Skocz do zawartości
jacekzoo

I oto jest, nowa przyczepa. LMC 560MDK munsterland

Rekomendowane odpowiedzi

lbuster
11 godzin temu, Voku napisał:

A co ma szerokość do tego?

No z 250'ką trudniej manewrować i się przemieszczać po lokalnych drogach i miastach. Im większa buda tym bardziej stacjonarnie ludzie jeżdżą a szerokość według mnie jest na 1 miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

No dla mnie np nie ma znaczenia, wiadomo na starówkę nie będę się pchał, z wąską hobbitą tak samo. A po normalnych drogach to jeden pies, kwestia przyzwyczajenia i świadomości że jest z tyłu szeroko  

wiadomo że z taką budą nie będę się pchał do jakiś lasów nad jezioro na dziko, ale z hobbitą też bym sie nie pchał, co najwyżej z jakąś niewiadką. Także szer 230 a 250 to nie ma większego znaczenia. 

Ale środek rekompensuje te troche więcej uwagi po drodze i większe spalanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Ja czasem jeżdżę takimi drogami, że 250 cm byłoby za szeroko. Ale do normalnej jazdy, po autostradach, krajowych to raczej bez różnicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lbuster
6 minut temu, jacek00 napisał:

Ja czasem jeżdżę takimi drogami, że 250 cm byłoby za szeroko. Ale do normalnej jazdy, po autostradach, krajowych to raczej bez różnicy

:ok:

15 minut temu, jacekzoo napisał:

:ok:

I tego środka właśnie Ci zazdroszczę. Dodatkowo mover będzie robił robotę przy manewrach, więc pozostaje tylko problem wąskich dróg. 

Jeszcze raz:

Szerokości :ee:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo
12 minut temu, jacek00 napisał:

Dużego doświadczenia z nią jeszcze nie mam, za rok napisze czy gdzieś utknąłem :D 

3 minuty temu, lbuster napisał:

Jeszcze raz:

Szerokości :ee:

:dzieki:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vrs
2 godziny temu, lbuster napisał:

Im większa buda tym bardziej stacjonarnie ludzie jeżdżą

Mylisz się i to bardzo.

@jacekzoo

Dzieki za zdjęcia, bardzo ciekawy temat. Nigdy dotąd nie widziałem wodnej podłogi bez ALDE. Niech się dobrze sprawuje. 

BTW. Przy ALDE ten zielony płyn ma tylko 2 lata „przydatności” potem trzeba go wymienić. Ponoć różowy ma 5lat. 

Mnie wiem czy to ma jakieś znaczenie w Twojej instalacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lbuster
19 minut temu, vrs napisał:

Mylisz się i to bardzo.

Może tak, może nie :hehe:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo
36 minut temu, vrs napisał:

Mylisz się i to bardzo.

@jacekzoo

Dzieki za zdjęcia, bardzo ciekawy temat. Nigdy dotąd nie widziałem wodnej podłogi bez ALDE. Niech się dobrze sprawuje. 

BTW. Przy ALDE ten zielony płyn ma tylko 2 lata „przydatności” potem trzeba go wymienić. Ponoć różowy ma 5lat. 

Mnie wiem czy to ma jakieś znaczenie w Twojej instalacji. 

@vrs to jest jakiś rodzaj alde, na zdjeciu po lewej stronie obok wygiętej rury od powietrza jest puszka z naklejką alde i z tego idą kable. Podejrzewam że to jakiś sterownik. U mnie są raczej pomieszane dwa systemy, zwykły powietrzny i jakiś ubogi alde, w postaci samej podłogówki. 

Poprzedni właściciel dostał informacje z klaji, bo tam ją kupił że układ jest zalany płynem do chłodnic i ma tego nie ruszać. Może i nawet bym wymienił płyn dla pewności ale nie znalazłem żadnego korka spustowego. A nie znam nikogo co ma alde, a o takim mieszanym nie wspominając. Każdy rozkłada ręce. W sumie jak będę miał chwile to napisze do lmc do niemiecni do trumy żeby dopytać jak i czy w ogóle to serwisować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vrs

U mnie są takie czerwone korki od spodu. Jak będę miał przyczepę pod domem to zrobię Ci zdjęcie. 

Ja też nie znam nikogo kto ma taki zestaw jak u Ciebie.

U mnie podłogówka nie wychodzi z podłogi nigdzie poza okolicą pieca. Tam jest wejście / wyjście rury w podłogę. Rurę tez mam inną w podłodze bo taką białą plastikową  podobną do tych co się stosuje w ogrzewaniu podłogowym w domu

Co do dilerów to wiesz jak jest, a wymiana tego płynu to nie jest taka prosta sprawa bo potem trzeba odpowiednio odpowietrzyć układ. 

Czytalem gdzieś że ten zielony płyn koroduje układ dlatego trzeba go częściej wymieniać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Od spodu pieca czy od spodu przyczepy?

Na fotce widać że ten ,,zawôr,, przy bojlerze jest z wierzchu pokorodowany, próbowałem go odkręcić ale ani drgnął, a na siłe nie chciałem bo jakbym coś urwał to byłaby kaplica

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
vrs

Pod przyczepą. Wychodzi taka gumowa rura pionowo w dół. U mnie ma czerwony korek. 

Piszac „zawór przy bojlerze” masz na myśli to coś mosiężnego? To jest chyba odpowietrznik. W tej rurze co do niego dochodzi masz ten zielony płyn? Poziom powinien być mniej więcej taki sam jak w zbiorniczku wyrównawczym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bw81
7 godzin temu, jacekzoo napisał:

No dla mnie np nie ma znaczenia, wiadomo na starówkę nie będę się pchał, z wąską hobbitą tak samo. A po normalnych drogach to jeden pies, kwestia przyzwyczajenia i świadomości że jest z tyłu szeroko  

wiadomo że z taką budą nie będę się pchał do jakiś lasów nad jezioro na dziko, ale z hobbitą też bym sie nie pchał, co najwyżej z jakąś niewiadką. Także szer 230 a 250 to nie ma większego znaczenia. 

Podczas wyjazdów jesienno - zimowych, kiedy zdecydowanie więcej czasu spędzamy w przyczepie te 20 cm jest bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi