Skocz do zawartości

Okładziny cierne Westfalia SSK


ci_wilk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że inni koledzy robili to z okładzin szczęk hamulcowych...

Tylko okładziny z klocków to chyba inny materiał niż tutaj... okładziny wydają się twardsze, przynajmniej w laboratoryjnym badaniu paluchem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wypadku tekstolitu jest taniej i tekstolit nie wyciera kuli

przykładowo ,cena tekstolitu w wałek 25x500 cena 15 zł . Z półmetra  można na kroić pastylek a :yes: ż miło  :yay:​ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz. A idzie w tym dokładnie wyprofilować zagłębienie?

 dremelek albo kątówka i da radę w garażu, dokładność dotrze się na pierwszym wyjeździe  :]

 

robiąc na tokarce to już pełny komfort 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idzie w tym dokładnie wyprofilować zagłębienie?

Dlatego dałem zdjęcia. Jak napisałem, przejechałem tylko zygzakiem kilka metrów. Widać, że kula całkiem nieźle wpasowała się w zagłębienia.

Wstępnie profilowałem zagłębienie ściernicą kulistą na wiertarce stołowej. Potem papier ścierny na płótnie na kulę i ręczna robótka. Najpierw chyba 80, a potem 240.

Wkładki są dorobione z tekstolitu bo oryginalnie też był tekstolit. Na starych okładzinach tego za bardzo nie widać ale jak frezowałem je to już po zapachu widziałem z czym miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 5000km i jakoś kula nie zdarta i jest ok okładzinki wykonane z klocków tak że śmiej się dalej 

 

 zobacz jak wygląda skuteczność tłumienia, czy takie coś ma w ogóle sens

 

zobacz jak będzie wyglądała kula po 200 kkm - wiem że nie dojedziesz to takiego dystansu więc się nie przejmuj i śpij spokojnie, zobacz jak wyglądają kule w holownikach od lawet o ile znajdziesz jeszcze kogoś kto używa stabilizatora to lawety 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dałem zdjęcia. Jak napisałem, przejechałem tylko zygzakiem kilka metrów. Widać, że kula całkiem nieźle wpasowała się w zagłębienia.

Wstępnie profilowałem zagłębienie ściernicą kulistą na wiertarce stołowej. Potem papier ścierny na płótnie na kulę i ręczna robótka. Najpierw chyba 80, a potem 240.

Wkładki są dorobione z tekstolitu bo oryginalnie też był tekstolit. Na starych okładzinach tego za bardzo nie widać ale jak frezowałem je to już po zapachu widziałem z czym miałem do czynienia.

Ja też regenerowałem wczoraj te wkładki tekstolitem,jednak wydaje mi się ,że oryginalne okładziny były może z tekstolitu ale z domieszką wiórków mosiężnych lub miedzianych.Przy usuwaniu tych starych widać było domieszkę metalu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zobacz jak wygląda skuteczność tłumienia, czy takie coś ma w ogóle sens

 

zobacz jak będzie wyglądała kula po 200 kkm - wiem że nie dojedziesz to takiego dystansu więc się nie przejmuj i śpij spokojnie, zobacz jak wyglądają kule w holownikach od lawet o ile znajdziesz jeszcze kogoś kto używa stabilizatora to lawety 

Nie bawię się w teorie wszystko jest sprawdzone i to w różnych warunkach przy różnych prędkościach i takie tam inne i ta "skuteczność tłumienia" w prawdzie dziwny współczynnik hmmm, mam testowane różne okładziny mam dostęp do sprzętu czyli tokarka, szlifierki i inne , robiłem z różnego materiału (tekstolit, fosforobrąz, a nawet testowaliśmy z teflonu i te akurat były najgorsze ale nie niszczą kuli hehe ), mam propozycje najpierw zrób coś sam a potem neguj innych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.