Skocz do zawartości

Kolizja przyczepa Adria likwidacja szkody


Rekomendowane odpowiedzi

zobaczymy ile powiedza za naprawe w elcampie ale to bedzie i tak powezej wartosci przyczepy. jesli pzu zaplaci za naprawe kwote przekraczajaca wartosc przyczepy to ok wstawiam naprawiam a PZU placi. gorzej jak nie bedzie chcialo zwrócić nakładów bo nie wiedzieli ze tyle to kosztuje

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, Commander napisał:

Skończy się na szkodzie całkowitej. Tyle że to potrwa.

no właśnie dlatego nie spiesze sie z wstawianiem do naprawy aby w trakcie widzimisie pzu nie uleglo zmianie. narazie dostalem info ze moge sobie naprawic a oni zwroca. gdyby bylo to 10 k zł to ok. bym zaryzykował ale tu będzie kilkadziesiat tysiecy i odzyskanie tego nic mi nie gwarantuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj złomu bo Cię PZU wyje...na stojaka.

Złom na plac i wszystkie kroki jak trzeba. Wszystko na piśmie po dwa razy. Nic na gębę od jakiegoś cwaniaka  na słuchawce.

Jest już o tym kilka stron.

Jak ruszysz temat to tylko zagmatwasz sytuację. Szukaj nowej "miłości" a trup niech leży i  niech toczy procedury.

Mam identyczną sytuację jak u Ciebie tyle ,że z innymi cwaniakami , innym kategorią pojazdu. Nie napiszę tu nazwy cwaniaka z oczywistych względów. Popełniłem błąd bo skorzystałem z oferty ,że mogę sobie naprawić a potem prosimy o fakturę . Cwaniaki zweryfikowały kosztorys z 12 tysięcy na 11,4 . Po wykonaniu wg zweryfikowanego kosztorysu naprawy i przedłożeniu faktury od autoryzowanego serwisu cwaniaki wypłaciły ....900 złotych.

Aktualnie za oszustów bierze się adwokat i sprawa niestety musi trafić do Sądu. Czasy normalności w tym kraju w tych tematach to już historia.

Każdą sprawę należy rozpatrywać jakbyś miał naprzeciw siebie Mafię.

Edytowane przez Jarosław69
bbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, august831 napisał:

Jak chcesz odezwij się prv podeślę Ci całą dokumentację mojej walki z TU wraz z wyrokami sądów . Sądy od paru lat inaczej patrzą na takie sprawy ...

Jak możesz to bym Cię prosił abyś wrzucił na forum te wszystkie dokumenty uprzednio zasłaniając wszelkie dane i numery spraw. ja chętnie sobie to pobiorę bo nie wiem co los przyniesie a po fakcie trzeba działać szybko i zdecydowanie.

Edytowane przez MARIOczy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MARIOczy napisał:

 

Jak możesz to bym Cię prosił abyś wrzucił na forum te wszystkie dokumenty uprzednio zasłaniając wszelkie dane i numery spraw. ja chętnie sobie to pobiorę bo nie wiem co los przyniesie a po fakcie trzeba działać szybko i zdecydowanie.

to dobry pomysł - wiele osób mogłoby mieć z tego pożytek

3 godziny temu, Commander napisał:

Kpoczyn idą deszcze. Zabezpiecz ten fragment folią bo woda...to woda.

załatwiłem parkowanie w dużym namiocie przemysłowym więc spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu i mam pytanie co zgłosiłeś do PZU?

Bo jeżeli opiekun dostał to co widać w temacie to po za tym, że o połowę obcina koszty to na łatanie boku starczy (nie naprawe prof).

A zgłosiłeś wymianę osi delta? Movera, ramy i podłogi?

Zawsze przy zgłaszaniu jest pytanie o uszkodzenia, może tutaj zawaliłeś?

Oczywiście nie bronię tego dziadostwa, bo takiej szkody nie da się oszacować bez wizyty na miejscu i warsztatu (pomiary).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rama jest krzywa to następna pozycja do kosztorysu  : Urządzenie Najazdowe NOWE  plus hak holowniczy.  A jak odmòwią to poproś to na piśmie i niech dadzą gwarancję że będzie z nim wszystko ok. Miałem dwa razy 'dzwon' z zapiętą przyczepą i dwa razy wywalczyłem nowe UN i nowy hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maras napisał:

Skoro rama jest krzywa to następna pozycja do kosztorysu  : Urządzenie Najazdowe NOWE  plus hak holowniczy.  A jak odmòwią to poproś to na piśmie i niech dadzą gwarancję że będzie z nim wszystko ok. Miałem dwa razy 'dzwon' z zapiętą przyczepą i dwa razy wywalczyłem nowe UN i nowy hak.

Skoro w kosztorysie uwzględnili wymianę tylko JEDNEJ opony, gdzie zgodnie z przepisami powinny być o takiej samej rzeźbie bieżnika, to myślisz że będą się przejmować takimi rzeczami jak hak czy urządzenie najazdowe? :D 

Przecież ten kosztorys przygotowywał totalny ignorant nie mający pojęcia nie tylko o przepisach, ale i o budowie przyczepy. Uwzględnił tylko wymianę poszycia, a w ogóle nie uwzględnił np wymiany drewnianego szkieletu w ścianie, uzupełnienia styrodurem. Itp itd

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maarec napisał:

Wracam do tematu i mam pytanie co zgłosiłeś do PZU?

