Skocz do zawartości

Kolizja przyczepa Adria likwidacja szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek - nie pracuję w likwidacji szkód i piszę tu prywatnie bez gwarancji, że 100% jest pewnikiem.

Nic nie pójdzie na straty na początek - jeżeli akurat jechał laptop i się uszkodził to trzeba za niego zapłacić, nawet za utracone dane i tu może być czasem droga sprawa....  jak laptop cały i nie wymaga naprawy to poszkodowany zabiera i po sprawie - ale to wymieniasz ruchomości a nie stałe wyposażenie (nie zależnie czy fabryczne czy nie).

jakoś do tego trzeba podejść - przecież wyceniając wartość całości przy szkodzie jak uwzględnią wyposażenie dodatkowe to też ono powinno być później na tej słynnej aukcji dla łowców okazji :). Stan przedmiotu szkody nie powinien ulegać zmianie.

Natomiast odpowiedź  na drugie pytanie - nic nie jest rekwirowane - na 90% kolega dostanie na siłę wrak do dyspozycji (pewnie stoi dalej pod jego opieką), wrak będzie wyceniony wysoko - pewnie na kilkanaście tyś i wcale nie dostanie kontaktu do osoby która go kupi. W tym przypadku jest jeszcze fajne rozwiązanie, ale ja go tu nie mogę napisać. Padło chyba nawet na początku tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

51 minut temu, maarec napisał:

W tym przypadku jest jeszcze fajne rozwiązanie, ale ja go tu nie mogę napisać. Padło chyba nawet na początku tego wątku.

Marek jak nie możesz napisać to przynajmniej zacytuj :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał:

Marek jak nie możesz napisać to przynajmniej zacytuj :yes:

nie jest to takie łatwe, nie znalazłem a sprawdziłem pierwsze 10 stron tematu. Nie chodzi o to, że coś nielegalnego, tylko o to, że świat jest mały, internet też. Jak kolega skorzysta z polecanej metody to podłoży się bardzo jak ktoś trafi na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maarec napisał:

nie jest to takie łatwe, nie znalazłem a sprawdziłem pierwsze 10 stron tematu. Nie chodzi o to, że coś nielegalnego, tylko o to, że świat jest mały, internet też. Jak kolega skorzysta z polecanej metody to podłoży się bardzo jak ktoś trafi na ten temat.

Wszystko jasne :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kopczyn napisał:

Czy orientuje się ktoś, jak wygląda sprawa odzyskania kasy za wynajem przyczepy jeśli zdecydowalibyśmy się na wyjazd ? Ktoś przerabiał coś podobnego ? Może jakieś namiary do wypożyczalni która załatwia takie rzeczy bezgotówkowo ?

Jak najbardziej TAK ale trzeba uważać na paragrafy, czyli zachować kolejność czynności:

1. dzwonisz do ubezpieczalni meldując potrzebę wynajmu i prosisz o kontakty firm z którymi oni współpracują. Jeśli takowych nie maja to muszą podać wartość cennikową szacowanego najmu.

2. szukasz na własną rękę, jak znajdziesz musisz uzyskać od nich zgodę na konkretne wartości (liczbowe i czasowe).

3. jedziesz z koksem

Uwaga do pkt 1. jeśli nie wykonasz telefonu i nie uzyskasz zgody to morze być taka sytuacja: np. wynajmiesz za 250 / dobę a ich oferta opiewa na kwotę 220 zł to niestety ale zwrócą tylko 220. Lub jeśli wykażą że w tym samym okresie ich podnajemca posiadał taki sprzęt w dyspozycji za 170 zł to zwrócą też tylko 170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,teraz przykład czysto teoretyczny .

Mamy dzwon jadąc na urlop i  powiedzmy ,że mamy zgodę na wynajem budy   i kwotę , powiedzmy 250 PLN-ów /doba.

Ale mamy szczyt sezonu i żadnej budy nie jesteśmy w stanie wynająć bo wszystkie zarezerwowane  i co wtedy ?

