Skocz do zawartości

Kolizja przyczepa Adria likwidacja szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiem jeszcze raz - musisz mieć wycenę . Nie swoją robioną na kolanie lecz warsztatu który ewentualnie zajmuje się naprawą przyczep . Warsztatu który ogarnie WSZYSTKO i SZCZEGÓŁOWO co trzeba zrobić . Włącznie z najmniejszymi pierdołami , śrubkami itp  Nie musisz jej potem tam naprawiać  . Jeżeli już będziesz ją miał , wyślij do ubezpieczyciela odwołanie . Taka wycena jest podstawą następnych działań . Bez niej nic nie wygrasz , nie będziesz miał żadnych podstaw .
I jeszcze tylko dodam , bo pojawiają się dziwne wpisy - TU zwraca koszty naprawy do ceny rynkowej  i ani złotówki więcej . Kwota naprawy nie może przewyższyć ceny przyczepy .

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wtrące swoje dwa grosze. Miałem kuku z motorem, sprawa podobna bo ciężko temat do naprawy. Jakiś życzliwy człowiek położył mi zaparkowany motor. Pękło parę plastikow coś się poryswoalo, wgiela puszka wydechu itd.

Sprawę likwidowlaem z AC bo sprawcy brak. Wycena PZU 2300PLN. Wstawiłem motor do serwisu Kawasaki , dostałem kosztorys na 11700, PZU odrzucilo, zwróciłem się do importera z prośbą o pisemną informację że producent nie przewiduje malowania elementów a jedynie wymianę ma nowy, który przychodzi w kolorze. Założyłem sprawę w sądzie, po 2.5 roku dostałem kwotę z wyceny z ASO plus odsetki. Odsetki pokryły koszty prawnika.

Podstawa to wycena i prawnik. Nie czekaj nie myśl nie rób sobie nadzieji. Jedz z tematem na grubo i bez wazeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, infer napisał:


Podstawa to wycena i prawnik. Nie czekaj nie myśl nie rób sobie nadzieji. Jedz z tematem na grubo i bez wazeliny.

Do elcampa juz napisałem - czekam na wecene. PZU zapowiedziało weryfikacje wyceny, poczekam do końca tygodnia może udziela jakiejs odp. Odciagam pisanie pism, sadow, prawnikow. Jestem szczesliwym człowiekiem, a biurokratyzm budzi we mnie złość i zabiera życiową energie. Dzieki koledzy za rady, chcac niechcac pewnie z nich skorzystam bo innej opcji nie będzie.

Myślałem że sprawa szybko pozytywnie sie zakonczy, z poczatku PZU nie robilo problemow przy zglaszaniu szkody i holowaniu i wogole, problem zaczely sie od wyceny

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , to chyba najmądrzejsze rozwiązanie . Są kancelarie które zajmują się tylko i wyłącznie wyrywaniem odszkodowań komunikacyjnych .
A jednocześnie odezwij się do producenta czy to jest w ogóle naprawialne . Wyślij swoją dokumentację foto i zadaj pytanie . Jeżeli producent napisze że nie przewiduje takiej możliwości , to nawet się nie szarp !
Zdanie producenta jest niepodważalne .
Ja dwukrotnie pisałem właśnie do producentów aby podważyć to co pisał ubezpieczyciel . W obydwu wypadkach dostałem odpowiedź i był to koronny argument dla Rzecznika Ubezpieczonych . Ubezpieczalnie kłamią w żywe oczy i liczą na niewiedzę pokrzywdzonych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, august831 napisał:

Tak , to chyba najmądrzejsze rozwiązanie . Są kancelarie które zajmują się tylko i wyłącznie wyrywaniem odszkodowań komunikacyjnych .
A jednocześnie odezwij się do producenta czy to jest w ogóle naprawialne . Wyślij swoją dokumentację foto i zadaj pytanie . Jeżeli producent napisze że nie przewiduje takiej możliwości , to nawet się nie szarp !
Zdanie producenta jest niepodważalne .
Ja dwukrotnie pisałem właśnie do producentów aby podważyć to co pisał ubezpieczyciel . W obydwu wypadkach dostałem odpowiedź i był to koronny argument dla Rzecznika Ubezpieczonych . Ubezpieczalnie kłamią w żywe oczy i liczą na niewiedzę pokrzywdzonych .

dobrze mówisz, jedynie szanse na odpowiedź od Adrii są na granicy 1% . Bardziej celowałbym w odpowiedź od Elcampu, może nawet na podstawie dokładnych fotek. Osobiście zrobiłbym też pomiary przyczepy - zbieżność, oraz czy rama prosta oraz elementy trzymające podłogę.

faktycznie jak się nie pali to możesz czekać na info z PZU. Ja bym ruszał jednak sprawę z Elcampem, bo u nich to też potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maarec napisał:

dobrze mówisz, jedynie szanse na odpowiedź od Adrii są na granicy 1% . Bardziej celowałbym w odpowiedź od Elcampu, może nawet na podstawie dokładnych fotek. Osobiście zrobiłbym też pomiary przyczepy - zbieżność, oraz czy rama prosta oraz elementy trzymające podłogę.

faktycznie jak się nie pali to możesz czekać na info z PZU. Ja bym ruszał jednak sprawę z Elcampem, bo u nich to też potrwa.

Napisać można , nic nie kosztuje .
A swoją drogą pomimo podniesienia składek Ubezpieczalnie dalej walą w  ....... .
Przecież po naprawie wyjedzie na drogę następny ulep . Po 2-3 latach będzie na sprzedaż .
Już więc widzicie jaki jest tego mechanizm ... Sami zmuszają ludzi do takiego postępowania .
Nikt nie wywali 25000 tys na złom , więc każdy stara się uratować te pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, august831 napisał:

Są kancelarie które zajmują się tylko i wyłącznie wyrywaniem odszkodowań komunikacyjnych

I taki telefon dzisiaj dostałem, dzwonili właśnie w sprawie dodatkowych pieniędzy do szkody która
była spowodowana do trzech lat w wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 13:30, Cezarr napisał:

I taki telefon dzisiaj dostałem, dzwonili właśnie w sprawie dodatkowych pieniędzy do szkody która
była spowodowana do trzech lat w wstecz.

spokojnie, dobra kancelaria sięgnie ponad 15 lat do tyłu. Aktualnie podobno jest ich więcej niż agentów ubezpieczeniowych. Mają układy z lekarzami w szpitalach, policją i na miejscu wypadku są prawie tak szybko jak pomoc drogowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

spokojnie, dobra kancelaria sięgnie ponad 15 lat do tyłu. Aktualnie podobno jest ich więcej niż agentów ubezpieczeniowych. Mają układy z lekarzami w szpitalach, policją i na miejscu wypadku są prawie tak szybko jak pomoc drogowa :)

A nawet przeglądają ogłoszenia, mam wystawione auta i wczoraj o 8 rano już zadzwonili że widzieli ogłoszenie ale oni nie w sparwie kupna
auta tylko właśnie o odszkodowania, czytają ogłoszenia i mają już numer telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piatek mialem wizyte rzeczoznawcy pzu. pogadalismy troche, przedstawilem swoj punkt widzenia czekam na kolejna wycene. Na stronie PZU pojawila sie infirmacja Dziękujemy, że mogliśmy wycenić uszkodzenia pojazdu. Teraz na podstawie systemów eksperckich i analizy dokumentacji oszacujemy wysokość wypłaty. Wkrótce otrzymasz od nas informację w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.