Bo jeżeli opiekun dostał to co widać w temacie to po za tym, że o połowę obcina koszty to na łatanie boku starczy (nie naprawe prof).

A zgłosiłeś wymianę osi delta? Movera, ramy i podłogi?

Zawsze przy zgłaszaniu jest pytanie o uszkodzenia, może tutaj zawaliłeś?

Oczywiście nie bronię tego dziadostwa, bo takiej szkody nie da się oszacować bez wizyty na miejscu i warsztatu (pomiary).

nie ma pytań o uszkodzenia w aplikacji PZU nie da sie dodać własnych rzyczeń, można dodać dokumenty jakie są wymienione - takie rzeczy jak oględziny powinien przeprowadzić rzeczoznawca. I przeprowadził - na podstawie chyba zdjęć.

13 minut temu, jacek00 napisał:

Przecież ten kosztorys przygotowywał totalny ignorant nie mający pojęcia nie tylko o przepisach, ale i o budowie przyczepy. Uwzględnił tylko wymianę poszycia, a w ogóle nie uwzględnił np wymiany drewnianego szkieletu w ścianie, uzupełnienia styrodurem. Itp itd

Czekam do konca tygodnia, jeśli nie będzie konkretów z PZU, to piszę pismo z konkretnym rządaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kopczyn napisał:

nie ma pytań o uszkodzenia w aplikacji PZU nie da sie dodać własnych rzyczeń, można dodać dokumenty jakie są wymienione - takie rzeczy jak oględziny powinien przeprowadzić rzeczoznawca. I przeprowadził - na podstawie chyba zdjęć.

 

i tu jest pies pogrzebany. Tak jak pisali przedmówcy wyżej. Szkoda trafiła do praktykanta / likwidatora / ucznia, który na podstawie fotek policzył co widać i po sprawie. Znam takich co ucieszyłoby te 4800zł, zrobiliby za połowę łatę z blachy i śmigali z uśmiechem dalej. Na to liczy likwidacja szkód, że nie będziesz się z koniem kopał.

napisz pismo, podaj dokładne uszkodzenia. Jak masz koło zapasowe to weź przyczepę na dobrą stację kontroli i sprawdź geometrię, oraz ogólny stan ramy pod spodem. Dokładnie wymień co jest uszkodzone, nie krępuj się i zaznacz, że żądasz oględzin rzeczoznawcy z uprawnieniami do przyczep. Dla mnie to jest kpina, że takie coś robią na telefon i fotki.

Ostatnia sprawa - ja dalej podtrzymuję - nawiąż kontakt z autoryzowanym serwisem skoro taki w PL istnieje. Niech się kierownik (bardzo miły człowiek) wypowie jakie mogą być koszty i czy są w stanie zrobić pomiary, wycenę napraw. Oni pewnie maja umowę z PZU.

jakby co to pamiętaj o fakturze za lawetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maarec napisał:

Ostatnia sprawa - ja dalej podtrzymuję - nawiąż kontakt z autoryzowanym serwisem skoro taki w PL istnieje. Niech się kierownik (bardzo miły człowiek) wypowie jakie mogą być koszty i czy są w stanie zrobić pomiary, wycenę napraw. Oni pewnie maja umowę z PZU.

jakby co to pamiętaj o fakturze za lawetę.

Powiem jeszcze raz, że zgodnie z Art. 6 KC to na poszkodowanym spoczywa udowodnienie swoich roszczeń. Kopczyn,  nie masz innego wyjścia jak samemu przedstawiać do TU swoje roszczenia. TU policzyło ciebie z metra i dla nich to jest teraz temat wyjściowy. Rzeczoznawca musi zrobić oględziny i pies go "olał" skąd on będzie, następnie wszystko policzyć i potem roszczenie finansowe złożyć do ubezpieczyciela. Przy takim uderzeniu dlaczego nie wykonano oględzin holownika? Ty nie masz na co czekać bo to i tak nic nie da. Wspomniałem wcześniej, że z TU się nie dyskutuje. To jest szkoda całkowita i nic tego nie zmieni. Również podczas zgłaszania szkody ciebie nie interesują jakieś formularze PZU tylko tu sporządzasz swoje roszczenie i wysyłasz pocztą poleconym. Wtedy oni są zobowiązani do twojego roszczenia nadać numer szkody. Takimi formularzami zgłoszeniowymi oni sobie podporządkowują klientów. 

Takie wyliczenie to "skur......stwo" - przepraszam za mocne wyrażenie ale ten który  podpisał takie wyliczenie , w sądzie zrobiłbym z niego IDIOTĘ. Musiałby przed sądem udowodnić , że nie leczy się psychiatrycznie ani w przeszłości się nie leczył. Już na wstępie rozprawy adwokat ubezpieczyciela musiałby udowadniać sądowi, że osoba która to podpisała to nie wariat.

Zniszczono tobie urlop, przyczepę i uszkodzono auto. Koszty zaczynamy od ca. 30 tys. zł. i one będą się generować. Ale najpierw twoje roszczenie i od tego zaczynamy a nie od jakiegoś wyliczenia "bibliotekarki". Tutaj bez sądu się nie obejdzie. Już "przedbiegi" to pokazały. Jak do sądu sprawa trafi to naturalnie musisz walczyć o całkowite zadośćuczynienie wraz z kosztami sądowymi i twojego prawnika. Szczerze współczuje tego niepotrzebnego stresu. To jest inna cywilizacja. 

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.