Jump to content
andiat

Wypadki

Recommended Posts

Zulos
59 minut temu, peja76 napisał:

No to jest koronkowa akcja!!:D

Piotrekm13
37 minut temu, Zulos napisał:

Proponuje przeniesienie do wątku "Przyczepa czy kamper"...

jarekvolvo
2 godziny temu, Zulos napisał:

Tyle w temacie bezpieczeństwa. Tu jest pięć dych w ścianę. Przy czołówce czy skosie, z innym autem np. 80  - 130 w ścianę. To juz anihilacja...

Zulos
3 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Proponuje przeniesienie do wątku "Przyczepa czy kamper"...

No myślałem o tym, ale nie mam serca...;-)

Sam kupiłem blaszaka i tłumaczę sobie, że jestem jednak w ociupinkę lepszej sytuacji...

Ale takich kamperów (integr czy też pół, alkow) jeździ po drogach mnóstwo i wcale nie jestem przekonany, czy współczesne, nowe są dużo bezpieczniejsze.

mundek28

Na przejściu dla pieszych też można zginąć.Pech albo fart.

jerrylin

Wszystkie te crash - testy, na które tutaj wskazujecie robią wrażenie. Jednak podczas oglądania któregoś z nich zobaczyłem proponowane inne filmy YT (te z prawej strony) i tam dopiero zobaczyłem coś, co mną wstrząsnęło... Nie będę spał dziś w nocy, mój świat runął i już nigdy nie będzie taki sam. Zobaczcie sami - 7 sekunda filmu ! Bydlaki ! 

Zniszczyli Chevrolet Bel Air z 1959 roku rozwalając go o Opla Insignię z 2009 r ku uciesze gawiedzi ! Dalej już nie mogłem oglądać. Co to za ludzie!?

Commander

Cudowny skrzydlak.... 😤

Zulos

No fakty są takie, że dawniej takie czołówki kończyły się niemal zawsze tragicznie. Obecnie z wielu czołówek ludzie wychodzą z obrażeniami - czasem nawet niewielkimi.

Ciekawa byłaby czołówka takich dwóch integr, które dzieli powiedzmy 20 lat - 1997 vs. 2017. Może jest coś takiego w internetach?

RadekNet
41 minut temu, Zulos napisał:

Ciekawa byłaby czołówka takich dwóch integr, które dzieli powiedzmy 20 lat - 1997 vs. 2017. Może jest coś takiego w internetach?

Kiedyś już o tym pisałem - ciekawy były też crash test osobówki w trybie wakacyjnym - przyczepa na haku, walizki po dach, mnóstwo rzeczy w kabinie (laptopy, termosy, zabawki dzieci itd). 

PS
Z powodu takich testów kamperów to jak dla mnie istnieje tylko kampervan z wnetrzem możliwie solidnie skręconym z karoserią. Wiadomo, że to nigdy nie będzie poziom bezpieczeństwa współczesnej osobówki z poduszkami w każdym możliwym miejscu, ale też nie dykta i drewno klasycznego kampera. 

jacek00
Posted (edited)
22 minuty temu, RadekNet napisał:

Kiedyś już o tym pisałem - ciekawy były też crash test osobówki w trybie wakacyjnym - 

Już kiedyś o tym pisałem. Jeden z byłych forumowiczów miał taki crash test ale w realu, wyszli niemal bez szwanku:

Cytat

przyczepa na haku, walizki po dach, mnóstwo rzeczy w kabinie (laptopy, termosy, zabawki dzieci itd). 

Bezpieczne pakowanie się to też istotna sprawa. Ja nie wożę walizek po dach, nic mi nie lata w kabinie, u mnie nawet pies jeździ albo transporterze spiętym pasami, albo jest wpięty szelkami do pasa bezpieczeństwa. 

Edited by jacek00 (see edit history)

Tofel
Godzinę temu, Zulos napisał:

No fakty są takie, że dawniej takie czołówki kończyły się niemal zawsze tragicznie. Obecnie z wielu czołówek ludzie wychodzą z obrażeniami - czasem nawet niewielkimi.

Witam,

Tak w celach informacyjnych, choć zważywszy na przedział czasowy, wynik może być już nieaktualny.

DUCATO '93 vs DUCATO '02. Ale zabudowy od różnych producentów.

ADAC_crashtest_2002a.thumb.png.3f5b94ae1481cf5f45fd447d10dfa986.png

ADAC_crashtest_2002b.thumb.png.11356b7a04d96ea0e332d5992649ec95.png

Sama tabelka w celu lepszej analizy..

ADAC_crashtest_2002c.thumb.png.0d5de6fd99fc29ea9d82f26018f47f5c.png

Pozdrawiam

Zulos

Czy dobrze odczytałem, że to przy prędkości 32 km/h??

Marcin T
15 godzin temu, RadekNet napisał:

Kiedyś już o tym pisałem - ciekawy były też crash test osobówki w trybie wakacyjnym - przyczepa na haku, walizki po dach, mnóstwo rzeczy w kabinie (laptopy, termosy, zabawki dzieci itd). 

Tutaj jest inny crash z udziałem przyczepy. Chyba jest nieciekawy konflikt dyszla z pasażerami na tylnym siedzeniu 🤔

Piotrekm13

Ale to przy zdrowym uderzeniu w tył. Przy czołówce nie powinien się zaczep wyczepiać bo jest wtedy dociskany.

Przy podobnym uderzeniu w tył kampera efekt może być znacznie gorszy, bo w przyczepie przynajmniej nikogo nie ma.

Praktycznie wjechał do środka.