Skocz do zawartości

Kolizja przyczepa Adria likwidacja szkody


Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Focus napisał:

Dokładnie tak kasacja - ale ja TU wycenia że naprawa będzie kosztować 8000 zł to nie zrobią całkowitej....

a podejrzewam, że tak temat likwidacji przez TU się zacznie...

Schody ze strony TU to na 1000 a nie na 100 %.

Dlatego na początku napisałem ,że zanim zaczną się uniki /procedury/ to już rozglądałbym  się za kumatym rzeczoznawcą i ewentualnie prawnikiem.

Polubownie nie rozejdzie się to po kosztach.

Nie pamiętam kto jest ubezpieczycielem ale jeśli PZU to schody będą tym bardziej kręte.

Porada u prawnika to 100ka może 2-wie a już na starcie poszkodowany będzie wiedział jak ma ćwierkach z tymi ptaszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakieś 2 lata temu pewien ubezpieczyciel uparł się na naprawę Volvo, w wieku ok roku, przebiegu poniżej 10.000km i wartości jako nowa ok 150.000zł.  Okazało się, że po przepychankach z salonem (solidny dzwon pod kątem prostym), klepnięto kosztorys na 90.000zł. Zabawa w kotka i myszkę trwała 3 miesiace plus z miesiąc naprawy (np nowy silnik). Całkowity koszt z wynajmem auta zastępczego itd wyszedł ok 130.000zł. Po drogach jeździ teraz volvo po mega dzwonie zamiast szkody całkowitej.

sprawa jest taka - tutaj faktycznie wycenią przyczepę na 25-30.000zł a naprawę poniżej 10.000zł i każą robić.

Osobiście szukałbym już rzeczoznawcy, chyba, że Ci się nie śpieszy. Niech oceni stan całej zabudowy a nie tylko miejsca uderzenia.

Jak masz czas wrzuć tutaj fotki jak wygląda podłoga, rama, oś - jak dla mnie to będzie idealna odpowiedź czy jest opcja na szkodę całkowitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Jak masz czas wrzuć tutaj fotki jak wygląda podłoga, rama, oś - jak dla mnie to będzie idealna odpowiedź czy jest opcja na szkodę całkowitą.

IMG_20180924_103123.jpg

IMG_20180924_103114.jpg

IMG_20180924_103120.jpg

IMG_20180924_103340.jpg

IMG_20180924_103027.jpg

IMG_20180924_103037.jpg

IMG_20180924_103133.jpg

IMG_20180924_103144.jpg

IMG_20180924_103156.jpg

IMG_20180924_103206.jpg

IMG_20180924_103214.jpg

IMG_20180924_103340.jpg

IMG_20180924_103500.jpg

IMG_20180924_103443.jpg

niestety ciezko wepchnac na kanał z kwadratowym kołem wiec nie mam jak zdrobic fotek od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ochłonąłem i myśle sobie tak. Dam szanse naszemu "polskiemu" ubezpieczycielowi. Jeśli wyceni to w miare uczciwie ( i takie mam nadzieje ) to sprawa sie szybko skonczy i bedzie można powiedziec ze PZU jest ok. Jesli np. zwroca cene rynkową przyczepy tj. 33-35 tyś + koszty wyposazenia dodatkowego ( klima markiza mover ) i sami zagospodaruja wrak to bedzie super. Jesli zwroca za przyczepe i mover a klime i markize bede musiał zdemontować to bedzie akceptowalnie. Jesli jednak beda sie bawić jak piszecie , to sprawa pewnie skonczy sie w sądzie ale wtedy bede domagał sie każdej zlotowki wraz z rekompensatą za utracony urlop, przechowywanie wraku itp. nie odpuszcze nic, bo to ja jestem poszkodowany, tymczasem system traktuje poszkodowanego jak podejrzanego, trzeba się bronic i niewiadomo co udowadniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga kasacja ,ściana kasacja , przód wizulanie lepiej ale i tak do roboty . A okaże  się jeszcze masa drobnych uszkodzeń na skutek uderzenia. Będą zapewne powyrywane mocowania ścian , mebli i reszty szpeju.

Konstrukcja delikatna gdzie czasami samo z siebie potrafi się wykręcić , wyrwać czy rozszczelnić na łączeniu meble/ściana. A co dopiero po takim uderzeniu.

Nie chcę więcej cię nakręcać - zaczynaj błyskawicznie od rzeczoznawcy i ewentualnie adwokata.

Co to za TU ?

Bez kosztorysu widać ,że w zasadzie trzeba by zbudować przyczepę od nowa ...czyli salon i 18 tysięcy Euro + dodatki.

Teraz doczytałem...PZU.   Mam po nich kilka dziur w plecach. Weź to na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kopczyn napisał:

Trochę ochłonąłem i myśle sobie tak. Dam szanse naszemu "polskiemu" ubezpieczycielowi. Jeśli wyceni to w miare uczciwie ( i takie mam nadzieje ) to sprawa sie szybko skonczy i bedzie można powiedziec ze PZU jest ok. Jesli np. zwroca cene rynkową przyczepy tj. 33-35 tyś + koszty wyposazenia dodatkowego ( klima markiza mover ) i sami zagospodaruja wrak to bedzie super. Jesli zwroca za przyczepe i mover a klime i markize bede musiał zdemontować to bedzie akceptowalnie. Jesli jednak beda sie bawić jak piszecie , to sprawa pewnie skonczy sie w sądzie ale wtedy bede domagał sie każdej zlotowki wraz z rekompensatą za utracony urlop, przechowywanie wraku itp. nie odpuszcze nic, bo to ja jestem poszkodowany, tymczasem system traktuje poszkodowanego jak podejrzanego, trzeba się bronic i niewiadomo co udowadniać. 

