Skocz do zawartości

Zakup i rejestracja pojazdu wymagającego długiego remontu


leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to temat TABU ściśle tajne. Nawet jak poszedłem do ubezbieczyciela i poprosiłem o potwierdzenie, to wił się jak piskorz i udawał, że nie wie o czym mówię.
Ale zaprzeczyć już nie mógł :palacz:
Faktycznie. Do tej pory myślałem, że to tylko pojazdy zabytkowe mają takie przywileje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, august831 napisał:

Aby pojazd był historyczny musi przejść odpowiednią procedurę i dostać żółte blachy . Nie wprowadzaj w błąd

Guzik prawda. Czytać i korzystać :thank:

 

ubezpieczenie  40+.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pojazd był historyczny musi przejść odpowiednią procedurę i dostać żółte blachy . Nie wprowadzaj w błąd


A wpisałes "pojazd historyczny" w Google i przeczytałeś wycinek ustawy, który o tym mówi? Rękę daje, że nie.

Radek Wrodarczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te historyczne i zabytkowe to trochę kłopotu bo nie można np wyjechać bez zgody za granicę  i masę innych obowiązków a przywilej to z tym płaceniem OC .
Znalazłem w internecie ze teraz można pojazd wycofać czasowo  . Legalnie .  OC się płaci a pojazd nie musi mieć przeglądu .Oczywiście pojazd nie może się poruszać po drogach ale skoro nadaje się do remontu to i tak w niczym to nie przeszkadza .
Jak by wcześniej sprzedający zgłosił wycofanie czasowe a potem umowa i do UK to wtedy przecież nie trzeba przeglądu bo pojazd jest czasowo wycofany . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, BUMERANG napisał:

Guzik prawda. Czytać i korzystać :thank:

 

ubezpieczenie  40+.png

Co to jest pojazd historyczny?

Pojazd historyczny to określenie pochodzące z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych OC. Pojazd musi spełniać co najmniej jeden z poniższych warunków by mógł być uznany za historyczny:

 

·         pojazd, który został wpisany do rejestru zabytków lub który znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazd wpisany do inwentarza muzealiów (tzw. pojazd zabytkowy)

·         lub pojazd mający co najmniej 40 lat

·         pojazd mający co najmniej 25 lat pod warunkiem, że posiada większość oryginalnych części (minimum 75%, w tym główne podzespoły). Dodatkowo dany model samochodu musi być wycofany z produkcji od przynajmniej 15 lat.

·         pojazd uznany przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji

Więc nigdzie nie ma mowy o uznaniu za takowy wprost ze względu na wiek . Nawet przez urzędnika .Spełnienie tych warunków wiąże się z procedurą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RadekNet napisał:

Ehhh... Punkt drugi przeczytaj jeszcze raz uważnie ;)

Ja mam dwa "pojazdy historyczne" - jeden z punktu drugiego, a drugi z ostatniego. Nie teoretyzuje.

Radek Wrodarczyk
 

ok ,  mam dwa pojazdy łapiące się na historyczne . Jak rozmawiać z ubezpieczycielem aby załapać się na zniżkę ? Przecież to jest jego dobra wola że zastosuje się do tych przepisów ... Jak do tej pory miałem tak , że jak powiedziałem iż jeden z nich stoi w garażu bez ważnego przeglądu bo nim nie jeżdżę to dostałem 300% zwyżki . Oczywiście zmieniłem natychmiast TU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś nie płacić, skoro masz pojazd historyczny. To nie jest dobra wola tylko przepis prawa polskiego.
A zniżki to jakby inny temat...na którym się nie znam, bo płacę ubezpieczenie miesięczne tylko jak chcę pojeździć.

Radek Wrodarczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, august831 napisał:

ok ,  mam dwa pojazdy łapiące się na historyczne . Jak rozmawiać z ubezpieczycielem aby załapać się na zniżkę ? 

Wydrukuj sobie ten mój załącznik i daj mu pod nos. Nie musisz w ogóle rozmawiać :miga: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Wydrukuj sobie ten mój załącznik i daj mu pod nos. Nie musisz w ogóle rozmawiać :miga: 

Sprawa była załatwiana telefonicznie , typ w ostatni dzień ubezpieczenia oznajmił mi tę radosną nowinę .
Ja będę się sterał jednak załatwić żółte blachy . Np w razie dzwonka ubezpieczyciel sprawcy musi doprowadzić pojazd do stanu sprzed wypadku . Bez blach w takich wiekowych samochodach najmniejszy dzwonek to szkoda całkowita .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BUMERANG napisał:

Bo to temat TABU ściśle tajne. Nawet jak poszedłem do ubezbieczyciela i poprosiłem o potwierdzenie, to wił się jak piskorz i udawał, że nie wie o czym mówię.

Ale zaprzeczyć już nie mógł :palacz:

Nic tajnego, kłopot dla agenta, papiery, aneksy i tyle. Procedura nie jest prosta, ale opisana w ustawie. Z uśmiechem odsyłam takich klientów do konkurencji, na różne sposoby;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tajnego, kłopot dla agenta, papiery, aneksy i tyle. Procedura nie jest prosta, ale opisana w ustawie. Z uśmiechem odsyłam takich klientów do konkurencji, na różne sposoby;) 

 

Możesz doprecyzować jaka procedura nie jest prosta?

No bo mamy trzy sprawy apropos pojazdu historycznego - wypowiedzenie OC, kupno OC na czas krótszy niż rok (miesięczne np) i temat zniżek na weterana.

Rozumiem, że chodzi o liczenie tych zniżek?

 

 

Radek Wrodarczyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.