Skocz do zawartości

Wgniecenia w przyczepie


polka0305

Rekomendowane odpowiedzi

 

 Cześć,

Kupiłam przyczepę z takimi drobnymi uszkodzeniami i chciałam je naprawić i czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy jest gdzieś w Polsce, firma lub osoba która mogłaby mi pomóc usunąć te uszkodzenia.

Dziękuję za pomoc.

DSC_0539.JPG

DSC_05371.jpg

DSC_05361.jpg

 

DSC_05381.jpg

Edytowane przez polka0305 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego filmu ponizej  wynika że takie sprawy są naprawiane nawet przy "rybiej łusce" i takiego właśnie zakładu szukam.

 

 

 

https://hbc-system.com/en-gb/products/caravan-and-mobile-home-repair-systems/caravan-repair-system

 

Edytowane przez polka0305 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... filmik jest często umieszczany jako pokazowy .... lecz w naszym pięknym kraju nie słyszałem o zakładzie, który w ten sposób podejmuje się naprawy ...

Jedyną metodą stosowaną w takich (czy innych) przypadkach jest wymiana poszycia (czyt. całości blachy) na której są uszkodzone miejsca (a to są już konkretne koszty).

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie pisze przedmówca, naprawa (o ile da się to wypchnąć) będzie polegała na wypchnięciu, a nie wyciągnięciu wgniecenia. Wymiana całego elementu to duży koszt. Wypchnięcie od środka  to dziurawienie ściany od środka i styropianu. Warto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Na gładkiej blasze może*. Na tłoczonej będziesz miał płaskie gładkie placki? Nie będzie to wyglądało nic a nic lepiej (wręcz gorzej). 

Blacha aluminowa po wypchnięciu, tym bardziej rybia łuska, nie wróci za bardzo do pierwotnego kształtu, ani nie odtworzy się w ten sposób faktury. Po wypchnięciu blachy, pozostaną pustki, minimalna wprawdzie objętość, ale w miejscu, w którym nie powinno ich być.

*Co do szpachlowania - ta blacha jest bardzo cienka i wiotka, to słaba baza do szpachlowania, czy wypełnianai wgnieceń/zagłębień szpachlą. Klasyczna szpachla może po prostu odspoić po brzegach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 15:38, czyś napisał(a):

Klasyczna szpachla może po prostu odspoić po brzegach. 

 

 

jeśli po czasie odchodzi to tylko i wyłącznie nieprawidłowa aplikacja.....

na filmie widać że tez jest aplikowana rzadka szpachla..... dodatkowo jeśli dziury spore to wypełnia się pierw masa klejacouszczelniajaca

dlaczego ta metoda jest mało popularna w pl? bo ilość roboczogodzin jakie pochłania taka usługa  jest ogromna, a co za tym idzie tanio nie jest.....

i nie zawsze wychodzi ładnie.....

przed.jpeg

po.jpeg

po1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 24.09.2018 o 12:11, TomekKnaus napisał(a):

.... filmik jest często umieszczany jako pokazowy .... lecz w naszym pięknym kraju nie słyszałem o zakładzie, który w ten sposób podejmuje się naprawy ...

Jedyną metodą stosowaną w takich (czy innych) przypadkach jest wymiana poszycia (czyt. całości blachy) na której są uszkodzone miejsca (a to są już konkretne koszty).

TOM

To trzeba szukać.  Ja osobiście robię  kontaktu.883535101 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.