezpieczeniu samochodu.

To wystarcza do skierowania roszczeń do odpowiedniego ubezpieczyciela.

Oczywiście zawsze lepiej przy większym dzwonie wezwać Policję, żeby jednak była notatka, której ubezpieczyciel tak łatwo nie zakwestionuje, jak zwykłego oświadczenia sprawcy. Niestety ubezpieczyciele każdą taką sytuację traktują jak potencjalną próbę wyłudzenia odszkodowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.