Skocz do zawartości

Rozladowany akumulator


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawilem swiatlo w przyczepie na ok miesiac:). Akumulator zelowy w tej chwili ok8, 45V. Myslicie ze da sie go jeszcze uratowac? Nie jestem w stanie go teraz podlaczyc, ale nie wiem czy nie kupic od razu nowego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na uratowanie, podepnij go najpierw pod zwykły prostownik, bo ładowarka rozpozna go jako 6v. Jak ruszy to wtedy podłącz pod jakąś dobrą ładowarkę co ma opcję reanimacji 

 

w hobbitce miałem aku, dostałem go jako leżaka co nie wiadomo ile leżał i nie dawał żadnuch oznak, w ten sposób go zreanimowałem i działa do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy napięciu 8,45 V, wiele ładowarek rozpozna jeszcze prawidłowo akumulator. Jeśli na taką trafisz, to możesz od razu zacząć standardowe ładowanie w trybie dla accu żelowego, chyba że jest w ładowarce dodatkowa funkcja regeneracji, ale i bez niej, żelówka powinna wrócić do pracy. Musisz mieć jednak świadomość, że nie osiągnie już swojej znamionowej pojemności. Być może stopień utraty pojemności będzie przez Ciebie akceptowalny i accu posłuży jeszcze jakiś czas, ale musisz już bardzo dbać o jego prawidłową eksploatację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ładowarka powinna rozpoznać jeszcze Twój accu, jako 12 V, więc podłącz ją i ustaw tryb "AGM". Nie podałeś pojemności accu, ale ładowanie potrwa dosyć długo. Gdy ładowarka pokaże, że accu jest naładowany, to nie odłączaj jej, ale pozostaw ładowanie jeszcze przynajmniej przez dobę, dwie. Gdyby ładowarka jednak nie rozpoznała akumulatora, to podłącz go pod najprostszą standardową ładowarkę pozbawioną elektroniki, tak jak napisał Jacek. Utrzymuj ładowanie jedynie do wartości napięcia na accu ok. 10 V, po czym podłącz już ładowarkę procesorową.

Gdy accu będzie naładowany i ładowarkę odłączysz, to rozładuj go nie więcej, jak o 1/3 jego pojemności i natychmiast powtórz proces ładowania (z przedłużeniem o dobę). Potem podczas normalnej eksploatacji, staraj się nie rozładowywać akumulatora bardziej, niż do 50 % pojemności znamionowej. Wpłynie to pozytywnie na jego pozostały czas eksploatacji i trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/24/2018 at 5:59 PM, w79 said:

Zostawilem swiatlo w przyczepie na ok miesiac:). Akumulator zelowy w tej chwili ok8, 45V. Myslicie ze da sie go jeszcze uratowac? Nie jestem w stanie go teraz podlaczyc, ale nie wiem czy nie kupic od razu nowego... 

Doprowadziłeś do głębokiego rozładowania więc powinieneś zapodać ładowanie wyrównujące. Do takiego ładowania Twoja ładowarka się nie nada, chyba że ma tryb ładowania wyrównującego ew. odsiarczaniającego. To ładowanie od początku małym, stałym prądem 0,02 C (dla aku 50Ah to prąd 1A) Przy takim potraktowaniu aku jest duża szansa na rezurekcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, nie wiem jakim cudem rozładował mi się aku w 3 tygodnie do 5V.

 Podłączyłem do ładowarki z biedry i ląduje się normalnie tylko czy z njego jeszcze coś będzie?

Druga sprawa to musiał być raczej coś włączone skore padł czy może z zimna :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kradnie albo jednak cosik zostało włączone - choćby kran niedokręcony tak że pompka już kręci, a woda nie leci....

 

Stąd zawsze przy dłuższym postoju bez użytkowania (bez podpięcia do 230V) odłączam jednym ruchem wszystkie urządzenia przyczepy!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.