Polska rzeczywistość.

Po własnych doświadczeniach z PZU, radzę podobnie jak koledzy - od razu rzeczoznawca i prawnik pod pachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to miejsce i nie ten czas ,żeby Ci kolego Bimtextil snuć opowieść o "przygodach" z PZU.

Przyjmij , że w dobrej wierze radzę/radzimy koledze ,że w przypadku szczególnie tego "towarzystwa" poszkodowany musi być mocno przygotowany i zdecydowany w dążeniu do osiągnięcia celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili, jeżeli szkoda będzie likwidowana z OC sprawcy, do wartości Twojej szkody musisz dodać "rzeczywistą" szkodę w postaci uszkodzonego pojazdu /ów i "rzeczywiste" utracone korzyści ( udowodnione ) jakie mogłeś osiągnąć. Całość składa się na wielkość należnego odszkodowania od Zakładu Ubezpieczeń. Mogłeś też kontynuować urlop na koszt ubezpieczyciela i wynająć pojazd zastępczy ;)  Btw, PZU bardzo się zmieniło i obecnie nawet nie będziesz miał kontaktu z działem likwidacji szkód osobiście. Dokładnie przygotuj sobie dokumenty, zadbaj o wyczerpujący opis szkód  i przede wszystkim - nie kombinuj ! Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Boga Maarec , powiedz człowiekowi , że to jest SZKODA CAŁKOWITA !!!!!!!!!!!!!!!!! Tu nie ma żadnego gdybania. Nie wpędzajcie człowieka w żadne dodatkowe koszty za które będą i tak problemy ze zwrotem. Żadne naprawy,  lub gdybania czy warsztat to czy tamto.  Musi wezwać własnego rzeczoznawcę, zrobić wycenę i gotowe Żadanie ! wypłaty przedłożyć do ubezpieczyciela. Pozostałości wyceniam na 500 zł. Holownik musi trafić na warsztat i dokładnie obejrzeć mocowanie haka zwłaszcza z prawej strony do nadwozia. Powtarzam z prawej strony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to od razu możesz wymontowywać te wszystkie dodatkowe sprzęty które sam zamontowałeś (klima, markiza), moover można zostawić bo jak widać z niego nic już nie będzie, przyczepa do kasacji, oni Ci za te dodatki złotówki nie zwrócą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słyszę PZU i widzę karawaning....

....to dostaję dreszczy!!

ja 3 lata temu ''TYLKO'' do rozliczenia szybę miałem

5 miesięcy walki...

praktycznie cały sezon z poklejoną szyba się bujałem, na ostatni wyjazd sezonu się udało załatwić w 100tu % temat

i tak w dużej mierze dzięki CIERPLIWOŚCI firmy CarbonPlast!

 

https://plus.google.com/photos/111284147686192447190/album/6157888422920574209/6157894867299248962

https://plus.google.com/photos/111284147686192447190/album/6157888422920574209/6157894898774753154

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KubaL napisał:

Wg mnie to od razu możesz wymontowywać te wszystkie dodatkowe sprzęty które sam zamontowałeś (klima, markiza), moover można zostawić bo jak widać z niego nic już nie będzie, przyczepa do kasacji, oni Ci za te dodatki złotówki nie zwrócą? 

Do czasu oględzin nie możesz ani nie powinieneś nic wymontowywać. To wszystko stanowi o wartości przyczepy kempingowej przed szkodą. Zgodnie z art.6 na tobie spoczywa udowodnienie roszczeń. Przyczepa,  przyczepie nie jest równa i nie można podpierać się żadnymi wycenami katalogowymi.Twoja przykładowo posiada Mover i to już stanowi o innej wartości przyczepy kempingowej przed szkodą. Dla ciebie są ważne dwie wartości. Wycena przyczepy przed szkodą i wartość pozostałości. Ta pierwsza musi być dla ciebie jak najwyższa a ta druga jak najniższa inaczej PRZEPRASZAM za stwierdzenie - towarzystwo zrobi ciebie w "cygana".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Helmut napisał:

Na Boga Maarec , powiedz człowiekowi , że to jest SZKODA CAŁKOWITA !!!!!!!!!!!!!!!!! Tu nie ma żadnego gdybania. Nie wpędzajcie człowieka w żadne dodatkowe koszty za które będą i tak problemy ze zwrotem. Żadne naprawy,  lub gdybania czy warsztat to czy tamto.  Musi wezwać własnego rzeczoznawcę, zrobić wycenę i gotowe Żadanie ! wypłaty przedłożyć do ubezpieczyciela. Pozostałości wyceniam na 500 zł. Holownik musi trafić na warsztat i dokładnie obejrzeć mocowanie haka zwłaszcza z prawej strony do nadwozia. Powtarzam z prawej strony. Pozdrawiam.

Nie do końca rozumiem, ale popieram. To jest całka, a PZU zrobi swoje. Jest końcówka sezonu, masz czas, daj im szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.