Skocz do zawartości

Burstner Premio 400 TS nasza pierwsza przyczepka...


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

UkŁad jest fajny ale dla dwójki dorosłych + co najwyżej dwójka dzieci o wzroście do 157 cm - tyle bowiem długości ma rozkładane na stoliku ( obniżownym oczywiście) .

BTW - dziś wziąłem swój najbardziej wiarygodny elektroniczny przyrząd do badania wilgotności ( Gann Compact B Blue line), którym posługują się moi klienci, czyli posadzkarza do mierzenia wilgotności oodkładów podłogowych ale i różnego rodzaju innych materiałów budowlanych, Powkładałem czujnik w różne miejsca , głównie z narożniki przyczepy, w szafkach i wł łazience) Przyrząd w takim przypadku ustawia się na odczyt cyfrowy ( 0-200) i dla różnej gęstości materiału odczytuje się wynik. U mnie nigdzie nie pokazywało więcej niż 47,00 , więc zakładając ,że płyta meblowa wiórowa, czy MDF ma gęstość do 600 kg - materiał był suchy. Dla gęstości 600-1200 ( np HDF, Czy płyta MFP ) jest to wynik również dobry i płyta jest sucha.

Rozmawiałem dziś z serwisem Elcampu - oni robą badania zabudów w kamperach i przeyczepach przyrządami dostarczonymi przez producentów ( chodzi o gwarancje) ale ja również mam je w sprzedaży iz nam -jest to firma caisson i skala dokładności jest rochę niższa niż w przyrządach Gann. Badanie daje faktyczniie bardzo dobry pogląd na stan drena, materiałó drewnwopochodnych ( sklejka, pilśnia itp) Panowie ocenili wyniki jako bardzo dobre i..niestety jak mówią czasem w nowych zabudowach jest gorzej. No ale zobaczymy:) Później wstawię kilka fotek z pomiarów

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że zrobię - mam kilka różnych higrometrów. Ale myslę, że nie powinno być źle. W przeddzień zakupu i niemal do jego momentu Lało jak z cebra zarówno w Opolu jak i w Krakowie. Przyczepa stała na zewnątrz w ogrodzie i wtedy gdy ją kupowaliśmy i kilka dni wcześniej, gdy ją oglądaliśmy. Zresztą ja ją tak zlałem przez kilkanaście minut z każdej strony na myjni że gdy coś miał cieknąć to pewnie byłyby ślady większe niż po ulewie. Pomiary zrobię bo znów ma  podobno lać - więc zobaczymy po deszczu.

A to dzisiejsze pomiary

Pomiar Gann Burstner_145558.jpg

Pomiar łazienka 19.09_18_142137.jpg

20180919_142111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś ostatecznie zakończyliśmy nasz pierwszy sezon. Przyczepa zostala oprózniona z wszelkiego rodzaju "sprzętów" i płynów,.. A ponieważ parking  w Elcampie jest na trawie postanowiłem podlozyć pod nią choć trochę  paroizolacji, czyil geowlokniny, która przepuszcza w ograniczonym stopni wilgoć s podłoża.. Czekamy jeszcze na plandekę (zamówiłem już w Polcover) i przyczepka będzie sobie tam spokojnie czekać na nadejście wiosny

20181020_161600.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na parkingach są podobne to fakt- jednak tam przyczepa stoi między innymi w spokoju i nie ma na co dzień ruchu takiego jak na parkingach. Dla mnie to był podstawowy argument "za". Drugie to całodobowy dostęp do instalacji sanitarnych jak na campingach. No i dostęp do serwisu - na wiosnę zamierzam przed rozpoczęciem sezonu sprawdzić tam instalację gazową, zaczep i hamulce i nie muszę jej nigdzie holować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.10.2018 o 09:53, kjpkjp napisał:

Marzę o takiej budce, idealny układ dla dwóch osób. Jak radzi sobie z nią holownik (bo rozumiem, że tak jak w opisie - 120 KM)?

Tak to silnik 1, 6 120 KM z sześciobiegową skrzynią. Radzi sobie doskonale. Średnie spalanie przy jeździe  z przyczepą na trasie np. Z Krakowa do Wisly to ok 7,5 l. Ale myśle o zamianie na nowy model Partnera, czyli Peugeot Rifter Long. ze 130 konnym silnikiem i automatem. A wracając do naszej cepki - dziś wreszcie  zalożylismy na nią pokrowiec. Szyty na miarę w firmie polcover ( macie jakieś opinie jak się sprawuje ten kilkuwarstwowy materiał? bo wygląda solidnie) . Pasuje idealnie - ale podałem im dokładne wymiary. Wczoraj umyliśmy przyczepkę  porządnym detergentem i mopem kilka razy.. Dach czyściutki jak nowy:) Dzis bylo piękne slonko wiec po poludniu juz spokojnie moglismy nalozyć zimowy daszek:):)

 

