Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, jarekvolvo napisał:

Qurcze - naprawdę nie wiem, co tam jest. Jeżdżę tamtędy wystarczająco często, by wyczuć coś, co może wpływać na tor jazdy. Nic takiego nie zauważyłem.  Może rzeczywiści winą jest jakaś ułańska fantazja - pisaliśmy juz o tym - ale ze sposobu jazdy widocznego na filmikach - wcale nie jestem o tym przekonany...

Miałem okazje w czwartek rozmawiać z kierowcą który na tym zakręcie miał kolizję, z tego co mówił to padało, jechał jak co dzień ale dużo wolniej na tempomacie (może tu problem),  momentalnie przód pojazdu zaczął mu sam schodzić na prawy bok i nie było możliwości wyprowadzić auta, jak twierdzi zbiera się tam woda i robi się poduszka, ponoć temu takie cuda. Auto praktycznie nowe i to z klasy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

40 minut temu, peja76 napisał:

Miałem okazje w czwartek rozmawiać z kierowcą który na tym zakręcie miał kolizję, z tego co mówił to padało, jechał jak co dzień ale dużo wolniej na tempomacie (może tu problem),  momentalnie przód pojazdu zaczął mu sam schodzić na prawy bok i nie było możliwości wyprowadzić auta, jak twierdzi zbiera się tam woda i robi się poduszka, ponoć temu takie cuda. Auto praktycznie nowe i to z klasy premium.

Czyli "nie dostosował prędkości do warunków" ;) Jeżeli odpowiednie służby wreszcie się zorientują jaka jest przyczyna, to albo naprawią drogę, aby nie zbierała się woda, albo... ustawią znak z ograniczeniem prędkości do np 40 kmh :) I problem z głowy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jerrylin napisał:

Czyli "nie dostosował prędkości do warunków" ;) Jeżeli odpowiednie służby wreszcie się zorientują jaka jest przyczyna, to albo naprawią drogę, aby nie zbierała się woda, albo... ustawią znak z ograniczeniem prędkości do np 40 kmh :) I problem z głowy. 

 

Tam naprawdę mało kto jedzie z maks dozwoloną na tym odcinku prędkością. 

Nawet powiedziałbym, że osiągają prędkości wyższe, niż dozwolone na tej trasie,czyli 100 km/h ,więc o czym tu dyskutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak piszą @ampere i @peja76 zakręt ma wadę i powinno to zostać naprawione. Bo niedopuszczalny powinien być fakt, by na bezkolizyjnej dwupasmówce ustawiać ograniczenia rzędu 60-40 km/h. Nie po to wydawane są grube pieniądze na tej klasy drogi, by tolerować takie wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lbuster napisał:

Czyli tak jak piszą @ampere i @peja76 zakręt ma wadę i powinno to zostać naprawione. Bo niedopuszczalny powinien być fakt, by na bezkolizyjnej dwupasmówce ustawiać ograniczenia rzędu 60-40 km/h. Nie po to wydawane są grube pieniądze na tej klasy drogi, by tolerować takie wady.

Raczej nikt nie wywali kasy po gwarancji na poprawienie zakrętu. Grubą kasę trzeba wywalić na materiały i logistykę. A znak kosztuje grosze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lbuster napisał:

Bo niedopuszczalny powinien być fakt, by na bezkolizyjnej dwupasmówce ustawiać ograniczenia rzędu 60-40 km/h. 

Żyjemy w kraju, gdzie takie absurdy (nie tylko drogowe) są nie tylko do pomyślenia, ale wręcz powszechne. Gdybym się miał założyć, to postawił bym na to, że ustawią znak, tymczasowo... czyli na jakieś 15 lat :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tofel napisał:

Nowy sposób na ciągnięcie budki. I do tego 0kg na haku !?

Volvo.png.8924d89ec0d068b26e8b5980a06a48f8.png

https://www.abc.net.au/news/2021-08-24/woman-charges-through-wa-border-rams-police/100401858

A to się jeszcze zaczepia o coś oprócz tej linki? Może dlatego tak mi się tak się szarpała...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś grzebałem w zakamarkach nowego nabytku - jest nawet siatkowa "kieszeń na szczotkę WC" pod zlewem. I tam znalazłem taką "przejściówkę":

29514d0693ccbb59med.jpg



KAMIKAZE - BOSKI WIATR     ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarekvolvo napisał:

Dziś grzebałem w zakamarkach nowego nabytku - jest nawet siatkowa "kieszeń na szczotkę WC" pod zlewem. I tam znalazłem taką "przejściówkę":

29514d0693ccbb59med.jpg



KAMIKAZE - BOSKI WIATR     ???

Nawet na Allegro takich nie ma. Można zrobić takich kilka i sprzedawać. W zestawie bym dorzucał miskę na wodę, aby w niej stanąć podczas podłączenia. Pomysł na biznes jest. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czech napisał:

Chociaż wydaje się, że wina jest tu raczej po stronie osobówki to Motocyklista miał ograniczenie do 70 km/h  - wg mnie jechał szybciej. Ile ? ok.100 -110 ?
 

Wina jest ewidentnie po stronie kierującego  osobówką, ale to dla tego motocyklisty żadne pocieszenie. Oglądałem wiele razy i nie widzę hamowania, ani próby ominięcia, mimo tego, że od wjechania na jezdnię po drugiej stronie do zderzenia upływa ok 2,5 s. Gdyby był uważniejszy, to by jeszcze żył. Jako motocyklista takich sytuacji też miałem kilka, jeden raz poleciałem na twarz, co spowodowało, że uważałem na puszki jeszcze bardziej, a przez skrzyżowania latałem wolniej. Szkoda chlopaka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jerrylin napisał:

Wina jest ewidentnie po stronie kierującego  osobówką

Ja się nie zgodzę. Punciakiem już włączył się do ruchu, jakiś czas (jak napisałeś ok 2,5 s) był na pasie. Gdyby moto mu się wbiło w bok albo w narożnik, to co innego, ale on mu centralnie w dupę wjechał. 
 

zwróćcie uwagę, że moment po moto na skrzyżowanie wjechał srebrny ford, jechał duuuużo wolniej. Podejrzenie mam takie, że moto wyprzedzał go zaraz przed skrzyżowaniem. I nie da się ukryć, że na moto grzał i to mocno

 

chociaż z drugiej strony, jak ktoś wymusza pierwszeństwo to zmusza innego do zmiany kierunku lub prędkości. Tutaj miał to miejsce ?

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.