Skocz do zawartości

Przegroda w kamperze


Karol123

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, MARIOczy napisał:

Wywalasz podwójne siedzenie i przegrodę, wstawiasz siedzenie pojedyncze homologowane (np z takiego samego tylko pojedyncze), jedziesz do rzeczoznawcy, mówisz, że chcesz osobowy (200 - 300 zł) i jedziesz na OSKP z tym kwitem. później do WK po nowy DR i masz osobówkę.

Czyli dość proste  ;) 

12 godzin temu, adaml61 napisał:

Od 1 lipca zmieniły się przepisy, odnośnie zmiany przeznaczenia pojazdu , teraz nie jest to takie proste ,

Coś więcej trzeba zrobić? Ładowności nie chcę zmieniać, nawet może zostać 3 os. ale chciałbym mieć tylko 2 fotele. Ławka 2os. nie wygląda na zbyt wygodną no i wtedy nie ma przejścia na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dokonujesz zmian konstrukcyjnych polegających m.in. na zmniejszeniu liczby miejsc to musi być też zmiana na 2os w dokumentach.

Teraz wybierz OSKP na której będziesz robił badanie pojazdu po zmianach konstrukcyjnych i zapytaj UDS-a czy będzie wymagał opinii rzeczoznawcy. Następnie zadzwoń do WK i zapytaj czy będą wymagali z warsztatu samochodowego zaświadczenia z dokonanych zmian konstrukcyjnych.

Jak to u nas w kraju co zwyczaj to obyczaj i nie wszędzie musi być tak samo. Fajnie to widać np na starych przyczepach. Jedne mają przeciwmgłowe a inne nie mają a różnica jest taka, że badania robią na różnych SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.10.2018 o 18:53, MARIOczy napisał:

To wg Ciebie może sobie dostawić dwa fotele z meblowego i tak jeździć z rodzinką?

. Nit tu nie mówi o fotelach z meblowego:mlot: . Przepisy dotyczą pojazdów ciężarowych w nich trzeba aby montaż siedzeń był zamontowany przez uprawnione instytucje . Nie ma słowa o pojazdach specjalnych . Czyli przerabiasz np. z ciężarowego na specjalny kempingowy zgodnie z obowiązująca technologią . W takim wypadku określi to diagnosta a nawet moze wspomóc sie opinią rzeczoznawcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej trzeba zrobić? Ładowności nie chcę zmieniać, nawet może zostać 3 os. ale chciałbym mieć tylko 2 fotele. Ławka 2os. nie wygląda na zbyt wygodną no i wtedy nie ma przejścia na tył.


Na pewno trzeba w Polsce zgłaszać zwiększenie ilości siedzeń?
A co jeśli mam fotele na szynach?
A co jeśli mam oryginalny fotel pojedynczy i przykrecam go zamiast ławki w oryginale otwory?
Pytałem o to irlandzkiego diagnosty (toć w tej samej Unii jeszcze jesteśmy) i twierdził, że_mniej_ może być.

Radek Wrodarczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RadekNet napisał:

 


Na pewno trzeba w Polsce zgłaszać zwiększenie ilości siedzeń?
A co jeśli mam fotele na szynach?
A co jeśli mam oryginalny fotel pojedynczy i przykrecam go zamiast ławki w oryginale otwory?
Pytałem o to irlandzkiego diagnosty (toć w tej samej Unii jeszcze jesteśmy) i twierdził, że_mniej_ może być.

Radek Wrodarczyk
 

zmnaiejszenia ilości nie trzeba, przeróbek typu ławka-fotel też nie, o ile masz fabryczne punkty montażu takowych.

trzeba zgłaszać modyfikacje polegające na dołożeniu siedzeń, albo zmianie ich mocowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 9.10.2018 o 19:00, MARIOczy napisał:

@Benior Wywalasz podwójne siedzenie i przegrodę, wstawiasz siedzenie pojedyncze homologowane (np z takiego samego tylko pojedyncze), jedziesz do rzeczoznawcy, mówisz, że chcesz osobowy (200 - 300 zł) i jedziesz na OSKP z tym kwitem. później do WK po nowy DR i masz osobówkę.

Kolego to najlepiej kupic brygadowke 6 osob i wywalic sciane grodziowa? Zmana z ciezarowego na osobowy. Wtedy jak bedzie auto osobowe to wywalic niepotrzebne fotele i przerobic na kampera 4osobowego? Według tego co napisales jest to najlepsze rozwiazanie. 

Edytowane przez DziadekIrek
Błędy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.