20181105_143154.jpg

20181105_141932.jpg

Edytowane przez pawel1966
literówki:) (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem  kilka razy odśnieżyć przyczepkę na parkingu, bo sypało ostatnio ostro, sprawdziłem taż dach pod plandeką bo byłem ciekaw ile są warte te kilkuwarstwowe tkaniny.  I muszę przyznać,że dach jest suchy!!! pomimo, że śnieg to topniał to zamarzał widzę, że nowa plandeka zdaje egzamin w stu procentach. W środku też suchutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tydzień temu zdjąłem pokrowiec i zaciągnąłem przyczepę do kolegi pod Bochnią... i założyłem mover (jak sobie przypomniałem ile się u siebie nakręcę aby wjechać pod wiatę i  ile razy musiałem wysiadać z przyczepy żeby ją podpiąć do haka to się zdecydowałem...już wszystko działa - ale jest też minus...kolega podjechał do składu opału ją zważyć i wyszło 1226kg.

Porażka przyczepa miała mieć wagę 900 kg i DMC 1100 a tu wygląda że jej waga na sucho (bez wody, jedzenia, większości odzieży, namiotu, koła zapasowego itd...po prostu jeszcze nie spakowana na wyjazd a waga z dodanym tylko moverem 37kg, akumulatorem 20kg, roletą, bagażnikiem na rowery, stoliczek, 2 krzesełka, poduszki koce, gary w kuchni, przedłużacz, butla z gazem mniej niż 5kg...) waży 126 kg powyżej DMC. Sprawdzimy jeszcze na innej wadze ale nie spodziewam się że będzie lepiej... jak ja pozbędę się tych kilogramów to nie wiem.

Sprawdź wagę swojej bo podobna rozmiarowo i konstrukcyjnie...ciekawe czy też będziesz miał niespodziankę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wienio i Ulka napisał:

a ja tydzień temu zdjąłem pokrowiec i zaciągnąłem przyczepę do kolegi pod Bochnią... i założyłem mover (jak sobie przypomniałem ile się u siebie nakręcę aby wjechać pod wiatę i  ile razy musiałem wysiadać z przyczepy żeby ją podpiąć do haka to się zdecydowałem...już wszystko działa - ale jest też minus...kolega podjechał do składu opału ją zważyć i wyszło 1226kg.

Porażka przyczepa miała mieć wagę 900 kg i DMC 1100 a tu wygląda że jej waga na sucho (bez wody, jedzenia, większości odzieży, namiotu, koła zapasowego itd...po prostu jeszcze nie spakowana na wyjazd a waga z dodanym tylko moverem 37kg, akumulatorem 20kg, roletą, bagażnikiem na rowery, stoliczek, 2 krzesełka, poduszki koce, gary w kuchni, przedłużacz, butla z gazem mniej niż 5kg...) waży 126 kg powyżej DMC. Sprawdzimy jeszcze na innej wadze ale nie spodziewam się że będzie lepiej... jak ja pozbędę się tych kilogramów to nie wiem.

Sprawdź wagę swojej bo podobna rozmiarowo i konstrukcyjnie...ciekawe czy też będziesz miał niespodziankę

Jakie to typowe :D i obecną i poprzednią budę przed zakupem ważyłem żeby nie mieć takiej niespodzianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wienio i Ulka napisał:

a ja tydzień temu zdjąłem pokrowiec i zaciągnąłem przyczepę do kolegi pod Bochnią... i założyłem mover (jak sobie przypomniałem ile się u siebie nakręcę aby wjechać pod wiatę i  ile razy musiałem wysiadać z przyczepy żeby ją podpiąć do haka to się zdecydowałem...już wszystko działa - ale jest też minus...kolega podjechał do składu opału ją zważyć i wyszło 1226kg.

Porażka przyczepa miała mieć wagę 900 kg i DMC 1100 a tu wygląda że jej waga na sucho (bez wody, jedzenia, większości odzieży, namiotu, koła zapasowego itd...po prostu jeszcze nie spakowana na wyjazd a waga z dodanym tylko moverem 37kg, akumulatorem 20kg, roletą, bagażnikiem na rowery, stoliczek, 2 krzesełka, poduszki koce, gary w kuchni, przedłużacz, butla z gazem mniej niż 5kg...) waży 126 kg powyżej DMC. Sprawdzimy jeszcze na innej wadze ale nie spodziewam się że będzie lepiej... jak ja pozbędę się tych kilogramów to nie wiem.

Sprawdź wagę swojej bo podobna rozmiarowo i konstrukcyjnie...ciekawe czy też będziesz miał niespodziankę

To faktycznie duża rozbieżność! Dziś byliśmy w Elcampie sprawdzić czy wszystko OK. i jest OK ale jak tylko wyruszę na wiosnę - najpierw jadę na wagę. Ciekawe skąd biorą się takie ogromne rozbieżności. Czy to może być np. od wilgoci w ścianach, podłodze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.