Skocz do zawartości

Żarówki LED-owe


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się podpinam pod 230V, to już nie polecasz?

Moim zdaniem, ledy nie dają tak naturalnego światła jak żarówka, dlatego ja jak podpinam się do prądu to korzystam z normalnych żarówek, natomiast ze względu na bardzo niskie zużycie prądu przez LEDy używam ich jak korzystem z akumulatora. Poza tyl LEDy dają światło bardziej punktowe i przez to nie oświetlają tak dobrze przestrzeni jak zwykłe żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabulon, po za tym przy żarówkach led , nie można czytać , czy cos precyzyjnego robić - te żarówki do tego się nie nadają . Owszem jak oświetlenie dodatkowe , by sie nie zgubić w przyczepce :ok: , ale zostawic choc jedną normalną do czytania itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Wymiana w samochodzie na ledy nie ma sensu,alternator daje sobie rade,a głównych żarówek nie zastąpimy ledami.W przyczepie jak najbardziej,sam sobie zamówiłem w LED LIGHTING SYSTEM (Szymon Kowiel).Jak przyjdzie przesyłka to dam znać o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONZIO,z ktorej strony w-wa jestes. jak ze strony wyszkowa to mozemy sie umuwic i zobaczylbys jak to u mnie wyglada, bo mam zalozone ledy w srodku.

Cześć.

Wielkie dzięki za propozycję.

Niestety ja mieszkam za Piasecznem, także mam do Ciebie 100km, jak nic.

 

Ja już kupiłem żarówki (na razie na start) 4 szt. 5W i włożyłem je do auta do tablicy i do kierunkowskazów bocznych. Nie wiem czy to coś daje, ale mam.

Wyczulam (bo się sam zrobiłem) żeby nie kupować żarówek 21w/5w w kolorze czerwonym (jeśli się ma lampy kolorowe), ponieważ światło jest znacznie słabsze od zwykłej żarówki., można powiedzieć, że wręcz ledwo widoczne.

Teraz jeszcze chcę kupić tzw. rurkowe (do przyczepki), ale na razie w sklepie znalazłem po 22zł i do tego niebieskie. Poszukam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem pomiary. Trzeba przyznać, że żarówki ledowe, rzeczywiście pobierają mniej prądu, ale, są niestety ale. Trzeba najpierw zorientować się czy miejsce, w którym byśmy chcieli je zamontować nadaje się do nich. Opiszę tu swoje spostrzeżenia co do żarówek tzw 21W (białych).

Wynika to z faktów, że:

1) ich obudowy są ciut szersze od baniek szklanych (tradycyjnych żarówek);

2) żarówki te ewidentnie NIE NADAJĄ SIĘ do kierunkowskazów (głupieje przerywacz, przez mniejszy pobór prądu, wydaje mu się, że żarówka jest nie obecna w systemie), z wyłączeniem żaróweczek 5W (te można spokojnie zmienić w kierunkowskazach bocznych, u mnie przynajmniej nic się nie dzieje);

3) tak jak pisali już koledzy, żarówki te mają zupełnie inny kont świecenia, tzn. światło jest bardzo mocne, ale w ustawieniu centralnym żarówek (odpadają więc klosze lamp np. tak jak u mnie w cycepce, gdzie żarówki leżą płasko na boku).

4) trzeba koniecznie zorientować się, czy posiada się barwione klosze, czy barwione żarówki.

5) kolor ich świecenia jest niezupełnie biały (posiadają odcień błękitu);

Reasumując, mnie udało się wymienić żarówki w podświetleniu tablicy rejestracyjnej, kierunkowskazach bocznych oraz świetle stopu dodatkowego. Nie wiem jaki z tego zysk, ale zobaczymy. A i dokupiłem jeszcze żarówki do przyczepki także do podśw. tablicy i świateł przednich pozycyjnych (są to żaróweczki rurkowe, 6 diodowe), zobaczymy jak się sprawdzą, po podłączeniu do prostownika dawały naprawdę mocne światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zamontowalem całkowicie dodatkową instalacje oświetleniową na diody led.

Kąt świecenia jest zależny od zastosowanych diod.

Ja zrobilem sobie zestawy połączonych szeregowo 4 kwadratowych diod (aby wytrzymały napięcie 12V) i zainstalowałem te zestawy na suficie, nad kuchenką, nad wejściem do przyczepy (na zewnątrz).

kwestia kolorystyki, kąta świecenia, jasności to kwestia doboru odpowiednich diod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myslałem, że sobie odpuścisz-wytrwały i dociekliwy jesteś. :blagac:

Cześć Krzysiu, bo u mnie to jak w piosence, "nie spoczniemy - nim dojdziemy...". :ok:

 

Ja zrobilem sobie zestawy połączonych szeregowo 4 kwadratowych diod (aby wytrzymały napięcie 12V) i zainstalowałem te zestawy na suficie, nad kuchenką, nad wejściem do przyczepy (na zewnątrz).

Nooo, ale Ty wykonałeś kawał dobrej roboty od podstaw, ja ze swoją znajomością elektroniki musiałem posłużyć się produktami wykonanymi przemysłowo.

 

Pozdrowionka :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.