Skocz do zawartości

I oto jest, nowa przyczepa. LMC 560MDK munsterland


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Voku napisał:

A co ma szerokość do tego?

No z 250'ką trudniej manewrować i się przemieszczać po lokalnych drogach i miastach. Im większa buda tym bardziej stacjonarnie ludzie jeżdżą a szerokość według mnie jest na 1 miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No dla mnie np nie ma znaczenia, wiadomo na starówkę nie będę się pchał, z wąską hobbitą tak samo. A po normalnych drogach to jeden pies, kwestia przyzwyczajenia i świadomości że jest z tyłu szeroko  

 

wiadomo że z taką budą nie będę się pchał do jakiś lasów nad jezioro na dziko, ale z hobbitą też bym sie nie pchał, co najwyżej z jakąś niewiadką. Także szer 230 a 250 to nie ma większego znaczenia. 

 

Ale środek rekompensuje te troche więcej uwagi po drodze i większe spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

Ja czasem jeżdżę takimi drogami, że 250 cm byłoby za szeroko. Ale do normalnej jazdy, po autostradach, krajowych to raczej bez różnicy

:ok:

15 minut temu, jacekzoo napisał:

Ale środek rekompensuje te troche więcej uwagi po drodze i większe spalanie :)

:ok:

I tego środka właśnie Ci zazdroszczę. Dodatkowo mover będzie robił robotę przy manewrach, więc pozostaje tylko problem wąskich dróg. 

Jeszcze raz:

Szerokości :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

Ja czasem jeżdżę takimi drogami, że 250 cm byłoby za szeroko. Ale do normalnej jazdy, po autostradach, krajowych to raczej bez różnicy

Dużego doświadczenia z nią jeszcze nie mam, za rok napisze czy gdzieś utknąłem :D 

3 minuty temu, lbuster napisał:

Jeszcze raz:

Szerokości :ee:

:dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał:

Im większa buda tym bardziej stacjonarnie ludzie jeżdżą

Mylisz się i to bardzo.

 

@jacekzoo

Dzieki za zdjęcia, bardzo ciekawy temat. Nigdy dotąd nie widziałem wodnej podłogi bez ALDE. Niech się dobrze sprawuje. 

BTW. Przy ALDE ten zielony płyn ma tylko 2 lata „przydatności” potem trzeba go wymienić. Ponoć różowy ma 5lat. 

Mnie wiem czy to ma jakieś znaczenie w Twojej instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, vrs napisał:

Mylisz się i to bardzo.

 

@jacekzoo

Dzieki za zdjęcia, bardzo ciekawy temat. Nigdy dotąd nie widziałem wodnej podłogi bez ALDE. Niech się dobrze sprawuje. 

BTW. Przy ALDE ten zielony płyn ma tylko 2 lata „przydatności” potem trzeba go wymienić. Ponoć różowy ma 5lat. 

Mnie wiem czy to ma jakieś znaczenie w Twojej instalacji. 

@vrs to jest jakiś rodzaj alde, na zdjeciu po lewej stronie obok wygiętej rury od powietrza jest puszka z naklejką alde i z tego idą kable. Podejrzewam że to jakiś sterownik. U mnie są raczej pomieszane dwa systemy, zwykły powietrzny i jakiś ubogi alde, w postaci samej podłogówki. 

 

Poprzedni właściciel dostał informacje z klaji, bo tam ją kupił że układ jest zalany płynem do chłodnic i ma tego nie ruszać. Może i nawet bym wymienił płyn dla pewności ale nie znalazłem żadnego korka spustowego. A nie znam nikogo co ma alde, a o takim mieszanym nie wspominając. Każdy rozkłada ręce. W sumie jak będę miał chwile to napisze do lmc do niemiecni do trumy żeby dopytać jak i czy w ogóle to serwisować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są takie czerwone korki od spodu. Jak będę miał przyczepę pod domem to zrobię Ci zdjęcie. 

Ja też nie znam nikogo kto ma taki zestaw jak u Ciebie.

U mnie podłogówka nie wychodzi z podłogi nigdzie poza okolicą pieca. Tam jest wejście / wyjście rury w podłogę. Rurę tez mam inną w podłodze bo taką białą plastikową  podobną do tych co się stosuje w ogrzewaniu podłogowym w domu

Co do dilerów to wiesz jak jest, a wymiana tego płynu to nie jest taka prosta sprawa bo potem trzeba odpowiednio odpowietrzyć układ. 

Czytalem gdzieś że ten zielony płyn koroduje układ dlatego trzeba go częściej wymieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu pieca czy od spodu przyczepy?

Na fotce widać że ten ,,zawôr,, przy bojlerze jest z wierzchu pokorodowany, próbowałem go odkręcić ale ani drgnął, a na siłe nie chciałem bo jakbym coś urwał to byłaby kaplica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod przyczepą. Wychodzi taka gumowa rura pionowo w dół. U mnie ma czerwony korek. 

Piszac „zawór przy bojlerze” masz na myśli to coś mosiężnego? To jest chyba odpowietrznik. W tej rurze co do niego dochodzi masz ten zielony płyn? Poziom powinien być mniej więcej taki sam jak w zbiorniczku wyrównawczym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacekzoo napisał:

No dla mnie np nie ma znaczenia, wiadomo na starówkę nie będę się pchał, z wąską hobbitą tak samo. A po normalnych drogach to jeden pies, kwestia przyzwyczajenia i świadomości że jest z tyłu szeroko  

 

wiadomo że z taką budą nie będę się pchał do jakiś lasów nad jezioro na dziko, ale z hobbitą też bym sie nie pchał, co najwyżej z jakąś niewiadką. Także szer 230 a 250 to nie ma większego znaczenia. 

 

Ale środek rekompensuje te troche więcej uwagi po drodze i większe spalanie :)

Podczas wyjazdów jesienno - zimowych, kiedy zdecydowanie więcej czasu spędzamy w przyczepie te 20 cm jest bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jacek, i ja z dużym opóźnieniem gratuluje zakupu tej przyczepy. Bardzo dobry wybór producenta i modelu ?

Wstawiaj koniecznie zdjęcia wykonanych modyfikacji, z przyjemnością będę śledził ten temat.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D generalnie buda mi tak pasuje że nie bardzo mam co do ulepszania :P 

zacząłem robić oświetlenie bakisty i schowków, ale przerwałem bo wziąłem się za wiate, po niedzieli to skończe. Dokładam jakieś pierdoły typu usb koło łóżka do ładowania telefonu i miernik napięcia do aku. A nie mam aż takiego zacięcia jak @Tomii żeby taki kipisz robić i wybebeszać całą zabudowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam całą zabudowę :D :yes: - lodówkę trzeba było poprawić. Zresztą wiatę skończyłeś, więc pewnie też nie wytrzymasz i Cię w domu będzie nosiło :D. Ja generalnie cały czas odpoczywam po budowie domu - to mnie relaksuje :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.