Skocz do zawartości

Kolizja przyczepa Adria likwidacja szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Maras napisał:

Współczuje tego zdarzenia . 

Tak zapytam bo może nie doczytałem .  Masz oświadczenie sprawcy czyli nie wzywałeś policji . 

Policja przyjechała ale uznali ze skoro sami juz spisalismy oswiadczenie to nie musza interweniować, spisali tylko dane uczestnikow zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, kopczyn napisał:

Policja przyjechała ale uznali ze skoro sami juz spisalismy oswiadczenie to nie musza interweniować, spisali tylko dane uczestnikow zdarzenia.

To dzięki temu obyło się bez mandatu dla sprawcy :) Tak naprawdę policja do niczego nie jest potrzeba. Np na Węgrzech praktykuje się tylko oświadczenia. Policja nawet sprawcy nie karze mandatem jak u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Passata i tylko  dwa lub trzy elementy nie były malowane po fabryce . Działał jak lep na muchy jak miód na misia średnio co pół roku pier........cie ,każdy pchał się do środka przez zamknięte drzwi lub klapę :) no kuźwa miał taką moc przyciągania albo taki był pechowy. A zaznaczę ,że mam i miałem cały czas full zniżkę .

Z tych kilkunastu zdarzeń miałem dwa oświadczenia napisane na papierze i w tych dwóch zdarzeniach dwa razy było pajacowanie ze strony sprawców. Raz ,że on się jednak rozmyślił a drugim razem to bajkę opowiadał na komisariacie ,że przestraszył się ogolonego typa i napisał co mu powiedziałem. W pierwszym przypadku miałem świadka i poszło w miarę gładko. A w drugim trwało to prawie rok bo potrzebny był dla sądu rzeczoznawca dwa razy.

I po tych zdarzeniach jak mam konkretne szkody i jestem nie winny dzwonię i czekam na przyjazd policji . 

Ale miejmy  nadzieję ,że z Adrią będzie wszystko OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kopczyn napisał:

Policja jest potrzebna jak nie mozna ustalic sprawcy albo jest wypadek ze szkoda na zdrowiu lub życiu. 

Jasne, mówimy cały czas o kolizji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek troszkę inny, bo chodziło o przyczepę towarową ale pozwolę sobie opisać. Jakieś 2 lata temu gość tirem (zaczęła go wyprzedzać naczepa na mokrej drodze) posłał mnie do rowu. Ciągnięta przeze mnie przyczepa dostała lekkiego strzała od naczepy (policja stwierdziła to, po śladach na błotniku przyczepy). Po wyciągnięciu z rowu okazało się, że czop piasty po przeciwnej stronie jest wygięty więc przyczepka wróciła do domu na lawecie. Poza tym lekko pogięły się burty w kilku miejscach, skręcił zaczep no i wyrwało ten błotnik. Rzeczoznawca z PZU faktycznie nie bardzo wiedział co z tym zrobić. Porobił fotki i pojechał. Została orzeczona szkoda całkowita ale odszkodowanie moim zdaniem było całkiem dobre. Przyczepa 2 letnia, wartość zgodnie z dokumentem zakupu około 3000, odszkodowanie 2150 zł. Koszt naprawy przyczepy to tylko zakup zaczepu (jakieś 50 zł) + przegląd, bo zatrzymany został dowód. Reszta wykonana i naprawiona we własnym zakresie. Ponieważ przyczepa była pożyczona i musiałem się rozliczyć (zwrócić kasę) to wystawiłem ją na sprzedaż. Poszła za 2000. Czysty zysk około 1000 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Bardzo mi przykro. Ale zdarzenie... masakra.

Nawet nie rozmawiaj o niczym innym jak szkoda całkowita. Wycenią budę, a wrak masz sam sprzedać. Potem wyrównają różnicę. Tyle że to teoria. Wycena przyczepy to podstawa. Od tego zaczną się kalkulacje. Pokaż rzeczoznawcy średnie ceny podsłuch w PL i DE. Sam się do tego nie przyłoży...

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2018 o 08:26, jacekzoo napisał:

No to za takie coś raczej Ci nie oddadzą, markiza i klima nie jest częścią budki poza tym raczej nie zostały uszkodzone, co innego mover. Ale walcz i szarpaj każdy grosz. Przykra sprawa ale dobrze że tylko kolizja i wszyscy cali

Wszystko co było w przyczepie oraz do przyczepy przymocowane w momencie zdarzenia nawet butelka z piwem ? jeżeli taka uległa uszkodzeniu, należy się zadośćuczynienie finansowe za utracone rzeczy. Podobnie jest z każdym pojazdem. Jeżeli poszkodowany miał opłacony urlop należy mu się zwrot kosztów utraconych z tego tytułu. Jak nie masz na nazwisko Kaleta ( która za szkodę komunikacyjną  otrzymała 2 mln. zł. na zasadzie porozumienia stron - jawny przekręt) to będzie ciężko otrzymać uczciwą rekompensatę.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Nawet nie rozmawiaj o niczym innym jak szkoda całkowita. Wycenią budę, a wrak masz sam sprzedać. Potem wyrównają różnicę. Tyle że to teoria. Wycena przyczepy to podstawa. Od tego zaczną się kalkulacje. Pokaż rzeczoznawcy średnie ceny podsłuch w PL i DE. Sam się do tego nie przyłoży...

Dziś udało się dodzwonić do opiekuna szkody. Pani powiedziała że rzeczoznawca niepotrzebny, że zrobi wycenę na podstawie zdjęć. O nic nie pytałem, tylko poprosiłem o adres @ aby podesłać więcej zdjęć bo w aplikacji była możliwość dodania tylko 2. Czekam więc na wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jarosław69 napisał:

"Opiekun szkody" ... to nic innego jak menda ,która dyskretnie będzie dążyć ,żebyś poszedł w skarpetkach na następny urlop zamiast pojechać z kampingiem.

Ale już milknę......

i tak pojade kempingiem i tak, kupie przed koncem roku bo ceny spadaja w DE pona zime. A sprawa PZU może ciągnąć się ile potrzeba - choć wolałbym szybkie załatwienie sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.