Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jacek00 napisał:
6 minut temu, MazurR napisał:
Brak słów, pewnie wypożyczony.  Ja żeby nie zapomnieć wypisałem sobie wymiary na osłonie przeciwsłonecznej (2,2szer.  3,0wys. 6,9 dł.) a widząc 2.1 m , nawet bym nie myślał o wjeździe kamperem , a jadąc suwem bym się zastanowił.

 ale przed wiaduktem są powieszone elementy, przez które trzeba przejechać. Nie da się tego nie zauważyć i nie poczuć przecież!

Dokładnie tak. 

Doczytałem w necie ,że kierowca 65 lat a kamper miał 2 tygodnie. Szkoda mi tego kamperka.

Ale chyba przed Covidem nie było tylu zdarzeń .A było już ich kilka w tym roku. Z przyczepami też.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba tak, więcej niedoświadczonych kupuje. Ostatnio,tydzień temu widziałem przed sobą na A4 wężykującą przyczepę z starym ciągnikiem BMW x3 lub 5 . Prędkość 100-110km.  Młody chłopak wyprzedzał tira. Nawet nie wiem czy był świadomy tego co się dzieje za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No geniusz. Znaki, ograniczniki i nie zauważył... Ciekawe czy myślał, że rozpędem przeleci. Patrząc po tym jak wiszący ogranicznik zawinął się na tej " bramie" musiał w niego konkretnie przywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, więcej niedoświadczonych kupuje. Ostatnio,tydzień temu widziałem przed sobą na A4 wężykującą przyczepę z starym ciągnikiem BMW x3 lub 5 . Prędkość 100-110km.  Młody chłopak wyprzedzał tira. Nawet nie wiem czy był świadomy tego co się dzieje za nim.
Kurde ale chyba nie trzeba wiele doświadczeń aby widzieć że się uderza w wiszący ogranicznik. Musiał to usłyszeć.

Więc jeśli zwyczajnie to nie było jakieś zasłabnięcie to nie znajduje żadnego wytłumaczenia jak celowe działanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, do których takie bodźce że coś walnęło w przyczepę, coś huknęło itp nie dociera, jakby tego nie wyłapywali, albo nie kojarzą że to ich pojazdu dotyczy. Przytępiony słuch itp, i mogło to wyglądać tak:

- Jadźka, słyszałaś coś?

- Coś łupnęło...

- A to u nas? 

- Może.. Eee, pewnie nie...

- Co to było?

- Nie wiem... 

Sorry, ale znam takich, którzy tak będą sobie konferować i jechać w najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czyś napisał:

Są ludzie, do których takie bodźce że coś walnęło w przyczepę, coś huknęło itp nie dociera, jakby tego nie wyłapywali, albo nie kojarzą że to ich pojazdu dotyczy. Przytępiony słuch itp, i mogło to wyglądać tak:

- Jadźka, słyszałaś coś?

- Coś łupnęło...

- A to u nas? 

- Może.. Eee, pewnie nie...

- Co to było?

- Nie wiem... 

Sorry, ale znam takich, którzy tak będą sobie konferować i jechać w najlepsze...

Już kiedyś pisałem. Nie każdy kierowca posiadający uprawnienia w postaci PJ nie koniecznie musi mieć predyspozycje do prowadzenia pojazdu. 

Tu akurat nie piję do tego kierowcy z tego kampera bo nie wiemy co przyczyniło się do tego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna sprawa. Faktycznie to wygląda na chwilowy brak świadomości,  zawał czy inne problemy. Uderzenie o bramkę plus dziura pod mostem wyglądająca na za niską i waska8na tak szybki przejazd. 

Ciężko będzie o wypłatę z ewentualnego autocasco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MazurR napisał:

Chyba trzeba tak jak w Ameryce pisać na zapałkach że można się oparzyć ?

Kiedyś na targach w Lipsku widziałem kampera, który na wewnętrznej stronie zasłony przedniej szyby miał napisane, aby odsłonić na czas jazdy. Początkowo ze znajomymi śmialiśmy się z tego, ale widząc zdarzenia jak to omawiane można uwierzyć, że i takie komunikat mają sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czyś napisał:

Są ludzie, do których takie bodźce że coś walnęło w przyczepę, coś huknęło itp nie dociera, jakby tego nie wyłapywali, albo nie kojarzą że to ich pojazdu dotyczy. Przytępiony słuch itp, i mogło to wyglądać tak:

- Jadźka, słyszałaś coś?

- Coś łupnęło...

- A to u nas? 

- Może.. Eee, pewnie nie...

- Co to było?

- Nie wiem... 

Sorry, ale znam takich, którzy tak będą sobie konferować i jechać w najlepsze...

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miały się oglądać czy warto się tak do tego jaja ścigać, ludzkość wymarłaby już dawno temu, no, może nie przekroczylibyśmy jeszcze miliarda. Matka natura dobrze się pod tym względem zabezpieczyła - nieprzypadkowo są ślepe, głuche i głupie, zaprogramowane tylko i wyłącznie na jeden cel :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maarec napisał:

Smutna sprawa. Faktycznie to wygląda na chwilowy brak świadomości,  zawał czy inne problemy. Uderzenie o bramkę plus dziura pod mostem wyglądająca na za niską i waska8na tak szybki przejazd. 

na filmie policja rozmawia z kierowcą kampera ?

ale faktycznie dziwne, bo widać że przywalił w bramkę, potem z całym impetem musiał walnąć w wiadukt że aż zdjęło zabudowę i przejechał jeszcze spory kawałek gubiąc wyposażenie 

kamper nowy, bez ciuchów i pusta lodówka ;)

19 godzin temu, maarec napisał:

Ciężko będzie o wypłatę z ewentualnego autocasco.

dlaczego ? celowe to raczej nie było :hmm:

 

kiedyś podobny przypadek był w mojej okolicy, tylko kierowca był zawodowcem, jechał osinobusem i walnął zabudową w wiadukt

wtedy kilka osób miało wstrząs mózgu i podobne urazy ;(

tak że nie tylko amatorom i jak widać "młodzieży" kolego @MazurR takie przypadki się zdarzają ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad_b napisał:

na filmie policja rozmawia z kierowcą kampera ?

ale faktycznie dziwne, bo widać że przywalił w bramkę, potem z całym impetem musiał walnąć w wiadukt że aż zdjęło zabudowę i przejechał jeszcze spory kawałek gubiąc wyposażenie 

kamper nowy, bez ciuchów i pusta lodówka ;)

dlaczego ? celowe to raczej nie było :hmm:

 

kiedyś podobny przypadek był w mojej okolicy, tylko kierowca był zawodowcem, jechał osinobusem i walnął zabudową w wiadukt

wtedy kilka osób miało wstrząs mózgu i podobne urazy ;(

tak że nie tylko amatorom i jak widać "młodzieży" kolego @MazurR takie przypadki się zdarzają ;)

 

Rażące niedbalstwo. Zrzucą winę na głupotę kierowcy. Takie mam obawy patrząc gdzie jest ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

zauważyliście, że Wiadukt z jednej strony ma znaki 2.1m a z drugiej 2.2 ? ciekaw ile ma naprawdę

2,2 jest na bramce wcześniej, a 2,1 na samym wiadukcie. Akurat te 10cm różnicy mu nie zrobiło...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.