Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

Smoku, chciałem skompresować dwa wątki w jednym poście i chyba mi nie wyszło :( 

Tak więc podsumowując:

5 godzin temu, lbuster napisał:

I nie mówię tu o tym, że kierowca kampera ma być w 10 czy 20% winny. Chodzi o złagodzenie kary dla sprawcy wypadku.

czyli to, co Ty napisałeś:

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Twoja intencja jest taka żeby odciążyć te 20% sprawcę nie z winy a z odpowiedzialności karnej i żeby np. nie dostał 10 miesięcy a 8 dlatego że uszczerbek pasażera wynika z tego że Ty wybrałeś mało bezpieczny pojazd .

:dzieki:

 

W drugim wątku rozważałem temat przypisywania 100% winy jednej stronie kolizji/wypadku i że to nie zawsze jest sprawiedliwe :( 

 

 

@peja76, @adaml61, @jerrylin czyli potwierdziliście, że niektórzy w DE tak mają. Choć dziwne jest to, że tak kiedyś było i zostało to zredukowane do 3,5t. Bardziej bym obstawiał modyfikację w drugą stronę.

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, lbuster napisał:

....chyba mi nie wyszło :( 

Spoko - ino kapeckę zamotałeś  :)  ciesze się że mój dawno urodzony łeb jeszcze pracuje i wydedukowałem :) 
Może to i po ludzku słuszne i odpowiedzialne ale prawnie i realnie  tego raczej nie 
widzę

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak się tępi głupotę....

https://autokult.pl/40652,austria-bezwzgledna-wobec-piratow-drogowych-5000-euro-mandatu-a-nawet-konfiskata-pojazdu

W Austrii od wakacji 5000 e mandatu za przekroczenia prędkości. Da się?

A u nas ? Wczoraj widziałem w TVN jak kolo leciał 213 na ograniczeniu do 100 i dostał 500 zł. Jak by chcieć coś z tym zrobić to zaraz byłoby że władza szuka kasy na pincet plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych "nowo bogackich" te pięć stówek to naprawdę nie wiele. Tyle to niektórzy  potrafią dać napiwku dla fajnej kelnerki będąc gdzieś na kolacji.

Pauza od jazdy dla takich delikwentów bardziej byłaby dokuczliwa jak te drobne. Mam na myśli nie dwa/ trzy miechy   ale od roku do lat pięciu np. Taki zakaz kierowania pojazdem bardziej chyba przemawia do mózgu jak dla niektórych kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Maras napisał:

Taki zakaz kierowania pojazdem bardziej chyba przemawia do mózgu jak dla niektórych kasa.

Z pewnością by tak było, ale konsekwencje w naszym kraju za kierowanie pomimo zakazu są ... śmieszne. Żeby wsadzili delikwenta do pierdla, to musi mimo zakazu jeszcze kogoś zabić. Nawet jazda mimo zakazu po pijaku nie kończy się pozbawieniem wolności. Ba! Czasem nawet jak jedzie pomimo zakazu i kogoś zabije, to nie idzie siedzieć! Tak było jakiś czas temu, bo sąd stwierdził, że to dziecko na rowerze samo sobie było winne, bo wyjechało przed maskę gnojkowi. Gnojkowi którego przecież wcale nie mogło tam być, bo miał zakaz prowadzenia pojazdów. Dziecko przyczyniło się do wypadku! Ręce opadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maras napisał:

Dla niektórych "nowo bogackich" te pięć stówek to naprawdę nie wiele.

Oglądając programy typu drogówka ci ubożsi proszą o obniżenie wartości mandatu, bogaci pytają o to, czy nie da się zrobić nic z punktami. Które zresztą były pomysły za poprzedniej władzy żeby zlikwidować. A wtedy - hulaj dusza, piekł nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maras napisał:

Dla niektórych "nowo bogackich" te pięć stówek to naprawdę nie wiele. Tyle to niektórzy  potrafią dać napiwku dla fajnej kelnerki będąc gdzieś na kolacji.

Nie wiem, ile w tym prawdy, ale ludzie gadajo, że w Szwajcarii wysokość mandatu ustala się na podstawie dochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 22:23, Gregor887 napisał:

Nie wiem, ile w tym prawdy, ale ludzie gadajo, że w Szwajcarii

Osobiście za 1 km więcej zapłaciłem  w przeliczeniu 38 EUR 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.