Skocz do zawartości

Okładziny cierne Westfalia SSK


ci_wilk

Rekomendowane odpowiedzi

Romek, poproszę o pozostawanie kawałka materiału na okładzinki :).

Nie żebym miał zużyte bo dopiero jeden sezona maja za sobą (kontrolowałem bo wiem, że to nie czas je zużywa) ale już bedzie na przyszłość :).

Po co to będę gdzieś skuterem po sklepach jeździł i szukał (tym bardziej, że nie mam skutera) :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie czas na moją prezentacje.

Dzięki podpowiedzi że klockami ciernymi jest tekstolit (turbaks) zakupiłem 1 m. tekstolitu w formie wałka fi 22 mm, cena o zgrozo 22 zł za metr bieżący :lol:  :lol:  :lol:  attachicon.gifDSC_1529.JPG wałek w dwóch kawałkach bo nie mieścił się w kufrze  skutera za pomocą cyjanopanu wkleiłem wałek attachicon.gifDSC_1544.JPG następnie  dokonałem obcięcia  i wygląda to tak 

attachicon.gifDSC_1545.JPGattachicon.gifDSC_1547.JPG

a można też tak :

 

http://allegro.pl/okladziny-cierne-do-zaczepu-westfalia-ssk1-i6202124191.html:'(  :'(  :'(

Witam, a tak nie śmiało zapytam gdzie można zakupić takowy wałek  :hmm: , też bym chętnie zakupił na regenerację własnego zaczepu  :blagac: 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a tak nie śmiało zapytam gdzie można zakupić takowy wałek  :hmm: , też bym chętnie zakupił na regenerację własnego zaczepu  :blagac: 

 

Pozdrawiam serdecznie.

więc śmiało podpowiem:

http://allegro.pl/tekstolit-turbax-tekstolit-pret-walek-22x1000mm-i6253598154.html

jako że to prawie w Łodzi miałem odbiór osobisty ,więc miałem taniej i od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie czas na moją prezentacje.

 

brawo !

i nie trzeba klocków piłować ;)

 

swoją drogą to textolit jest materiałem "śliskim" z tego co piszą - o niskim wsp tarcia

 

ciekawe jak tam się spisują okładziny z klocków ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję Bardzo  :piwo:  Romku za info. Zakup już uczyniłem teraz tylko pozostało oczekiwać na kuriera :yay: , a następnie zgodnie z instrukcją dokonać regeneracji i będzie jak z salonu :hop1: .

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo !

i nie trzeba klocków piłować ;)

 

swoją drogą to textolit jest materiałem "śliskim" z tego co piszą - o niskim wsp tarcia

 

ciekawe jak tam się spisują okładziny z klocków ?

Na razie okładziny z klocków spisują się idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno byc lepiej, bo większe tarcie, pytanie czy da sie to odczuć

odczuć ? powiem tak przyczepka  prowadzi się idealnie próbowałem wprowadzić ją w bujankę i rewelacja jakieś ciężarówki czy wiatry boczne nie straszne a kula haka  na razie też nic jest w idealnym stanie a troszkę już kilometrów zrobiła , nawet zastanawiam się czy montować amortyzatory gdyż nie mam u siebie a założyłbym tylko po to żeby odciążyć gumy w osi a tak na marginesie mam już wytoczone następne okładziny z fosforobrązu kiedyś zamontuje a to znowuż z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczuć ? powiem tak przyczepka  prowadzi się idealnie próbowałem wprowadzić ją w bujankę i rewelacja jakieś ciężarówki czy wiatry boczne nie straszne a kula haka  na razie też nic jest w idealnym stanie a troszkę już kilometrów zrobiła , nawet zastanawiam się czy montować amortyzatory gdyż nie mam u siebie a założyłbym tylko po to żeby odciążyć gumy w osi a tak na marginesie mam już wytoczone następne okładziny z fosforobrązu kiedyś zamontuje a to znowuż z ciekawości

 

:yes:

 

ja na prowadzenie swojej też nie narzekam, testowane w różnych warunkach i problemów nie było

ba kiedyś przejechałem 150km z odpiętym stabilizatorem i też różnicy nie czułem  :skromny:

 

dlatego ciekaw jestem czy odczułeś różnice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To i ja się pochwalę moimi zregenerowanymi okładzinami. Stan na foto po jeździe próbnej ( kilkanaście metrów  :-] ). 

Próbowałem trochę poprawić fabrykę i zrobiłem odrobinę grubsze okładziny. Niestety okazało się, że pole tolerancji jest tak małe iż nie kalkuluje się pogrubianie.

W końcu zyskałem jakieś 1/4 mm grubości i 40 minut w plecy bo musiałem doszlifowywać zagłębienie od początku. Wychodzi na to, że 1 mm na obydwu okładzinach to około 1 cm na amortyzatorze. Tak że licujemy okładzinę z klockiem, robimy zagłębienie pod kulę i powinno być git  :jump:

W razie potrzeby służę wszelką pomocą kolejnym majsterkowiczom - pisać na PW.

ps. 

Jeszcze raz podziękowania dla Ptaka za dostarczenie materiału na okładziny  :piwo:

 

post-5494-0-48851400-1510846962_thumb.jpg

 

post-5494-0-16555700-1510846986_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.