Skocz do zawartości

230 a 250 różnica w jeździe.


kopczyn

Rekomendowane odpowiedzi

@cosik3 ale tu dochodzimy do czegoś innego, do takiego podróżowania jak napisałem to kamper i to najlepiej zrobiony z busa. Dla mnie mobilność budki polega na tym że jedziemy na kamp, zostawiamy na parceli budę i solo realizujemy to o czym napisałeś. Nie widzę powodu a tym bardziej sensu pchania się z budą do małego miasteczka na zwiedzanie. Mam na myśli zwiedzanie a nie przejechanie przez miasteczko, bo nawet z budą 230 będzie ciężko znaleźć miejsce do zaparkowania. A co do szerokości i układu, zależy kto co potrzebuje, ja chciałem piętrusa i dodatkowo podkowę, ma to dla nas znaczenie bo jeździmy też zimą gdzie życie nie odbywa się ciągle przed budą. I tak, przy tym układzie dla mnie 230 nie wchodzi w grę, jestem po prostu za wielki, 190cm i 110kg robi swoje, nawet w 250tce nie jest dla mnie super przesteonnie, a już np kolega ma knausa z takim układem tylko 230, i nigdy nie odczuł ciasnoty, tylko że jest niski, drobny i waży niewiele ponad połowe tego co ja. 

 

Także jest za dużo zmiennych żeby jasno stwierdzić która szerokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, jacekzoo napisał:

@cosik3 ale tu dochodzimy do czegoś innego, do takiego podróżowania jak napisałem to kamper i to najlepiej zrobiony z busa. Dla mnie mobilność budki polega na tym że jedziemy na kamp, zostawiamy na parceli budę i solo realizujemy to o czym napisałeś. Nie widzę powodu a tym bardziej sensu pchania się z budą do małego miasteczka na zwiedzanie. Mam na myśli zwiedzanie a nie przejechanie przez miasteczko, bo nawet z budą 230 będzie ciężko znaleźć miejsce do zaparkowania. A co do szerokości i układu, zależy kto co potrzebuje, ja chciałem piętrusa i dodatkowo podkowę, ma to dla nas znaczenie bo jeździmy też zimą gdzie życie nie odbywa się ciągle przed budą. I tak, przy tym układzie dla mnie 230 nie wchodzi w grę, jestem po prostu za wielki, 190cm i 110kg robi swoje, nawet w 250tce nie jest dla mnie super przesteonnie, a już np kolega ma knausa z takim układem tylko 230, i nigdy nie odczuł ciasnoty, tylko że jest niski, drobny i waży niewiele ponad połowe tego co ja. 

 

Także jest za dużo zmiennych żeby jasno stwierdzić która szerokość

dobrze, że napisałeś o knausie bo myślałbym że mówisz o mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie chodziło mi o zwiedzanie z przyczepą (parkowanie), też jestem zwolennikiem jej odstawienia, ale bardziej o miejsce gdzie się chce dojechać i zmianą miejscówki co 2-3 dni, nie wszędzie prowadzą autostrady i ekspresówki, co innego jak jednorazowo i kawałek musisz dojechać wąską drogą a inaczej jest jak masz taki styl podróżowania. Ja np wolę przejechać się lokalnymi drogami jeśli jest zdecydowanie bliżej niż nadkładać drogi lecąc ekspresówką, prędkość przelotowa niewiele mniejsza, a co za tym idzie zysk czasowy za kółkiem (na szczęście moja przyczepa nie jest szeroka, choć do mieszkanie nie pogardził bym szerszą :) ). Za to zdarzyło mi się wielokrotnie latać z szeroką towarówką i, o ile w trasie, jak pisałem wcześniej, to kwestia przyzwyczajenia, to po lokalnych drogach już nie jest tak różowo i tempo spada drastycznie, prawie przy każdej mijance czy wysepce musisz mocno zwolnić.

Tak jak piszesz jest dużo zmiennych mających wpływ na wybór szerokości i trudno ocenić, która jest lepsza, zależy to od indywidualnego podejścia.

Edytowane przez cosik3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna różnica w jeździe. Trzeba tylko bardziej uważać. Przecież TIRy wjeżdżają wszędzie. Za to wygoda nieporównywalna.

Zaliczyliśmy góry w Albanii po drogach gdzie większość z Was nie chciałaby jechać.

I nie chodzi o to, że przejechać da się wszędzie z mniejszym lub większym kłopotem ale o normalne podróżowanie z komfortem w tle.  Bo różnica w komforcie jest niezaprzeczalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie znalazłem lepszego tematu i nie w jeździe tylko obecnie sobie stoją. 

Akurat znajomy na chwilę porzucił u mnie swoją przyczepę. Zakończyła mnie aż taka różnica w szerokości wizualnie. Zostanę zdecydowanie przy swoje 210 a kolega nie wyobraża sobie innej jak 250. Jednak jeśli ktoś niezdecydowany to może zdjęcie coś pomoże w wyborze. 

 

IMG_20220327_200943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 230cm ale wiem, że 250cm robi dużą różnicę w środku.. musiałbym mieć jakiegoś niezłego busa-holownika żeby zdecydować się ciągać 250-tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 robi kolosalną różnicę w środku - ale jak dla mnie stanowczo gorzej się jeździ po drogach "bocznych" (mimo że wiele ludzi twierdzi że "tak samo się jeździ"), sam przejechałem około 60km i uważałem że bardzo byłem zadowolony iż 250 nie kupiłem i wybrałem 225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.