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dostalem odp.

Informuję, że nie możemy zaproponować wynajmu bezgotówkowego przyczepy kempingowej, pismo informujace o zasadach wynajmu zostało wysłane do pana w dniu 24.09.2018r wraz z pismem informujacym o wymaganych dokumentach Z poważaniem PZU SA

co ciekawe nie dostalem zadnych pism o ktorym mowa. dostalem tylko smsa z linkiem do przeslania dokumentow

cos mi sie zdaje ze likwidacja szkody jest na etapie "olewka" czekanie ma mnie utemperowac w oczekiwaniach tymczasem coraz bardziej mnie tylko złości

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszła decyzja o szkodzie całkowitej . Wartosc samej przyczepy zanizona o jakies 35%. Nie jest tez uwzglednione nic z wyposazenia dadatkowego. Z wyposażeniem dodatkowym, wartość pozostałości wyceniono na 11 tyś :o. Czyli wypłata odszkodowania niewielka. Nie będę mówił nic o kwotach - chyba że szybko sprawa się zakończy po mojej myśli. Napisałem odwołanie, nic już nie będe mówił bo siły nie mam ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 18:55, august831 napisał:

W ciemno popieram ...

No cóż przygotuj się na wojnę ...
Znajdź kancelarię i się nie szarp . Do sk.......ów trzeba mieć zdrowie i cierpliwość , szkoda życia .
Oni liczą że większość i tak  odpuści . Tych co pójdą do sądu i wygrają mają wkalkulowane w swoje ryzyko .
Mnie walka zajęła 8 mcy i szło pismo za pismem do wszystkich co się dało ...
I pomimo że wiedzieli iż sprawie przygląda się rzecznik , walili w ........ do ostatniej złotówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaniżyć mogli i pewnie to zrobili. Ja tylko nie rozumem na jakiej podstawie chcesz odszkodowanie za wyposażenie dodatkowe.

Nie liczyłbym na odszkodowanie za klimatyzację, TV, markizę, jeśli te nie zostały uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacek00 napisał:

Ok, zaniżyć mogli i pewnie to zrobili. Ja tylko nie rozumem na jakiej podstawie chcesz odszkodowanie za wyposażenie dodatkowe.

Nie liczyłbym na odszkodowanie za klimatyzację, TV, markizę, jeśli te nie zostały uszkodzone

bo na licytacje wystawili z wyposazeniem dodatkowym ?

bo wyposazenie wplywa na wartosc przyczepy przed szkoda i na wartosc pozostalosci ? a czym wiecej warte pozostalosci tym mniejsze odszkodowanie ?

pozatym co innego jest tv gdzie mozesz zdemontowac i uzyc gdziekolwiek a co innego markiza dobrana pod dlugosc przyczepy lub klima z ktora tez nie mam co zrobic - a naklady ponioslem pare miesiecy przed wypadkiem i uzywalbym jej dalej gdyby nie wypadek

chyba bede pionierem jesli oprocz pzu pozwe likwidatora. Chyba tak zrobie bo mam tego dosc. internet jest pelny sytuacji gdzie ludzie skarza sie na pistepowanie likwidatorow, zanizanie wartosci itp. niszczy to moje zdrowie i uprzykrza zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, august831 napisał:

No cóż przygotuj się na wojnę ...
Znajdź kancelarię i się nie szarp . Do sk.......ów trzeba mieć zdrowie i cierpliwość , szkoda życia .
Oni liczą że większość i tak  odpuści . Tych co pójdą do sądu i wygrają mają wkalkulowane w swoje ryzyko .
Mnie walka zajęła 8 mcy i szło pismo za pismem do wszystkich co się dało ...
I pomimo że wiedzieli iż sprawie przygląda się rzecznik , walili w ........ do ostatniej złotówki .

chcialbym zrobic to sam - napisac swoj pierwszy pozew sądowy, bede potrzebowal tylko opinii bieglego , ale wczesniej zobaczymy co z odwolaniem, moze jednak bedzie dobrze ;)

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.