Skocz do zawartości

PrzemoWestBau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem Franke i 690. Sprzedała mi to Pani po Mężu i nie mam kogo zapytać co to jest i jak co włączyć i z czym się co je. Jeśli to nie problem to potrzebował bym pomocy. Wstawię zdjęcia z pytaniami z góry dziękuję. To mój pierwszy kamper i jestem zielony tyle wiem co z obrazków ?

15383042681738149660224578731371.jpg

15383043106642953498191185312433.jpg

15383043490431144546212552139453.jpg

15383043914788342417748393550025.jpg

1538304438053658819479087740552.jpg

15383045010546934628438323436793.jpg

1 zdjęcie to bojler traumatic.

2 zdjęcie. Biała bańka to na wodę i woda jest ale po co i do czego? Pod nią pierszy zbiornik na wodę tak mysle i gdzies jest drugi bo sa dwie nalewki od zewnatrz.

3 zdjęcie to sterownik nie wiem po co to pokrętło po prawej z cyferkami i po lewej na dole po co środkowy przełącznik bo z lewej włączamy 12v z prawej pompę wody bo widać a środkowy???

4 zdjęcie to sterownik jak się domyślam to do solara satelitarnego z tego co wyczytałem to biega za słońcem ale nie działa nic się nie dzieje i nie ładuje aku a święci. 

5 zdjęcie to po lewej od lodówki 12v 230v i pokrętło termostatu lodówki  tak mysle a po prawe nie mam pojęcia do czego te pokrętła. Ten przełącznik na środku wywiewa powietrze spod kuchenki bo działa. 

6 zdjęcie to tego solara z automatem i tu mam pytanie bo niema anteny sat a okablowanie jest i Pani mówiła że satelitą jest tylko niewiem gdzie???.

Ostatnie pytanie gdzie tu jest ogrzewanie postojowe gazowe bo żadnych innych pokręteł niema nigdzie. 

Z góry dziękuję jak ktoś miałby ochotę to może dzwonić podam numer. 

Jestem za granicą i nie mogę do serwisu bo w Nim teraz mieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się tylko na temat lodówki i .... Jak sam opisałeś z lewej włącza się lodówkę na 12 V lub 230 V a z prawej masz sterowanie przy włączaniu na gaz. Od prawej automatyczny iskrownik, regulator chłodzenia na gazie i włącznik pracy lodówki na gazie. Co do satelity to sądzę, że ma zdemontowaną czaszę a w jej miejsce poprzedni właściciel zamontował panel fotowoltaiczny. Wydaje mi się też że automatycznie ten panel nie podąża za słońcem ale jest możliwość ustawiania ręcznego poprzez sterowanie z panelu na zdjęciu nr 4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuję za odp. Sprawdziłem lodówka działa bez zarzutu. Z satelitą udało mi się ustawić w sterowniku na automat i panel podniósł się do pionu i tyle.

Znalazłem coś takiego co opisuje panel. 

https://www.vanbitz.com/alden/

Chyba to orginalny panel automatyczny.

Zastanawiam się czy ma coś wspólnego z antena oprócz stopki. 

Czekam na pomoc co do reszty zdjęć i pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak na moje oko brakuje tam czegoś na zdjęciu drugim widać jakieś przewody niezakończone . Nie powinien być tam dodatkowy akumulator ? 

Na panelu sterującym masz wskazania zbiornika z włącznikiem na czystą wodę i na wodę szarą wodę zobacz pod spodem czy nie ma tam zbiornika podobnie jak na analogowym wskażniku masz zakres tank oraz V  

Skoro na dachu jest panel fotowoltaiczny to musi być sterownik .

Zrób zdjęcie dachu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Przewody faktycznie są ale akumulator do przyczepy jest w innym miejscu chyba że do przyczepy były przewidziane dwa to zamotuje tylko muszę dojść gdzie te kable prowadzą. 

Na sterowniku jest przełączniki 3sztuki lewy od włączania 12v. Prawy od pompy wody. A srodkowy nie mam pojecia od czego.

Na zdjęciu. 4 jest sterownik do panela fotowoltaicznego podłączyłem go i działa i obraca się automatycznie w stronę słońca i ląduje. 

Generalnie to niewiem do czego ten środkowy włącznik między 12v a pompa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.