Skocz do zawartości

Okładziny cierne Westfalia SSK


ci_wilk

Rekomendowane odpowiedzi



A wpadłem na pomysł aby zregenerować stare okładziny z klocka hamulcowego.. :)

 

Witam dziś zrobiłem to co kolega opisał, wyżej , wyciąłem z klocka hamulcowego okrąg i wkeiłem go na miejsce okładziny wyrzłobiłem wgłębienie na kule,dalej dotrze się sama,zaczepiłem sam zaczep na kule i zapiołem stabilizator,niebyłem w stanie przekręcić samego zaczepu na przedłużce z dużym oporem przesunął się troszke, znakiem tego działa jak nalezy,koszt wyniósł mnie 1godz w tym 20min picia kawki,klocek ze złomu

dla chętnych próby jutro mogę fotkę wrzucić

potrzebne narzędzia

szlifierka kątowa

tarcza do cięcia

tarcza do szlifofawnia

papier ścierny 80

klej do metalu

klocek hamulcowy

powodzenia
 


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A wpadłem na pomysł aby zregenerować stare okładziny z klocka hamulcowego.. :)

 

Witam dziś zrobiłem to co kolega opisał, wyżej , wyciąłem z klocka hamulcowego okrąg i wkeiłem go na miejsce okładziny wyrzłobiłem wgłębienie na kule,dalej dotrze się sama,zaczepiłem sam zaczep na kule i zapiołem stabilizator,niebyłem w stanie przekręcić samego zaczepu na przedłużce z dużym oporem przesunął się troszke, znakiem tego działa jak nalezy,koszt wyniósł mnie 1godz w tym 20min picia kawki,klocek ze złomu

dla chętnych próby jutro mogę fotkę wrzucić

potrzebne narzędzia

szlifierka kątowa

tarcza do cięcia

tarcza do szlifofawnia

papier ścierny 80

klej do metalu

klocek hamulcowy

powodzenia

 

 

.

A jaki klej zastosowałeś chodzi mi o nazwę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja poproszę o fotki

no więc załączam

co do kleju,to wziełem z drukarni troszke,nazwy nieznam,jakiś czarny

na fotce jest ciemne miejsce,tam dolega kula,mogłem zrobić większe wgłębienie,kula dotrze 

post-7875-0-58401300-1363461661_thumb.jpg

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Delikatnie odświeżę temat, właśnie się zorientowałem że coś jest nie halo ze stabilizatorem, demontaż okładzin ciernych wykazał skrajne ich zużycie. Tak jak wyżej myślę o regeneracji, zacząłem już nawet usuwać stary element cierny jednak idzie bardzo ciężko. Czy ktoś kto regenerował wkładki może opisać jak usunął ten materiał. Aha i na jaką głębokość wchodzi w tłoczek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

własnie zrobiłem ok 1000km z budką i zacząłem słyszeć stukanie podczas ruszania najprawdopodobniej na zaczepie. podczas hamowania jest ok nie słychać uderzenia i budka hamuje. położenie "kreski na zaczepie" mieści się normie między -/+ jednak jest już blisko + a wcześniej było na środku.

pytanko do znających temat; okładziny do wymiany czy coś innego (zaczep wesfalia hobitka 495)

 

i jeszcze jedno pytanko czy smarować kulę haka smarem ?

 

dzięki za pomoc :dzieki:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

własnie zrobiłem ok 1000km z budką i zacząłem słyszeć stukanie podczas ruszania najprawdopodobniej na zaczepie. podczas hamowania jest ok nie słychać uderzenia i budka hamuje. położenie "kreski na zaczepie" mieści się normie między -/+ jednak jest już blisko + a wcześniej było na środku.

pytanko do znających temat; okładziny do wymiany czy coś innego (zaczep wesfalia hobitka 495)

 

i jeszcze jedno pytanko czy smarować kulę haka smarem ?

 

dzięki za pomoc :dzieki:  

Przy zaczepach ze stabilizatorem absolutnie nie wolno smarować haka smarem. Co do stukania to mało prawdopodobne aby stukało przez okładziny cierne. Mi akurat puka na suwadle najazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co do stukania to mało prawdopodobne aby stukało przez okładziny cierne. Mi akurat puka na suwadle najazdu.

 

sprawdzałem amortyzator, trzeba użyć siły żeby go wcisnąć i wraca powoli to chyba jest ok ? :hmm:   a jeśli to okładziny to jak zdemontować zaczep i je wymienić ? tam nie ma żadnych śrub :niewiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zaczepie masz dwa ramiona od stabilizatora, są one umocowane na 2 sworzniach zabezpieczonych zawleczką. Wyciągasz te trzpienie, i wysuwacz z korpusu zaczepu dwa tłoczki.

Ponadto pragne nadmienić że sa dwa rodzaje Westfalii SSK1 i SSK2, mają różne tłoczki. Ja przerabiałem temat w SSK2. Z samymi tłoczkami (zakupem) będziesz miał spory problem.

Edytowane przez terrino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zaczep.

zdemontowałem go i są dwie tulejki na bokach ( prosty montaż i demontaż ) zaznaczyłem 1 i 2 to są te całe okładziny ?  jeśli to one są przyczyną to zostało mi poszukać i zakupić.

 

 

post-7943-0-01294000-1373555797_thumb.jpg

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zaczep.

zdemontowałem go i są dwie tulejki na bokach ( prosty montaż i demontaż ) zaznaczyłem 1 i 2 to są te całe okładziny ?  jeśli to one są przyczyną to zostało mi poszukać i zakupić.

Tak, to są te okładziny. Na lewo od nich masz te trzpienie, od dołu na nich zawleczki, zdejmujesz, wyjmujesz trzpienie i już okładziny wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.