Skocz do zawartości

Kolizja przyczepa Adria likwidacja szkody


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, jagodek napisał:

Otóż poszkodowany może jedynie czekać te 30 dni od momentu otrzymania wszystkich dokumentów przez Zakład Ubezpieczeń, a nie od momentu zgłoszenia szkody. Opinia  zewnętrznego rzeczoznawcy samochodowego nie ma żadnej wartości dla Zakładu Ubezpieczeń i sądu. Sąd powoła własnego z listy biegłego rzeczoznawcę w razie procesu.

nie wiem o czym tym w ogóle mówisz ?  jaki sąd i jaki rzeczoznawca zewnętrzny? co i jaka wartość dla TU ? Poczytaj proszę o warunkach rozliczenia szkód komunikacyjnych , obejrzyj jeszcze raz na "trzeźwo" proces produkcji przyczepy kempingowej i spróbuj jeszcze raz. Bez urazy.

Do twojej świadomości ! Pierwsze oględziny pojazdu są "ŚWIĘTE". Nie ma znaczenia który rzeczoznawca to zrobi - czytaj niezależny czy zlecony przez TU. Minute po oględzinach jeżeli nie będzie wzmianki w protokole oględzin o możliwości wystąpienia dodatkowych oględzin właściciel przyczepy może ją rozkręcać jak chce. Kapito. !!! A Sąd wyślę swojego ? kogo i co? do oględzin czego ?  

Wojna idzie ! Oni są już w większości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Commander napisał:

Ależ założę się że na wiosnę budą będzie do sprzedania, a sprzedający o ew usterkach nie będzie miał żadnego pojęcia.

Mam nadzieje że tak nie będzie, szczególnie że nawet prowizoryczne naprawienie tego ( aby nie rzucało się w oczy ) nie bedzie tanie ani łatwe Np. zmiana poszycia czy pekniety frontowy plastik czy oś. takich rzeczy nie da sie zamaskować bez wymiany całości. Napewno nie bede jej naprawiał, już rozgladam sie za nową a z ubezpieczycielem bede sprawy powolutku zalatwiał. Narazie kontaktu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jagodek napisał:

 

Otóż poszkodowany może jedynie czekać te 30 dni od momentu otrzymania wszystkich dokumentów przez Zakład Ubezpieczeń, a nie od momentu zgłoszenia szkody. Opinia  zewnętrznego rzeczoznawcy samochodowego nie ma żadnej wartości dla Zakładu Ubezpieczeń i sądu. Sąd powoła własnego z listy biegłego rzeczoznawcę w razie procesu.

Zanim coś napiszesz przynajmniej zapytaj wujka google  ...

Jeśli spodziewasz się wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia OC powinno ono być wypłacone w terminie:

  • 30 dni od zawiadomienia o szkodzie,
  • po kolejnych 14 dniach (jeśli w terminie 30 dni wyjaśnienie pewnych okoliczności wypadku było niemożliwe),
  • najpóźniej do 90 dni od zawiadomienia o szkodzie, jeśli w trakcie prowadzonej likwidacji szkód pojawiły się okoliczności utrudniające wydanie decyzji przez ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania przekraczając termin 90 dni jedynie w sytuacji, gdy toczy się postępowanie karne lub cywilne.

    A całą wypowiedź przeczytałem , ale nie ma co komentować .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał:

Moja nowa oś podobno 13.000zł. Delta alko.

Tu jest na 1300 

  https://www.trailer-center-discount.com/de/al-ko-achse-typ-delta-si-n-12-245586.html   

na 1500 kg może być droższa  tak max 200 eurasów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest na 1300 
  https://www.trailer-center-discount.com/de/al-ko-achse-typ-delta-si-n-12-245586.html   
na 1500 kg może być droższa  tak max 200 eurasów. 
U mnie 1700kg. Cenę podaję z dużego serwisu, pewnie da się kupić taniej.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maarec napisał:

U mnie 1700kg. Cenę podaję z dużego serwisu, pewnie da się kupić taniej.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

 Wiem  wiem , ale znając Polskie realia to serwis kosztuje i to sporo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek zaczyna mieć zabarwienie humorystyczne.

Może kolega pisze o cenach części kradzionych - wtedy pewnie oś w tej cenie się "znajdzie".

Z resztą "znalezionych" części już nie będzie tak łatwo bo to specyfiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, po co ja to opisuję? Ceny wziąłem z akt sądowych sprzed 2 lat i opinii biegłego sądowego powołanego do oceny opinii 2 rzeczoznawców "zwykłych". Naprawa dotyczyła szkody w przyczepie na południu Polski i odszkodowania dochodzonego przed sądem.

@helmut - dlaczego mnie pouczasz? Skąd wiesz, że wiadomości których rzekomo nie posiadam sprawdzają się w praktyce?  Jeżeli nie wiesz o czym piszę i jednocześnie zarzucasz mi ignorancję w kwestii znajomości wypocin w internecie to trochę słabo brzmi. 

@maarec - "znając polskie realia" to kolejny mit i legenda. 

Wymiana podłogi - to wymiana sklejki uszkodzonej części podłogi z solidnym zapasem. 

Trywializowanie i wyśmiewanie innego zdania, na zasadzie  "wiem lepiej, bo tak" niczemu nie będzie służyć. Jeżeli forum będzie służyło wymianie opinii stetryczałej "loży fachowców",  to mnie to przestaje interesować.

Nie oczekuję odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam już wycene rzeczoznwcy PZU, pośmiejmy się razem :)

 

Zrzut ekranu 2018-10-1 o 15.06.51.png

Zrzut ekranu 2018-10-1 o 15.11.19.png

Zrzut ekranu 2018-10-1 o 15.10.25.png

ludzie w PZU to idioci - jakim cudem ten gość - rzeczoznawca mam uprawnienia rzeczonawcy. On zakłada że poszycie można polakierować za 500 zł - szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kopczyn napisał:

Ok mam już wycene rzeczoznwcy PZU, pośmiejmy się razem :)

 

Zrzut ekranu 2018-10-1 o 15.06.51.png

Zrzut ekranu 2018-10-1 o 15.11.19.png

Zrzut ekranu 2018-10-1 o 15.10.25.png

Hmm, skąd oni te ceny wzięli? Ściana boczna za 1500 zł? Gdzie? Więcej za samą blachę zapłacisz. Najlepsze że oni co wycenili? Bo tu nawet nie ma kosztu movera?  Od kiedy oponę się wymienia tylko z jednej strony? Czy skoro podają takie stawki i takie ceny, to przypadkiem nie jest tak, że powinni Ci wskazać warsztat, który w takich cenach jest w stanie wykonać naprawę? :D 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.