Skocz do zawartości

Kolizja przyczepa Adria likwidacja szkody


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu ‎2018‎-‎09‎-‎23 o 23:15, Jarosław69 napisał:

Jak czytam.... PZU to dostaję dreszczy.

Współczuję. Jedyne pocieszenie ,że wszyscy cali i zdarzenie w kraju.

Nie czekaj na bieg wydarzeń. Dobry rzeczoznawca  i czas pracuje na twoją korzyść.

Mój wpis był trzecim w tym temacie. Wróżką nie jestem ale wg jagodka starym tetrykiem.

Jagodek - dorzuć się koledze do kosztorysu...nie musisz mi odpowiadać - koledze pomóż.....w problemie  ?

Albo pokryj różnice gdyby kolega Kopczyn zdecydował się na remont złomu - to byłoby takie ludzkie ..pomóc koledze i podbudować image PZU !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cosik3 napisał:

fajną mają wycenę roboczogodziny, ciekawe gdzie za tyle robią?

Ceny muszą być rzeczywiste, czyli muszą umieć wskazać warsztat, który za takie stawki to zrobi. Ciekawe gdzie taki znajdą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wilk435 napisał:

Wstawiaj cepke do serwisu na bezgotówkową naprawę.

Wycena śmiech

a co jesli serwis bedzie chcial sie wyrobić w kosztach ? bede miał piankowóz a nie kemping. Dla PZU to wygodne - powiedza no my za naprawe zaplacilismy, o zle wykonana naprawe prosze dochodzic we wlasnym zakresie z serwisem

 

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wilk435 napisał:

Wstawiaj cepke do serwisu na bezgotówkową naprawę.

Wycena śmiech

Wstawi do serwisu i co dalej jak i tak TU nie zapłaci za naprawę tzw. "bezgotówkową".  Jak zapłaci to w/w kwotę a resztę poszkodowany. Musi iść do sądu i przy tym generować koszty sprawy. Nie rozmawiać za dużo bo to nic nie da. To nie rzeczoznawca liczy tylko "dzieciaki" - zapewne studenci zwani likwidatorami szkody.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siostrze teraz chcieli wypłacić za kolizję Peugeot 407 4500zl wstawiła do ASO naprawa wyszła koło dychy.

ASO się baruje

 

Myślę że ci ktoś.tu doradzi jakiś dobry serwis.

Z tego zyja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w tym porypanym kraju nie może być normalnie. Miałem jeszcze nadzieję że ta wycena będzie normalna. 

 

W DE jakoś trochę normalności może być, akurat jest u mnie kuzyn naprawić auto, mała obcierka, tylny zderzak i pęknięty klosz lampy. Z oc sprawcy, wycena niemieckiego aso bmw, 2400€ i miał możliwość naprawy u nich albo wzięcia tej kasy i naprawiania na własną rękę, bez żadnych fakturmczy innych bzdetów, przyjechał teraz do PL naprawić auto. A u nas chcą wydymać bez mydła i to w świetle prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kopczyn napisał:

a co jesli serwis bedzie chcial sie wyrobić w kosztach ? bede miał piankowóz a nie kemping. Dla PZU to wygodne - powiedza no my za naprawe zaplacilismy, o zle wykonana naprawe prosze dochodzic we wlasnym zakresie z serwisem

 

Wstaw do autoryzowanego serwisu. Będą musieli naprawić zgodnie ze sztuką i wytycznymi Adria. Tak robią to w Elcampie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca tylko kwalifikuje elementy do wymiany albo naprawy z naciskiem TU na naprawę. Tak na prawdę powinno się dobrać do :pupa: rzeczoznawcy za fałszowanie opinii i świadome zaniżenie wartości naprawy przez kwalifikowanie elementów do naprawy.

Osobiście znam rzeczoznawcę, który pracował uczciwie dla TU ale już nie pracuje. Jak opowiadał, że np próg w samochodzie po uderzeniu w bok kwalifikował do wymiany to TU wydzwaniało do niego aby to zmienił na naprawę a na piśmie nie chcieli mu dać. I tak "stary", dobry samochodziarz wyleciał z pracy z TU.

A taki właściciel musi teraz wyłożyć kasę na naprawę i później się bujać nie wiadomo ile aby to wyrwać + ewentualne odsetki ustawowe. A jak się zapożyczy na naprawę to zapłaci większe odsetki niż ustawowe bo nikt mu nie pożyczy na tak niską marżę.

I tak się rąbie w :pupa: w polsce (bo jaki tu mieć szacunek?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jacek00 napisał:

Wstaw do autoryzowanego serwisu. Będą musieli naprawić zgodnie ze sztuką i wytycznymi Adria. Tak robią to w Elcampie:

 

Napisałem właśnie do elcampa czy zrobią mi naprawę zgodnie z wyceną PZU :D a jeśli nie to dlaczego. Mam nadzieję że udzielą wyczerpującej odpowiedzi - przyda się w sądzie

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kopczyn napisał:

Napisałem właśnie do elcampa czy zrobią mi naprawę zgodnie z wyceną PZU :D a jeśli nie to dlaczego. Mam nadzieję że udzielą wyczerpującej odpowiedzi - przyda się w sądzie

Jak zobaczą taką wycenę to raczej padną ze śmiechu :D To nawet Andrewa, czyli niezależny warsztat, za tyle tej przyczepy nie ruszy. WIem ile mi policzył za naprawę a uszkodzenia przy Twoich to były tak naprawdę duperele.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.